Badem Göz Estetiği Nedir? |2023


Badem Göz Estetiği

Badem göz ameliyatı, son zamanlarda oldukça popüler hale gelen estetik türlerinden biridir. Aynı zamanda bu ameliyata başlıkta da belirttiğimiz gibi badem göz estetiği denilebilir. Bakışların çekiciliği herkes tarafından önemli görülen durumlardan biridir. Bu yüzden badem gözlere sahip olmak çoğu insan için bir ihtiyaç olabilmektedir. Yüz güzelliğini tamamlayıcı bir unsur olan gözler, badem şekline geldiğinde çekici ve eşsizdir.

Bilimsel açıdan güzel bir gözün sahip olması gereken özelliklerden biri hafif yukarıya kalkmış olan gözler daha güzel olarak kabul edilmektedir. Çekik olarak da nitelendirilen göz şekli estetik dünyasında “badem” göz olarak bilinmektedir. Sizin için bu yazımızda badem göz estetiğine dair merak edilen soruları yanıtladık.

Badem Göz Estetiği Hangi Yüz ve Göz Tiplerine Daha Uygundur?

Badem gözlere sahip olmak birçok kişinin hayallerini süslemektedir. Ancak işin ucunda ameliyat olduğundan iki kere düşünmekte fayda vardır. Ayrıca her yüz tipi badem gözleri taşıyamaz. Badem göz estetiği yaptırabilecek kişiler;

  • Düşük göz yapısı bulunanlar,
  • Ciddi göz rahatsızlığı bulunmayan kişiler,
  • Ameliyattan olumsuz etkilenmeyecek kişiler,
  • 20 yaş üzerindeki kişiler,
  • Gözlerinin yapısından şikayetçi olan her kadın ve erkek bu estetiği yaptırabilir.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz estetiklerinin hemen hemen hepsi anestezi kullanarak yapılmaktadır. Badem göz ameliyatı da bu şekilde yapılmaktadır. Lokal anestezi hastaya uygulandıktan sonra ameliyata başlanmaktadır. Ardından sarkmış göz kapağı, göz kemiği üzerinde bir noktaya sabitlenir ve işlem sonlandırılır. Badem göz ameliyatı süresi 1-2 saat arasındadır. Kısa operasyon ile uzun süreli güzelliğe sahip olmak isteyenler için benzersiz bir uygulamadır.

Çekik gözler, ameliyatın ardından 6 yıl kadar etkili olabilmektedir. Ancak ilerleyen zamanlarda yüzün yapısı ve yer çekiminin sarkma yapması nedeniyle ameliyatın etkisi kaybolur. Kısa sürede uzun etkili operasyon acı çekmeden sonlanmaktadır.

Badem göz ameliyatı sonrasında yüzde morluk veya ödem oluşabilmektedir ancak endişe edilecek bir durum değildir. Herhangi bir şişlik oluşması durumunda en fazla bir hafta içerisinde bunların yok olacağını bilmekte fayda vardır.

Neden Badem Göz Estetiği Yapılmalıdır?

Düşük gözlerin görüntüsünden rahatsızlık duyuyorsanız çekik gözler size oldukça cazip gelebilir. Makyajla saatlerce uğraşıp farklı bir göz görüntüsü elde etmek yerine ufak dokunuşlarla bakışlarınızı kusursuz hale getirebilirsiniz. Rahatlık ve iyi hissetme açısından badem göz ameliyatı geçirebilir, uzun süreli hazlar yaşayabilirsiniz.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Halka Arz Nedir? Halka Arz Yöntemleri Nelerdir? |2023

Çekik gözler, dışarıdan bakıldığı zaman hemen dikkatleri üzerinize toplamanıza yardımcı olacaktır. Yorgun ve uykulu gibi görünmek yerine keskin bakışlarla farklı bir hava kazanabilirsiniz. Bu açıdan sosyal hayatınızda da olumlu gelişmeler olabilir. Estetik operasyonu yani badem göz ameliyatı sonrasında duymayı istediğiniz övgülerle kendinizi hiç olmadığı kadar mutlu ve güzel hissedebilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapağı estetiği, gözün alt ve üst kapaklarına uygulanan bir cerrahi operasyondur. Sarkmış olan derinin ve fazla kas dokusunun çıkarılması ile göz çevresinin gerdirilmesi işlemi bir plastik cerrah uzmanı tarafından hastaya uygulanmaktadır. Böylelikle göz kapaklarında meydana gelen deformasyon düzeltilmektedir.

Yaş ilerledikçe göz kapaklarında ve çevresinde sarkmalar oluşmaktadır. Ayrıca göz kapaklarının torbalanması, renk koyulaşması, kırışıklık vb. durumlar da gözün görüntüsünü olumsuz etkilemektedir. Cilt yaşlandıkça, beslenme düzeni ve uykusuzluk da işin içine girince göz kapakları yaşınızın çok üstünde bir görüntü sergileyebilir. Göz kapağı estetiği ile bu duruma müdahale edilmektedir.

Göz Kapağı Estetiğini Kimler Yaptırır?

Göz kapağı estetiği, genellikle 35 yaş üzerindeki kişiler için uygundur. Yaşla beraber göz kapaklarında da çokça değişiklik meydana gelmektedir. Ancak 18 yaşından büyük olan her kadın ve erkek bu operasyonu yaptırabilmektedir. Ameliyatın etkisi yaklaşık 7-8 yıl sürdüğü için göz kapaklarınızdan mustarip olduğunuzda bu operasyonu geçirmeniz tavsiye edilmektedir.

Üst Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Üst göz kapağın uygulanan estetik operasyonu bölgedeki deri ve kas fazlalığının kesilme işlemidir. Ameliyat sonrasında iz kalmaması adına göz kapağı katlanma çizgisinde operasyon yapılmaktadır. Genellikle alın gerdirme ve kaş kaldırma estetik operasyonları sırasında uygulanırsa en iyi sonucu vermektedir. Eşsiz görünüşe sahip bakışlar için uzman hekiminize danışmanızda fayda vardır.

Alt Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Alt göz kapakları ilerleyen yaşların en büyük problemlerinden biri olarak görülmektedir. Yer çekiminin etkisi gün geçtikçe arttığından sarkmaya neden olmaktadır. Ayrıca yüzde yaşlanma çizgilerinin de artmasıyla beraber yaşlanmanın kesin habercisi olarak görülmektedir.

Alt göz kapakları için estetik yaptırdığınızda öncelikle lokal anestezi ile uyuşturma işlemi yapılmaktadır. Alt göz kapaklarınız uyuştuktan sonra deri ve kas kaldırılır ardından fıtıklaşmış olan yağ pakelerinin bir kısmı alınır. Sonrasından hekimin karar verdiği ölçüde fazla görülen kas ve derinin bir kısmı alınır. En sonunda da deri eriyen ve görünüşünüze zarar vermeyecek olan dikişler ile derinizi kapatıp operasyonu sonlandırır.