Göğüs büyütme ameliyatı çeşit ve fiyat |2023

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nedir?

Göğüs Büyütme Ameliyatı, göğüslerinin küçük olduğunu düşünen kadınların yeni ilgi odağı. Meme, kadın bedeni üzerinde görüntü açısından önemli bir detaydır. Doğa tarafından emzirmek amacıyla kullanılmaktadır ancak güzellik algısı üzerindeki rolü oldukça büyüktür. Göğüslerin dış görünümü kadınlar için büyük bir öneme sahiptir. Göğüslerin görüntüsü kimi zaman özgüveni de zedeleyebilmektedir. Bu noktada tıp sayesinde meme yani göğüs büyütme ameliyatı gerçekleştirilmektedir.

Göğüsler silikon adı verilen protezler yardımı ile veya yağ enjekte edilerek büyütülmektedir. Anestezi altında yapıldığı için göğüs büyütme ameliyatı denilmektedir. Küçük göğüslere sahip olan kadınların yaptırdıkları bir ameliyat türüdür. Doktor eşliğinde ideal göğüs ölçülerine kavuşmak isteyen kadınlar sıklıkla bu operasyonu geçirmektedirler.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Neden Yapılır?

Kadınlar göğüslerinin güzel görünmesini isterler. Dünyanın her yerinde genel düşünce bu yöndedir. Kimileri meme büyütme kimileri ise meme küçültme operasyonunu istemektedir. Ancak doğuştan gelen kalıtsal özelliklerle beraber küçük göğüs yapısına sahip kadınlar göğüs büyütme operasyonu yaptırmaktadır.

Gebelik sonrasında meme yapısında değişiklikler meydana gelebilir. Gebelik ve emzirme ile beraber meme yapısı küçülebilir, yapısında bazı farklılaşmalar olabilir. Bu gibi durumlar için kadınların en etkin çözümü yine göğüs büyütme ameliyatıdır. Doğum sonrasında güzelliğine tekrardan kavuşmak isteyen her kadının hakkı olan göğüs büyütme ameliyatı oldukça yaygın şekilde yapılmaktadır.

Hangi Durumlarda Meme Büyütme Ameliyatı Yapılabilir?

  • Memelerinden şikayetçi olanların meme büyütme operasyonu geçirebileceği durumlar şunlardır;
  • Göğüs ölçüsünün vücut hatlarına orantısız olduğu durumlarda,
  • Göğüs görüntüsünü iyileştirmek için,
  • Gebelik sonrası meme hacmindeki kaybı düzeltmek için,
  • Meme simetriğini sağlamak için. Çünkü bazı kadınlarda memelerinin yapısı simetrik değildir ve hoş bir görünüm sağlamamaktadır. Belirgin durumlarda görüntüyü güzelleştirmek için,
  • Meme kanseri veya doğumdan itibaren memenin oluşmadığı durumlarda,
  • Göğüslere yerleştirilmiş olan silikonların eskimesi gibi durumlarda göğüs büyütme ameliyatı yapılmaktadır.

Göğüsleri Büyütmeden Önce Nasıl Karar Verilir?

Göğüslerinden şikayetçi olan bir kadın göğüs büyütme ameliyatı için kolaylıkla karar veremez. Anestezi gerektiren ameliyat için oldukça detaylı düşünmek ve araştırma yapmak gerekmektedir. En uygun doktor, hastane ve rahat bir dönem göğüs büyütme ameliyatı öncesinde karar vermenizi etkileyecektir.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Kennet Arrow Kimdir? Arrow Olanaksızlık Teoremi Nedir?

Meme büyütmek tıbbi bir zorunluluk değildir. Yani tamamen hastanın keyfine kalmış bir durumdur. Bu noktada karar vermeyi etkileyecek birçok sebep bulunmaktadır. Göğüs yapınıza uygun ve sizin güzel hissetmenizi sağlayacak olan silikon seçimi de karar verme aşamasında dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir. Silikonun boyuna karar vermeniz tamamen doktorunuza bağlı bir durum değildir. Bedeninizin yapısına hangi silikon boyu uygunsa hekiminiz tarafından o önerilmektedir.

Göğüs Büyütmede Kullanılan En Yeni Teknikler Nelerdir?

Kompozit

Göğüslerin hacmini arttırarak büyütme yöntemi olarak bilinmektedir. Göğüslerin boyutunu arttırabilmek için birçok teknikten yararlanılmaktadır. Damla veya yuvarlak çeşide sahip olan silikonlar kompozit göğüs büyütme işleminde kullanılmaktadır.

Keller Funnel

Keller Funnel göğüs büyütme ameliyatlarında tercih edilen yöntemlerden biridir. Silikon jel meme protezleri memeye el değmeden bu teknik sayesinde yerleştirilmektedir. Cerrah ve ameliyat ortamı steril olsa da kimi zaman bakteri kapmak olasıdır. Ancak Keller Funnel adı verilen teknik sayesinde el değmeden silikon yerleştirilmektedir. Ameliyat sonrasında oluşabilecek riskler de böylece azaltılmaktadır.

Çipli Implant

Çipli implantı tekniği silikon yaptırmak isteyenler için en son teknoloji denilebilir. Meme implantı içine yerleştirilen çipler silikon malzemesine dair bilgileri vermektedir. İmplantı çıkarmaya gerek kalmadan çip okutulmakta ve büyüklük ile şekil bilgisini de hekime sağlayabilmektedir.

Göğüs Büyütme Seçenekleri Nelerdir?

İngiliz Tipi

Yapılan araştırmalara göre İngiliz kadınları Avrupa’nın en büyük göğüslerine sahiptir. Damla şeklinde maksimum sınır grubunda olan İngiliz tipi göğüsler oldukça tercih edilmektedir. Hekim operasyonda vücut ile meme orantısını sağlamaktadır. Böylelikle hem büyük hem de ideal güzellik ölçüleri elde edilmektedir.

İngiliz Tipi göğüs ameliyatında kas altı veya kas üstü yapılması hastanın fiziki özelliklerine bağlıdır. Meme dokusu az ve ideal kilonun altında olan hastalara kas üstü yerleştirme yapılmaktadır. Profesyonel sporcular için de kas altı silikon yerleştirmesi tercih edilmez. Silikon yerleştirildikten sonra hasta hayatına kaldığı yerden devam edebilir, emzirmeye devam edebilir.

Latin Tipi

Latin kadınlarının göğüs şekli dolgun ve yuvarlaktır. Aynı zamanda ince bel ve yuvarlak kalça ile kombinlenen göğüsler oldukça ilgi çekmektedir. Kadınların güzellik algısına da uyan Latin Tip meme ameliyatı sırasında örnek alınmaktadır. Hem doğal hem de güzel bir görüntüye sahip olmak için oldukça tavsiye edilen ameliyattır.

İki türlü Latin tipi göğüs dolgunlaştırma yöntemi bulunmaktadır. Biri ameliyat ile diğeri ise dolgu enjeksiyonları kullanılarak. Ameliyat 2-2,5 saat sürmektedir. Dolgu enjeksiyonu ise cerrahi işleme gerek kalmadan yalnızca 15 dakika sürmektedir. Her iki operasyon da hastanın güzelliğine güzellik katabilmektedir.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Melek Yatırımcı (Angel Investor) Nedir? | 2023

Hawaii Tipi

Hawaii Tipi kadın göğüsleri yaz mevsiminde gözlere hitap eden çekici bir güzelliktir. Genellikle yuvarlak kalça ve yuvarlak göğüs kombinasyonudur. Özellikle squat yapıp yuvarlak kalça elde edenlerin tercih etmesi gereken bir şekildir.

Hawaii Tipi göğüsler için yuvarlak meme implantı tercih edilmektedir. Burada amaç dekolte bölgesinin yuvarlak ve dolgun şekle sahip olmasıdır. Sutyen veya bikini olmaksızın dik ve yuvarlak görünüm için Hawaii Tipi tercih edilebilmektedir. Cerrahi olan ve olmayan teknikler ile operasyon yapılabilmektedir.

Hawaii Tipi yuvarlak göğüs elde etmek için ameliyat olmaksızın kısa sürede sonuç alabilirsiniz. Geçici veya kalıcı dolgu malzemeleri ile yağ enjeksiyonu yöntemi hastalar tarafından tercih edilebilmektedir.

Brezilya Tipi

Sıcak iklimin kadınları hareketli ve kıvrak bedene sahip olduklarından yuvarlak popo ve dolgun göğüslere sahiplerdir. Fiziki yapısı itibariyle küçük memesi olan kadınların hayallerini süsleyen meme çeşididir. Brezilya Tipi tercih edenler için damla veya yuvarlak meme implantları tavsiye edilmektedir.

Brezilya Tipi için cerrahi ve cerrahi olmayan operasyon yapılmaktadır bu tamamen hastanın tercihine bağlıdır. Uzun süreli sonuçlar için cerrahi işlemler uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Peki sizin tercihiniz nedir?