Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar | 2020

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2020

Bedelli askerlik kredisi veren bankaların listesini sizler için derlediğimiz bu makalemizde, bankaların listesini tek bir yerde bulabileceksiniz. Bedelli askerlik yapmak için birçok banka uygun fırsatlarla kredi imkanı sağlamaktadır. Bedelli yapmak isteyen 18 yaşını doldurmuş olan erkek vatandaşlar kredi için başvuru yapabilme hakkına sahiplerdir.

Bankaların kredi verirken gözetmiş oldukları bir başka durum da gelir belgesi ve kredi notudur. Gelir belgesi bulunmayan kişiler ile kredi notu düşük olanlar bedelli askerlik yapmak için kredi çekemeyecektir. Eğer bedelli askerlik için kredi çekmek isterseniz bu gerekli şartları yerine getirmeniz gereklidir.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankaların Listesi

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Türkiye’nin en köklü geçmişine sahip olan bankasıdır. Kamu bankası olan Ziraat Bankası bedelli askerlik için uygun faiz oranıyla kredi imkanı sağlamaktadır. Bedelli askerlik yapmak için kredi desteğine başvuran kişilerin kredi talepleri kredi siciline göre yanıt bulmaktadır. Kredi notu ortalamanın etrafında ve üzerinde olduğunda kredi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası’ndan bedelli askerlik kredisi almak için Ziraat Bankası şubesine kefil ile gitmek gerekmektedir. Bankanın vermiş olduğu kredi size değil doğrudan TSK’ya T.C. kimlik numaranız aracılığı ile gönderilir.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi başvurusu yapabilmek için en az 6 ay süreli aynı iş yerinde çalışıyor olmak gerekmektedir. Krediyi almak istediğiniz zaman 3 ay ertelemeli biçimde kullanma imkanına da sahipsiniz. Bedelli askerlik için belirlenmiş olan faiz ise %1,12’dir.

Vakıfbank

Vakıfbank Bedelli Askerlik için kredi sağlayan bir başka bankadır. 60 ay vadeli kredi imkanından yararlanmak için kredi notunuzun uygun olması gerekmektedir. Ayrıca banka 1 yıllık iş geçmişine sahip olmanızı da beklemektedir. Bedelli askerlik için belirlenmiş olan faiz ise %1,12’dir.

Vakıfbank üzerinden maaşını alanlar maaşın 22 katına kadar, banka üzerinden maaş almayanlar ise maaşın 15 katına kadar kredi çekebilirler. Bedelli askerlik haricinde gerekli olan harcamalar için uygun kredi desteği Vakıfbank ile sunulmaktadır.

ING Bank

ING Bank Bedelli Askerlik için kredi çekmek isteyenler için 50.000 TL’ye varan ihtiyaç kredisi sunmaktadır. %0.99 faiz oranı ile bedelli askerlik yapmak isteyen kişilere oldukça ideal bir finans desteği ING Bank aracılığı ile verilmektedir. Ayrıca kredileri 3 veya 6 ay ertelemeli biçimde kullanmak da mümkündür.

 • ING Bank’a bedelli askerlik kredisi başvurusu yapmak için gerekli olanlar ise;
 • Kredi notunun uygun olması ve
 • Düzenli bir işte çalışıyor olmak.

QNB Finansbank

QNB Finansbank Bedelli Askerlik için kredi desteği sağlayan bir başka bankadır. Şubeye gitmeden birkaç işlem ile kredi başvuru imkanı sunan banka kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır.

QNB Finansbank bedelli askerlik kredisine cep telefonu üzerinden başvuru yapmak için T.C. kimlik numaranızı 5030’a kısa mesajla yollamanız gerekmektedir. Resmi internet sitesi ile mobil bankacılık uygulaması üzerinden de bedelli askerlik için gereken kredi desteğine başvuru yapabilirsiniz. QNB Finansbank faiz oranı %0.99 olarak belirlenmiştir. 50.000 TL’ye kadar olan kredilerinizi 60 ay vadeli şekilde ödeme kolaylığına sahipsiniz.

 

Ayrıca TEB Bankası’nın da verdiği bir kredi bulunmaktadır

Bedelli Askerlik İçin Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Bedelli askerlik yapmak isteyen vatandaşlar kamu bankaları ve özel bankalardan uygun faizle ihtiyaç kredisi alabilme imkanına sahiplerdir. Ancak faizsiz şekilde helal kredi almak isteyenler için kredi veren finans kuruluşları da mevcuttur.

İslami usullere göre kredi lamanın yolunu açan finans kuruluşları, kredi almak isteyen vatandaşlara yardımcı olmaktadır. Katılım bankaları bedelli askerlik için faizsiz kredi desteği sağlamaktadır. Bu bankalar faiz olmaksızın kredi vermektedir yalnızca kar payı ile destek sunmaktadırlar. Kar payı oranları bankaya gidilerek öğrenilebilir.

En uygun şekilde faizsiz kredi veren bankalar;

 • Albaraka Türk Katılım Bankası,
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası,
 • Türkiye Finans Katılım Bankası,
 • Emlak Katılım Bankası,
 • Ziraat Katılım Bankası ve
 • Vakıf Katılım Bankası’dır.

Bedelli Askerlikten Kimler Yararlanabilir?

 • Türkiye sınırları içerisinde ikamet eden,
 • Zorunlu askerlik hizmetine tabii olan,
 • Erkek vatandaşlar,
 • Belirtilmiş olan ücreti ödeyebilecek olan,
 • 2001 doğumlu ve daha yaşlı olup bu doğum zamanı itibariyle yoklamaya tabi olan,
 • Askerliğini ertelemiş olanlar bedelli askerlikten yararlanabilir.

Ancak yoklama kaçağı bakaya kalanlar bu durumdan yararlanamazlar. Aynı zamanda 2020 yılında celp ve sevk dönemleri içinde sınıflandırılmış yükümlülerin erteleme hakkı olmayanların müracaatı kabul edilmeyecektir.

Bedelli Askerlik Ödeme Bedeli Ne Kadar?

Bedelli askerlik yapmak isteyen vatandaşların Milli Savunma Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan ödeme bedeli bulunmaktadır. Bedelli askerliğin ödeme bedeli 30 Haziran 2020 saat 18:00’e kadar 35.054 TL 64 KRŞ (otuz beş bin elli dört TL altmış dört kuruş) olarak belirlenmiştir. 1 Temmuz ile 31 Aralık 2020 tarihinde bedelli askerlik yapacak olanlar içinse ödenecek bedel daha sonra kamuoyu ile paylaşılacaktır. Bu bilginin güncelliğini e-devlet üzerinden de öğrenebilirsiniz.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir