Paycell Kart Nedir? Paycell Kart Nerelerde Geçerli |2023

Paycell Kart Nedir?

Paycell Kart; Yüklenen para kadar harcamaya olanak tanıyan bir ön ödemeli karttır. Telefon numaranızı tanımlayarak ve kendi kredi kartınız ile içine hemen para yükleyebileceğiniz son zamanlarda ismini oldukça duyuran ve pek çok kampanyası bulunan karttır. Bunun yanında PTT atmlerinden veya anlaşmalı bankaların atmlerinden rahatlıkla para yatırma ve para çekme işlemi yapabilirsiniz.

Paycell Kart Nereden Alabilirim?

Aşağıda ki marketlerden yaş sınırı bulunmadan, 5-10 tl arasında sahip olabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey telefon numaranızı tanımlamak ve ardından hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Satış Noktaları

 • Turkcell Mağazaları ve turkcell.com.tr
 • D&R mağazaları ve d&r.com.tr,
 • hepsiburada.com,
 • n11.com,
 • PTT şubeleri,
 • Şok Marketler,

paycell kart

Paycell Satış Turkcell Mağazaları ve turkcell.com.tr

Yakınınızda bulunan herhangi bir Turkcell mağazalarından gidip kendiniz satın alabilirsiniz. Bunun yanında turkcell.com.tr/servisler/paycell adresinden Turkcell müşterisi iseniz hemen telefon numaranız ile ücretsiz bir şekilde aktive edip ücretsiz kullanmaya başlayabilirsiniz. Cep Telefonu faturası veya kontorlu hatlar için TL bakiyesi ile anlaşmalı heryerde ödeme yapabilirsiniz. Turkcell’in şubelerinden, çağrı merkezinden veya uygulama üzerinden paycell kart ile anında faturaları ödeyebilirsiniz.

Paycell Satış D&R Mağazaları ve dr.com.tr

Yakınınızda bulunan herhangi bir D&R mağazasından kartınızı gidip alabilirsiniz. Ayrıca dr.com.tr adresi arama kutusuna ön ödemeli kartlar veya paycell yazarakta çıkan sonuçlar arasında internet üzerinden sipariş verebilirsiniz. Aldığınız kartı kargo ile evinize kadar göndermektedirler. Gelen kartı yukarıda bahsedildiği gibi telefon numaranızı tanımlıyarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Paycell Satış Hepsiburada.com ve N11

Hepsiburada arama kısmına paycell yazarsanız çıkan sonuçlar arasından kartınızı sipariş verebilirsiniz. Unutmayın bazı satıcılar kargo fiyatı koydukları için fiyat değişikliği olmaktadır. Aynı dr.com.tr sitesindeki gibi kartınız evinize kadar gelmektedir.

Paycell Satış PTT Şubeleri

Türkiye’nin pek çok yerinde şubeleri bulunan PTT üzerinden paycell kartınızı satın alabilirsiniz. PTTmatiklerden kartınızı tanımladıktan sonra nakit yükleyebilir ve bakiye sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Paycell Kart Limiti konusunu aşağıda belirteceğimiz için üzerinde şuan durmuyoruz.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Yemeksepeti Üye İşyeri Olmak Ne İşe Yarar |2023

Paycell Satış Şok Marketler

Hemen her yerde bulabileceğiniz Şok Marketler üzerinden kasaya giderek paycell istediğinizi söylediğiniz takdirde kasiyer size kartı verecektir. Fiyat olarak 5-10 tl arasında kampanyalara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Şok marketler üzerinden veya başka mağazalardan yapılan her 1 TL harcamanıza 2 paycell puan kazanabileceğinizi unutmayın. Puanlarla istediğiniz alışverişi daha cazip fiyatlarla yapabilirsiniz.

Paycell Kartını Nasıl Kullanabilirim?

Tüm operatör aboneleri paycell kart kullanabilir. Yaş şartı aranmaz. Yapacağınız google play veya apple store üzeri telefonunuza indireceğiniz paycell uygulamanızı etkinleştirmeniz. Etkinleştirdikten sonra kartınızı tanımlayabilirsiniz. Tanımlı kartlara banka kartı veya kredi kartı ile bakiye yükleyebilirsiniz. Paycell, Visa Kart ile anlaşmalı olduğundan visa geçen her yerde ve internette rahatça kullanabilirsiniz.

Visa hakkında detalı bilgi almak isterseniz makalemizi okuyabilirsiniz.

Paycell satış noktalarını söyledikten sonra nerede para yükleyebilirim sorularının cevaplarını vermeye çalışacağız.

Paycell Kartına Nereden Para Yükleyebilirim İşlem Ücreti Var mı?

 • Turkcell Mağazaları’ndan,
 • Paycell Uygulamasından,
 • Banka ATM’lerinden veya PTTmatiklerden,
 • Banka Hesabından EFT,
 • Şok Marketlerden

Turkcell Mağazaları’ndan Paycell’e Para Yükleme

Turkcell Mağazaları’ndan hiç bir işlem ücreti olmadan nakit paranız ile yükleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kart ile yükleme yapmak isteminiz durumunda sadece bankanızın uyguladığı komisyon ücretleri alınır. Bu paycell ile alakalı bir durum değil bankaların anlaşmaları gereği yapılan işlem masrafıdır. 50 tl’ye kadar 1 tl ücret, 50-100 tl arası işlemlerde 2 tl, 100 tl üstü bakiye yüklemede 1 tl + %1,5 işlem masrafınız çıkabilir.

Paycell Uygulamasından Paycell’e Para Yükleme

Paycell Uygulamasından almış olduğunuz karta para yüklemek için hesabım sekmesinin içinde bulunan banka kartları ve kredi kartları seçeneğine tıklanıp banka kartınızı eklemeniz gerekir. Ardından para yükleme, ekli karttan para yükle adımları takip edilerek limitler dahilinde işlem ücretsiz olarak para yükleyebilirsiniz.

Banka ATM’lerinden veya PTTmatiklerden Para Yükleme

Tanımlamış olduğunuz aktif paycell kartı atmlerde ve pttmatiklerde para yatırma menüsü ile kolayca para yatırabilirsiniz.

Banka Hesabından EFT ile Paycell’e Para Yükleme

İnternet bankacılığı kullandığınız herhangi bir banka üzerinden, aşağıdaki bilgileri girerek 7/24 işlem gerçekleştirebilirsiniz. Bankanızın aldığı eft ücretleri hakkında bilgileri bankanızdan öğrenebilirsiniz.

Banka Adı: Denizbank A.Ş. (134)
Şehir: İstanbul
Şube: PAYCELL (3276)
Alıcı: Kart Sahibinin Adı Soyadı
Hesap numarası: 16 haneli Paycell Kart numarası

Şok Marketlerden Paycell’e Para Yükleme

Şok marketlerin kasasından paycell’e para yüklemi işlemi gerçekleştirilebilir. Telefon numaranızı veya kart numaraınızı kasiyere söylemeniz durumunda istediğiniz miktar hemen cüzdanınıza yansır. işlem ücreti olarak sadece 1 tl almaktadırlar.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Spk Nedir? Sermaye Piyasası Kurulu Ne Yapar?

Paycell Kart Limiti Nelerdir?

Paycell kart limiti olarak bazı prosedürler ile karşımıza çıkmaktadır. Ancak çoğu limiti kimlik onayı yaparak arttırmamız mümkündür. Nedir bu limitler hep beraber inceleyelim.

 • Yapılan işlemlerden kaynaklanan sorunlar için 300 tl’ye kadar iade talebinde bulunabilirsiniz. Eğer satın almış olduğunuz kartınızı turkcell bayilerinden kimlik onayı yaptırırsanız bu limit ortadan kalkacaktır.
 • 1 ay içinde en fazla 750 tl yükleme yapabilir ve 750 tl harcama sınırınız bulunmaktadır. Eğer satın almış olduğunuz kartınızı turkcell bayilerinden kimlik onayı yaptırırsanız 10.000 tl sınırına yükselecektir harcama ve yatırma limitiniz.
 • Turkcell bip ile yapılacak işlemler günlük olarak 10’u geçmemektedir. Aynı şekilde aylık limitide 50 işlem adetidir. 1 günde max. işlem sınırları dahilinde 350 tl lik bip işlemi gerçekleştirilebilir. Aylık olarakta 750 tl’yi geçemez.