Kredi Kartı Asgarinin Altında Ödeme Olursa Ne Olur?

0
0

Mayıs ayında kredi kartı borcu asgari ödemenin altında ödeme yaptım. Kredi kartımı harcamaya kapattılar.

  • Banka ile sorun yaşar mıyım acaba?
  • Kredi notum düşer mi?
  • Aileme haber gider mi?
  • You must to post comments
0
0

Toplam kredi kartı borcunuzun ilgili mevzuatlar çerçevesinde belirlenen oranlarda minimum yatırmak zorunda olduğunuz tutarına kredi kartı asgari ödeme tutarı adı verilmektedir.

Kredi kartını kullanan kişi o ay için ödemesi gereken toplam kredi kartı borcunu ödeyemiyorsa ve kredi kartını kullanmaya devam etmek istiyorsa mutlaka kredi kartı asgari ödeme tutarını ödemekle yükümlüdür.

Kredi kartı asgari ödeme tutarı yatırılmazsa ve son ödeme günü geçerse kredi kartı hemen kullanıma kapatılır.  Kapatılma durumunda alışveriş ve nakit çekim yapamazsınız. Kredi Siciliniz olumsuz etkilenir. Kapatılmasının nedeni ise bankanın kendi haklarını korumak istemesi, kredi kartı borcunu belirli bir sınırda tutmaya çalışması ve müşterisini borçlarını düzenli ödemeye zorunlu kılmak istemesidir. Kredini notunuz Kredi kartı asgari ödeme tutarı düşecektir.

Son olarak banka sizi telefon ile haberdar edip ödemenizi isteyecektir. Ödenmemesi durumunda ikamet adresinize tebligat gidecek tüm sorunlar arka arkaya gelecektir. En son çareyi icra mahkemelerinde çözüme kavuşturmayı deneyebilir.

  • You must to post comments
1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
Misafir olarak cevap verebilmek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz Eğer hesabınız varsa lütfen.
Name*
E-mail*