Engelli Kredisi Veren Bankalar |Engellilere Kredi Kartı| 2022

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Engelli Kredisi Veren Bankalar 2019

Bu makalemizde sizlere engelli kredisi başvurusu ve engelli kredisi veren bankalar hakkında bilgiler paylaşacağız.Son dönemlerde kredi faizinin oranı düştüğü için engellilere kredi veren bankalar da araştırılan konulardan biri olmakta. Herhangi bir oranda engeli bulunan bireyler kredi çekmek için avantajlı oldukları durumları merak etmektedir.

Engellilere tanınmış olan kredi destekleri oldukça çoktur ancak bu konu hakkında yanlış veya eksik bilgiler bulunabilmektedir. Kamu bankaları engellilerin finansman desteği için pozitif ayrımcılık uygulamaktadır. Bu durum elbette düşük faizli kredi desteğinden yararlanmak isteyen engelli bireylerin yararına olmaktadır. Günlük hayata dahil olabilmelerinin başında ekonomik olarak sıkıntıların giderilmesi gerekmektedir. Kredi destekleri ile bu sorunlar kısa vadeli de olsa çözüme kavuşabilmektedir.

Engelli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Engelli kredisi diye adlandırılan 2022 Sayılı Kanun yararlanıcısı kişiler kredi çekme imkanına sahiptir. Bankalar her birey için aynı şartları istemektedir. Düzenli gelir sahibi olmak kredi desteği sağlayacak olan bankanın öncelikle dikkat ettiği konudur. Bu gelirin belgelenmesi halinde kredi başvurusu kolaylıkla yapılabilmektedir.

Engelli maaşı alanların düzenli gelirleri bulunmaktadır. Bu kredi çekmek için herhangi bir engel oluşturmamaktadır. Engelli maaşı alan bireyler de düzenli bir gelire sahip olduklarını rahatlıkla kanıtlayabilmektedir.

Engellilerin çekebileceği kredi için düzenli gelirin yanı sıra kredi notunun da düşük olamaması gerekmektedir. Daha önce herhangi bir kredi desteğinden faydalanılmış, bu kredi tutarını öderken taksitlerde gecikmeler yaşanmışsa büyük olasılıkla kredi notu düşmüş demektir. Kredi taksitleri haricinde herhangi bir kuruma bulunan borçlar da kredi notunu düşürebilmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken şey düzenli biçimde ödeme işlemlerini gerçekleştirmektir.

• Engelli bireylerin bu şartları sağladıkları takdirde bankaların istemiş olduğu diğer şartlar;

• Krediye başvurulduğu zaman diliminde resmi olarak 18 yaşını doldurmuş olmak,

• 2022 engelli maaşından yararlanıyor veya başka bir düzenli gelire sahip olmuş olmak,

• Resmi olarak 65 yaşından küçük olmak gerekmektedir.

Engellilere Kredi Veren Bankalar 2019

PTT Engelli Kredisi

PTT, Engelli Kredisi’ni kalıcı engeli bulunan vatandaşlara sağlamaktadır. Bu durumun belgelenmesi engelli vatandaşın sağlık raporu ile gerçekleşebilmektedir. Sağlık raporunun süresi bitmiş ise bu kredi desteğinden yararlanılamaz. Kredi desteği talebinde bulunan vatandaşın engel durumu kalıcı, sağlık raporu da güncel ise kredi desteği olumlu yanıtlanabilir. Ayrıca engelli bireyin maaşını aldığı yer yine PTT olmalıdır. PTT tarafından kredi desteği alabilmek için gerekli olan şartlar;

• Engelli maaşının devlet tarafından ödeniyor olması,

• Maaş bordrosunun ispatı,

• Kredi notunun belirli düzeyde olması gerekmektedir.

PTT’nin kredi desteği sağlaması için kredi taksitinin aylık maaşın yarısına tekabül etmesi gerekmektedir. PTT Engelli Kredisi tutarı engelli bireyin maaşına göre belirlenmektedir.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Engelsiz Destek Paketi adı altında engelli bireylere kredi desteği sunmaktadır. Bir kamu bankası olan Ziraat Bankası engelli vatandaşlar için pozitif ayrımcılık yaparak kredi desteği sunmaktadır.

Engelsiz Destek Paketi ile engelli bireylerin sosyal hayata katılmaları ve finansal sıkıntılarını gidermeleri için kredi verilmektedir. Uygun faiz oranlarına sahip olan krediler 60 aya varan vade farkları ile engelli bireyleri ekonomik olarak rahatlatmaktadır. Bu kredi türlerinden yalnızca engelli bireyler değil aynı zamanda engelli istihdam eden firmalar da yararlanabilmektedir.

Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu kredi avantajları;

• Bankacılık işlemleri için özel uygulanan indirim çeşitleri,

• Uygun faiz ve 60 aya varan vade koşulları,

Bireysel emeklilik planı ve

• Ziraat Bankası Sigortası tarafından güvence.

Engellilere Kredi Kartı Veren Bankalar 2019

Bankaların büyük çoğunluğu düzenli gelir elde ettiği takdirde engelli bireyler için kredi kartı başvurusunda olumlu yanıt vermektedir. Engelli maaşı olan kişiler de kredi kartı başvurusunda bulunabilmektedir.

Engelliler için kredi kartı veren bankalar arasında; Yapı Kredi, Vakıf Bank, İş Bankası, Garanti BBVA, Ziraat Bankası, Halkbank, Akbank, PTT, Koç Finans, Deniz Bank, Şekerbank, TEB, QNB Finansbank, Aktif Bank, Alternatif Bank, Odeabank, HSBC, ING Bank, ICBC, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Kuveyt Türk, Albaraka Türk ve Türkiye Finans bankasıdır.

Kimi bankalar engelli bireylerin kredi kartı işlemleri için aidat ve işlem ücreti almamaktadır. Ayrıca kredi kartı faiz oranlarını düşük tutan bankalar da engelli bireylerin tercih ettiği bankalar arasında yer almaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Giriş Yap

YatırımKredi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!