Kefilsiz Kredi Veren Bankalar |2023

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Bankalar genellikle kredi verdiği zaman ödemelerin yaşanmadığı durumlarda kredi alan kişinin kefiline başvurmaktadır. Bu tarz durumlar son zamanlarda kimi insanlarda kaygı ve korkuya sebep olduğundan kefil olmamaktadır. Kefil bulmanın zor olduğu durumlarda bankalar müşterilerini mağdur etmemek adına bazı kredi türlerinde kefil şartı aramamaktadır.

Kefil, kredi çeken kadar banka tarafından önemsenmektedir. Kefilin kredi notu standart ve üzerinde olduğu zaman kredi için kabul edilmektedir. Çoğu zaman bu tarz durumlardan çekinen insanlar olabilmektedir.

Kefilsiz Kredi Almanın Şartları Nelerdir?

Kefilsiz kredi alabilmek belli başlı şartlar gerektirmektedir. Kredi notu bu konuda müşterinin karnesi olarak görülmektedir. Kredi notu standart ve üzerinde olan kişiler kefilsiz kredi olanaklarından faydalanabilmektedir. Aksi takdirde müşterinin kredi isteği olumsuz sonuçlanmaktadır.

Kamu ve özel bankalar kredi desteğinde kefil şartı aramaktadır. Özel sektörde çalışanların hakları kamuda çalışanlara kıyasla daha az olduğu için kefil şartı daha çok dikkate değer bir konu olmaktadır. Ancak kefil bulamayanlar için bankalar çözüm geliştirmiştir. Aile bireyleri düzenli gelire sahip oldukları takdirde birbirlerine kefil olabilmektedir. Ancak başvuru yapılan banka bu konuda inisiyatif alma hakkına sahiptir.

Kefilsiz kredi kullanabilmek için gereken şartlar;

• 18 yaşından gün almak ve resmi olarak reşit olmak,

Kredi notunun risk seviyesinde olmaması,

• Kredi talebinde bulunurken konut kredisi için 360 ay, ihtiyaç ve taşıt kredisi talebinde bulunurken 60 aydan daha fazla vade istememek,

• Bankaya sunulan gelir beyanının resmi geçerliliğe sahip olması.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri 2019

Birçok banka kefilsiz koşulsuz şekilde müşterilere kredi desteği sağlamaktadır. İhtiyaç kredilerinin belli bir tutarına kadar kefil şartı aranmamaktadır. Kredi başvurusu yapan müşterilerde belli başlı şartlar aranmaktadır. 2019 yılında kefilsiz işlem yapan bankalar;

QNB Finansbank

QNB Finansbank, müşterilerini kefil sorunundan kurtaran banaklardan biridir. Kredi notu risk seviyesinde bulunmayan müşteriler bankaya müracaat ederek kefilsiz koşulsuz kredi çekebilmektedir. Konut kredisi, taşıt kredisi veya ihtiyaç kredisi başvurusu yapanlar hiçbir sorun yaşamadan rahatlıkla kredi çekebilmektedir. Konut kredisi 100.000 TL 120 ay vade ile, taşıt kredisi 50.000 TL 48 ay vade ile verilmektedir.
Kredi notu uygun bulunan müşterilere uygun faiz oranları sunulmaktadır. QNB Finansbank müşterileri online başvuru, telefon başvurusu veya şube üzerinden kredi başvurusunu kolaylıkla yapabilmektedir.

Enpara.com

Enpara.com uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile kefilsiz koşulsuz kredi desteği vermektedir. İhtiyaç Kredisi almak isteyenler 15.000 TL tutarındaki krediyi %1,39 faiz oranı ve 60 aya varan vade seçenekleri ile ödeme imkanına sahiptir. İhtiyaç kredisine başvurmak isteyenler internet bankacılığı ile kolaylıkla kredi başvurusu yapabilmektedir.

CEPTETEB

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi almak isteyenler için 30.000 TL’ye kadar kefilsiz şartsız kredi vermektedir. 10.000 TL’lik kredi çekmek isteyenler için 60 aya varan vade ve uygun faiz oranı bulunmaktadır. İhtiyaç Kredisi başvurusu internet bankacılığı üzerinden yapılabilmektedir.

Aktif Bank

Aktif Bank kefilsiz koşulsuz kredi desteği sağlayan bankalardan biridir. 15.000 TL tutarındaki kredi için 60 aya varan vade seçenekleri İhtiyaç Kredisi ile sağlanmaktadır. Uygun faiz oranlarının kredi notuna göre değişiklik gösterdiği İhtiyaç Kredisi’ne başvurular şube üzerinden yapılabilmektedir.
Ayrıca İş Bankası, Deniz Bank, Şekerbank, Fibabanka, Akbank, Odeabank ve ING Bank da kefilsiz şekilde işlem yapan diğer bankalardır.
Kefilsiz kredi kullanılması için üst yaş sınırı bulunmaktadır. Bu yaş sınırında olan veya yaş sınırına yakın olanlara kefilsiz kredi için ret verilebilmektedir. Her bankanın kendi belirlemiş olduğu yaş sınırı bulunmaktadır. Bankalara göre kefilsiz kredi kullanma yaş sınırı;

• Aktif Bank için 84,

• Burgan Bank, DenizBank ve Fibabanka için 80,

• Odeabank ve ING Bank için 75,

• TEB içinse 70’tir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Giriş Yap

YatırımKredi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!