En Uygun Kasko Nasıl Bulunur |2023


En Uygun Kasko

Kasko yasası güncellendikten sora herkesin aklında en uygun Araç Kasko sigortası nasıl yaptırılır sorusu olmaktadır. Yanlış tercihler ve bilinçsiz bir kasko seçimi çok maliyetli olabilmektedir. İhtiyaca ve bütçeye uygun kasko bulmak zor olarak görülebilir. Ancak bazı sitelerin yaptığı en uygun kasko hesaplama veya kasko sigortası indirimi haberleri ilgililerin dikkatini çekebilir.

Kasko Sigortası Yaptırırken Firmalar Nelere İndirim Uygular?

Hasarsızlık İndirimi

Hasarsızlık İndirimi yararlanıcıları adından da anlaşılacağı gibi poliçe dönemi hasar kaydı bulunmayanların veya sigorta şirketinden herhangi bir hasar talebi bulunmayanların yararlanabildiği bir indirim türüdür. Hasarsızlık dönemine göre değişen farklı oranlarda poliçe yenileme indirimleri uygulanabilmektedir.

Muafiyet İndirimi

Araç sahibi araç için tanımlı sigorta bedelinin belli kısmına kadarki küçük hasarları ödemeyi kabul ettiğinde kasko priminde yarı yarıya varan oranda indirim elde edebilir.

Yaş İndirimi

Sigorta şirketleri aracı kullanan kişiye doğum tarihi üzerinden yaş indirimi uygulayabilir. Şirketlerin uygulamış olduğu politikalara göre bu indirim için gereken yaş değişebilir.

Ehliyet İndirimi

Ehliyet sahibi kişiler 5 yıl ve üzeri yıldan beri ehliyet sahibi olduklarında kasko priminden belli oranlar kadar indirim elde edebilir.

En Uygun Trafik Sigortası Nasıl Bulunur?

Karayolları Trafik Kanunu araçlar için zorunlu olacak şekilde araç sahiplerine Trafik Sigortası yaptırma zorunluluğu getirmiştir. Herhangi bir olası kaza durumunda karşı tarafın maddi hasarını temin edebilmek amacıyla yaptırılmaktadır. Sigortanın geçerlilik alanı yalnızca Türkiye ile sınırlıdır.

Zorunlu Trafik Sigortası araç sahibinin zararını karşılamamaktadır. Bu yüzden hasarların kaza yapan taraf için de karşılanabilmesi için kasko yaptırılmalıdır. Trafik Sigortası zorunlu olduğundan sigortasız olan araçlar trafik polisleri denetiminden geçerken bağlanır ve trafiğe çıkmaktan alıkonulur. Aracın geri alınabilmesi için poliçe ibrazında bulunmak gerekir. Her yıl yaptırılması zorunlu olan sigorta için uygun teklif bulmak bazen araç sahipleri için zorlu bir süreçtir. En Uygun Trafik Sigortasını sayfamızın altında belirttiğimiz firmalardan teklif alarak bulabilirsiniz.

Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

zorunlu trafik sigortası

Resmi evrak işleri gibi sigorta işlerinde de evrak konularında oldukça dikkatli olmakta fayda vardır. Poliçede yazan araç ve kişisel bilgiler ile araç sahibinin ve aracın bilgileri aynı olmalıdır. Polis kontrolünde herhangi bir hatalı yazım sorun olarak ortaya çıkabilir.

Bu makale ilginizi çekebilir:   İflas Anlaşması (Konkordato) Nedir?

Araca göre hazırlanan poliçelere dikkat etmekte fayda vardır. Poliçenin teminatları ve bunların karşıladıklarını iyice öğrenmek gerekmektedir.

Zorunlu Trafik Sigortası geçerliliği 1 yıl ile sınırlandırılmıştır. Bu yüzden her yıl araç trafiğe çıktığı sürece yaptırmak gerekir. Trafik sigortası olmayan araçlar trafiğe çıktıkları takdirde ceza ile karılaşmaktadır. Bu yüzden sigortanın bitiş tarihine yakın bir zamanda sigortanın yenilenmesi gerekir. Sigorta şirketlerinde sigortasını yenileyenler için uygun indirimli fırsatlar bulunabilir.

Zorunlu Trafik Sigortası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Trafik sigortası zorunlu sigortadır. Araç sahiplerinin trafiğe çıkarken araçlarına Zorunlu Trafik Sigortası yaptırmaları gerekir. Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği trafik sigortası için öneri olarak trafik sigortası fiyatlarını belirlemiştir. Ancak sigorta şirketlerine göre sigortanın ödeme koşullarında değişiklikler olabilmektedir.

Kimi sigorta şirketleri araçların marka ve modeline göre fiyat teklifinde değişiklik yapabilir. Bu yüzden kimi sigorta hizmeti veren sitelerde karşılaştırma yapan hesaplama araçları bulunmaktadır. En uygun Zorunlu Trafik Sigortası Hesaplama 2020 uygulamalarından haberdar olmak gerekir.

Zorunlu Trafik Sigortası ile Araç Kasko Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Araçlar için yaptırılan bu sigorta ile Zorunlu Trafik Sigortası arasında fark vardır. Zorunlu Trafik Sigortası araç sahiplerinin zorunlu olarak yaptırması gereken bir sigorta türüdür. Her yıl Zorunlu Trafik Sigortası yenilenmek zorundadır. Aksi takdirde araçlar sigortasız şekilde trafiğe çıktıklarında cezaya çarptırılır. Zorunlu Trafik Sigortasında oluşabilecek kazalarda karşı tarafın zararı karşılanmaktadır. Beden ve maddi zararı güvence altına alınan karşı taraf trafik için daha adaletli bir sistem oluşturmaktadır. Karşılanacak zararın limitleri her yıl resmi çerçeveye bağlı kalınarak belirlenmektedir.

Araç Kasko sigortası yaptırmak zorunlu değildir ve yaptırmak isteğe bağlıdır. İsteğe bağlı olduğu için pek çok kişi en uygun kasko fiyatlarını araştırıp kasko yaptırmaktadır. Araç sahibini koruyan bir sisteme sahiptir. Aracın çalınması, yanması, oluşabilecek kazaların zararlarını güvence altına almaktadır. Pek çok teminat Zorunlu Trafik Sigortasına kıyasla güvence altına alınmaktadır. Kasko sigortası primleri bundan dolayı daha maliyetlidir. Daha güvenilir ve az zarara uğramak isteyenler Zorunlu Trafik Sigortasının yanı sıra Araç Kasko sigortası da yaptırmayı tercih etmektedir.

Farklı siteler üzerinden Araç Kaskosu ve Zorunlu Trafik Sigortası teklifi alınabilmektedir. Bütçeye en uygun poliçeler 2020 hesaplamalarına göre karşılaştırılabilir ve maliyeti en aza indirebilirsiniz. En uygun kasko tekliflerini aşağıda belirttiğimiz websitelerinden ve sitelerin telefonu üzerinden yaptırabilirsiniz.

En Uygun Düşük Primli Kasko

Kasko yaptırırken, verilen teminat ve hizmetlere göz atmamız gerekir ilk olarak. En uygun kasko her zaman sizin seçiminiz için doğru kasko seçimi olmayabilir. Kasko primini düşürmek için meslek grubu indirimi sizin için uygunsa isteyebilirsiniz. Size uygun olmayan belirli zorunlu olmayan teminatların çıkartılmasını ve bazı şartlardan muafiyet uygulanmasını isteyebilirsiniz. Kasko Poliçenizde bulunan, aracınızın başına bir şey geldiğinde sizi ve aracınızın maddi manevi haklarını koruyan teminatları, kasko servis imkanlarını, incelemeniz fiyat açısından iyi bir tercih yapmanızı kolaylaştıracaktır.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Tükenmişlik Sendromu Nedir? Belirtileri Nelerdir? |2023

En Uygun Kasko Teklifleri Veren Firmalar

 • Koru Sigorta https://www.korusigorta.com.tr/
 • HDI Sigorta https://www.hdisigorta.com.tr/
 • Sompo Japan Sigorta https://www.somposigorta.com.tr/
 • Groupama Sigorta https://www.groupama.com.tr/
 • Quick Sigorta https://www.quicksigorta.com/
 • Unico Sigorta https://www.unicosigorta.com.tr/
 • Ray Sigorta https://www.raysigorta.com.tr/
 • Mapfre Sigorta https://www.mapfre.com.tr/sigorta-tr/bireysel/
 • Allianz Sigorta https://www.allianz.com.tr/tr_TR.html
 • Anadolu Sigorta https://www.anadolusigorta.com.tr/
 • Bereket Sigorta https://www.bereket.com.tr/
 • Güneş Sigorta https://www.gunessigorta.com.tr/
 • Türk Nippon Sigorta https://www.turknippon.com/
 • Doğa Sigorta https://www.dogasigorta.com/
[single_loop]