Garanti Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları?

Garanti bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Başvurucu

Garanti bankası Sonbahar İhtiyaç kredisi için İnternet üzerinden giriş yaparak, mobil bankacılık yardımıyla ve bulunduğunuz ildeki en yakın şubeden başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için T.C. kimlik numaranız, iletişim için cep telefonunuz, kayıtlı belgeleyebileceğiniz bir ikamet adresiniz ve gelir durumunuzla ilgili belgeler gerekmektedir.

Garanti Bankası Başvuru Şartları Nelerdir?

Garanti Bankasında ihtiyaç kredisine başvurabilmek için iyi bir kredi notunuz olması gerekir. Kredi notunuzu ister şubede öğrenebilir isterseniz Findex sisteminden, isterseniz bankanıza gitmeden mobil veya Online bankacılık üzerinden başvurarak öğrenebilirsiniz. Kanuni olarak belgeleyebileceğiniz gelirinizin yüzde 70’inin kredi taksitinden eşit/büyük olması gerekir. Eğer gelir konusunda sıkıntı yaşıyorsanız mal varlığınız da kredi başvurunuzda sicil anlamında yardımcınız olacaktır. Diğer bir husus ise Bankanın sürekli müşterisi olup olmamanız veya maaş müşterisi olup olmamanız size kredi verilmesi sırasında avantaj sağlayacaktır.

Garanti Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Özellikleri

  • Sonbahar İhtiyaç Kredisinin üst limiti 50.000 TL iken mobil veya Online bankacılık üzerinden krediyi kullanmak isteyen müşteriler sadece 25.000 TL’ye kadar kredi kullanabilmektedir.
  • Kredi vade üst sınırı 36 aydır.
  • 15.000 TL ve 36 ay için  faiz oranı 2,77  olup aylık taksit miktarınız 720,67 TL’ye gelmektedir. Masraflar,sigorta ve 75 TL tahsis ücreti dahil 36 ay sonunda ödenecek toplam rakam 26,023 TL olmaktadır.
  • 25.000 TL ve 36 ay için  faiz oranı 2,72  olup aylık taksit miktarınız 1190,65 TL’ye gelmektedir. Masraflar,sigorta ve 125 TL tahsis ücreti dahil 36 ay sonunda ödenecek toplam rakam 42,994 TL olmaktadır
  • 50.000 TL ve 36 ay için  faiz oranı 2,67  olup aylık taksit miktarınız 2360,43 TL’ye gelmektedir. Masraflar,sigorta ve 250 tahsis ücreti dahil 36 ay sonunda ödenecek toplam rakam 85,238 TL olmaktadır.

Kredinin İncelemesi

Garanti bankasının sonbahar ihtiyaç kredisi diğer bankalarla karşılaştırıldığında bir miktar yüksek durabilmektedir. Ayrıca tahsis ve sigorta ücretleri de kredinin maliyetini yükselten diğer unsurlardır. Buna rağmen önümüzdeki aylarda enflasyona bağlı olarak faiz oranlarının artması durumu göz önünde bulundurulduğunda sonbahar ihtiyaç kredisi bir fırsat olarak değerlendirilebilir.


Hakkında: yatirimkredi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir