Online Toplantı / Web Konferans Programları Listesi |2023

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Online Toplantı / Web Konferans Programları

Tüm dünyayı saran Covid-19 çalışma hayatını ve eğitimleri mekanlardan çıkarıp evde sürdürmek için bizi zorladı. Toplu görüşmeler teknolojinin sayesinde kolaylıkla sanal ortama aktarılmaya başlandı. Çalışanlar için toplantılar, öğrenciler içinse dersler online platformlar üzerinden devam ediyor.

Dünya’nın çoğu noktasında geniş önlemler alınırken sanal programlara ve uygulamalara rağbet artmış durumda. Özellikle Zoom adını sıkça duyduğumuz bir online toplantı uygulamasıdır. Fakat son zamanlarda Zoom kullanıcılarının bilgilerinin çalındığına dair haberler çıktı. “En güvenilir ve etkin online toplantı uygulamsını nasıl seçebiliriz?” diye düşünenler için bu konuda araştırma yaptık. Online toplantılardan geri kalmamak, aynı zamanda da bilgilerinizin güvende kalmasını istiyorsanız yazımızı incelemenin tam da zamanı!

Free Conference Call

Çevrimiçi toplantı ve toplu görüşmeler, Free Conference Call sayesinde kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. HD ses kalitesi ve ekran paylaşım özelliği ile kullanıcıların oldukça işine yaramaktadır. Free Conference Call ücretsiz kullanım kolaylığını kullanıcılarına sunmaktadır.

Free Conference Call ile 1000 civarında katılımcı ile sesli konferans gerçekleştirebilir, çevrimiçi toplantı gerçekleştirebilirsiniz. Veri şifreleme ve güvenlik duvarı sayesinde kullanım sırasında paylaştığınız bilgileri kullanıma alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir e-posta ile freeconferencecall.com üzerinden hesap oluşturmaktır.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]Online toplantı programı

Dijitalleşen dünyada şirketlere maliyetlerini düşürme imkanı sunan, birçok kişiyi online ortamda bir araya getirme imkanı sunan dijital programlardı. Kişiler online ortamda açılan toplantı odalarında görüntülü/sesli şekilde toplantı yapabilmektedir.[/box]

SKYPE

SKYPE, milyonlarca kişinin yakından tanıdığı bir yazılımdır. İnternet aracılığı ile iletişim kurmayı ve telefon görüşmesi yapmayı sağlamaktadır. Anında Toplantı özelliği ile SKYPE kişileriniz dışında olanları da bağlantı aracılığı ile toplantıya katabilirsiniz. Hesabı olan veya olmayan herkes bağlantıya tıkladığı zaman online toplantı yer alabilir. Toplamda 50 kişi ile ücretsiz şekilde online görüşme gerçekleştirmek mümkündür.

Skype gitmek için tıklayınız

StreamYard

GoTo Meeting

GoTo Meeting, 250 kişiye kadar olan grupların video konferans yapmasına olanak sağlayan bir yazılımdır. GoTo Meeting’i diğerlerinden ayıran özellik ise görüntülü toplantı esnasında ekran paylaşımı yapılabilmesidir. Uygulama ilk ay ücretsiz şekilde kullanılmaktadır. Kullanışlı bulduğunuz takdirde diğer online toplantı uygulamalarına kıyasla biraz daha maliyetli şekilde GoTo Meeting kullanıcısı olabilirsiniz.

Gotomeeting online toplantı web sayfasına gitmek için tıklayınız

Google Meet (Hangoust)

Google Hangoust Meet, isim değiştirerek Google Meet adını aldı. Google, güvencesi ile toplu görüşmeler yapmak isteyenlere bu yeni özelliklerini tanıtmaya başladı. İş yeri veya eğitim gibi toplantılar için oldukça ideal bir kullanım alanı sunmaktadır. Hızlı ve pratik ara yüzü ile kısa sürede görüntülü görüşme gerçekleştirebilirsiniz. G Suite ile entegre çalışabilen Meet, katılımcılara da kolaylıklar sunmaktan geri kalmıyor.

google Meet online toplantı programı
google Meet online toplantı programı

Google Meet, yüksek kaliteli online  toplantılar için oldukça tercih edilen bir uygulamadır. Dışarıdan da katılımcı davet edebilir, 250 kişiye kadar ücretsiz şekilde görüntülü konferansınızı gerçekleştirebilirsiniz. Mobil cihazlarda her işletim sistemi üzerinden Google Meet uygulamasına erişebilirsiniz.

Webex

Sanal ortam toplantılarının vazgeçilmez yazılımlarından bir diğeri Webex’tir. Okulların uzaktan eğitime girdiği, çalışma ortamının eve taşındığı günlerde aktarım yapmak için oldukça uygundur. Android ve iOS uygulaması ve web sitesi de bulunmaktadır.

Webex Online Toplantı Programı
Webex Online Toplantı Programı

Microsoft Teams

Ekip çalışmaları için en uygun olan yazılımlardan biri de Microsoft Teams’tir. Ekip sohbetleri, görüntülü görüşmeler, sohbet tabanları ve özel iletiler için elverişlidir. Çoklu sohbet odaları ile çalışma gruplarınızı belirleyebilirsiniz. Toplu online görüşmeler için grupla beraber SKYPE platformuna yönlendirilir, toplantıyı oradan gerçekleştirirsiniz. Android, iOS uygulamaları ve web sitesi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Teams Online Konferans Programı
Teams Online Konferans Programı

TeamLink

Web konferans, Web toplantı görüşme yapanların en çok tercih ettikleri uygulamalar arasında TeamLink de yer almaktadır. 300 kişiye kadar görüşme katılımcısını davet edebilir, bu özellikten ücretsiz yararlanabilirsiniz. Görüşme yaptıktan sonra video kayıt edildiği için bilgiler silinmekten kurtulmaktadır.

TeamLink Android ve iOS işletim sistemleri ile Mac ve Windows üzerinde çalışabilmektedir. Android 5.0 ve sonrasındaki işletim sistemine sahip olan cihazlarda kusursuz şekilde çalışır.

StarLeaf

StarLeaf, online görüntülü konuşma ve toplu görüşme amacıyla kullanılan bir başka uygulamadır. 20 kişiye kadar katılımcı katılabilir, 46 dakika boyunca kullanım hakkı elde edebilirsiniz. Ücretsiz şekilde de kullanım olanağı bulunmaktadır. Üstün kaliteli video görüşmeleri gerçekleştirebilir, SKYPE ile entegre şekilde kullanabilirsiniz. Android, iOS, Windows ve Mac sistemleri üzerinde kullanılabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Giriş Yap

YatırımKredi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!