Doğal Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır? Tüyolar | 2021


Doğal Görünümlü Makyaj Nasıl yapılır?

Makyajın kusursuz görünümünü seviyor ancak bunu doğal bir görünümle mi istiyorsunuz? Cevabınız evetse doğru yerdesiniz. Sizin için doğal makyajın inceliklerini anlatan bir yazı derledik. Günlük hayatın vazgeçilmezini “gelinin kız kardeşi” olmadan da yapmak isteyen kadınlar oldukça fazla. Özellikle yaz mevsiminde güneşin tene değmesiyle oluşan görünümü kusursuzlaştırmak için yalnızca birkaç makyaj tüyosuna ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Nemlendirici ve Cilt Tonu Eşitleyici

Kuru bir cilt yapısına sahipseniz ve cildiniz birçok renk karışımına sahipse en etkili basit yöntem nemlendirici kullanmak ve ardından cilt tonu eşitleyici ile bunu kusursuz hale getirmektir. Abartılı fondötenlerden veya bazlardan kaçınarak cilt tonu eşitleyicisinden yardım alabilirsiniz.

Kusurları Gizlemeyi Unutmayın

Görünür çizgiler ve derin göz altı torbalar aynada bakınca rahatsızlık verebilir. Kapatıcı kullanarak küçük dokunuşlarla bu sorunu kökten çözebilirsiniz. Koyu halkalar ve gözün etrafındaki çizgilerden kurtulmak için kapatıcınızı parmaklarınızla sorunlu yerlerde gezdirin ve işte tamam! Rahatsız edici çizgiler ve göz altı torbaları yok oldu.

Pudra Kullanmanız Gerekirse

Yüzünüz yağlı ama doğal görünümlü şekilde makyaj yapmak mı istiyorsunuz? Yağlı ciltler bazen gereğinden fazla sorun yaratabiliyor. Haddinden fazla parlak bir yüz aşırı dikkat çekmenize neden olabilir. İşte tam da bu zamanlarda yağ emici özelliği olan bir pudra kullanmanız kesin çözüm sunabilir. Eğer nemlendirici sürmeniz daha yağlı bir görünüme sebep oluyorsa yalnızca kapatıcı ve pudra kullanarak yüzünüzün yağ ve renk dengesini sağlayabilirsiniz.

Estetik Nedir? Estetik türleri nedir makalemizde Jawline’dan , Meme estetik operasyonlarına kadar birçok makaleyi bir arada bulabilirsiniz. Makalemizi okumak için tıklayın

Canlı Allık Rengi Seçmek

Doğal bir güzellik için allıklar olmazsa olmaz makyaj ürünlerindendir. Her zaman canlı bir görünüme sahip olmayabiliriz. Ancak doğal makyajı şeftali rengi bir allıkla tamamlayabilirsiniz. Pembe ve samimi bir görünüm elde etmek istiyorsanız hafif bir pembe rengini tercih edebilirsiniz.

Makyaj Yapılacak Yer Seçimi

En doğal dokunuşları yaptığınızdan emin olmak için, mümkünse makyajınızı gün ışığında yapın. Aynanızı ise bir pencerenin yanında koyun. Gün ışığı tüm eksiklikleri size gösterecektir. Hem doğal hem de mükemmel görüntü için güneşe güvenin.

Göz Kapaklarına Gölge Oluşturma

Gözler makyaj için en önemli bölgelerin başında gelir. Doğal görünümlü gölgeler ile makyaja farklı boyut katabilirsiniz. Göz kapaklarına gölge oluşturma biraz meşakkatli olabilir. Yumuşak ve kahverengi tonları gözünüzün doğal hatlarını ortaya çıkaracaktır. Kırışıklıklarınız belirginse göz kenarlarında biraz daha detaylı makyaj malzemesi kullanmaya özen gösterin.

Göz Farı Seçimi

Bir dağıtma fırçası bir de ten rengi far tonları hayat kurtarıcıdır. Göz kapaklarınızın dış köşesinden başlayarak içine doğru farınızı sürerek başlayabilirsiniz. Makyajınız doğal güzelliğinizi ön plana çıkarsa da gözlerinizin güzelliği bu aşamada elbette belirgin kalmalı. Ten renginizden biraz daha koyu tondaki farı seçin ve göz kapaklarınızın dışından içine doğru yani kontür bölgesine farınızı iyice dağıtın. Dağıtma aşamasında ortalığı süpürmemeye de dikkat edin.

Göz kapakları göz makyajının tek odak noktası değildir. Göz altınız da makyajdan nasibini almalı. Gözleri küçük olanlar için orta tonlardaki iki rengin göz altına sürülmesi ve su hattına beyaz kalem çekilmesi benzersiz bir görüntü sağlayacaktır. Doğal makyajınızda zaman kısıtlamanız da varsa elbette bu kadar teferruatla ilgilenmeyin.

Göz Kalemi Tercih Edenlere

Gözlerinizi ortaya çıkarmayı seviyorsanız göz kalemi elinizden eksik olmasın. Alt kirpikler arasına sürme çekmek yetmez, üst kirpikler arasına da hafifçe kalem çekmeye çalışın. Alt kirpikler için gri veya siyah renkleri tercih ederken üst kirpiklerde gri veya kahverengi daha ideal durmaktadır.

İnce Dudakları Büyütmek İçin Gerekenler

İnce dudaklar bir kusur değildir, her şey birkaç makyaj malzemesine bağlıdır. Doğal büyük dudak görüntüsü için ten ve dudak renginize uyan bir gölge rengi seçmekle işe başlayın. Gölge oluştururken parmak uçlarınızdan yardım almanız işinizi daha titiz şekilde yapmanıza yardımcı olacaktır.

Kirpikleri Dolgunlaştırın

Kirpik kırpıcı doğal şekillendiricidir anca etkisi kısa sürmektedir. Rimel ise kırpılmış kirpikleri tutturmak için benzersiz bir yardımcıdır. Günlük hayatta makyajsız kalsanız bile rimelsiz kalmayın. Üst kirpiklerinize iki kat uyguladığınız maskara çekici bakışlarınızı daha da canlı kılmaya yetecektir. Ancak alt kirpiklerinize doğrudan rimeli uygulamamaya gayret edin. Düz bir eyeliner fırçası yardımı ile alt kirpiklerinizi canlandırabilirsiniz. Çünkü alt kirpiklerinizin rimelle doldurulması baygın bakışları ortaya çıkaracaktır. Bu şekilde görünmeyi istemezsiniz değil mi?

Eyeliner Sevenlere

Doğallıktan yanayım ama eyeliner olmazsa olmazım diyorsanız far sürmekten geri durabilir, eyeliner tercih edebilirsiniz. Cazibeli bakışların siyah bir şerit ile desteklenmesi ne güzel bir dokunuş öyle değil mi? Ancak sürerken aksilik yaşamak istemiyorsanız göz kenarlarınıza çapraz şekilde bant yapıştırabilir, eyeliner ucunu istediğiniz şekilde uzatabilirsiniz. Göz çevresine kapatıcı veya gölge oluşturmuşsanız eyeliner sürdükten sonra kontrol etmenizde fayda olabilir.

Adobe

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır içi yorumlar
Bütün yorumları gösterin
0
Bu konu hakkında sen ne düşünüyorsun. Bir yorum bırak!x
()
x