Finansbank Enpara Nedir? Enpara Şube Kodu |2023

QNB Finansbank Enpara Nedir?

Enpara hesabı, Finansbank tarafından 2012 yılında hayata geçirilen bir dijital bankacılık hizmetidir. Bankadan güzeli mottosu ile yola çıkan hizmet, Masrafsız dijital bankacılık ile müşterilerine bol bol imkan sunar. Enpara, çıktığı günden bugüne özellikle online bankacılık işlemlerini sık bir şekilde kullanan kişiler tarafından yoğun ilgiye maruz kalmaktadır. Makalemizde size Enpara hakkında daha detaylı bilgiler sunacağız. Şubesiz bankacılık ile mevduatınıza yüksek faiz, kredi çekimlerine düşük faiz sunan bu hizmeti detaylı bir şekilde anlatacağız. Bu hizmet ile Hangi hesapları açabilirsiniz? Hesap işletim ücreti öder misiniz? Enpara Şube Kodu Nedir? Daha birçok soruya makalemizde cevap arıyoruz.

Enpara Hesabı Nasıl Açılır?

Enpara hesabını açmak için banka şubesine gitmeden sadece online olarak bilgilerinizi doldurarak açabilirsiniz. Banka size dört soruluk bir test uygulayarak size en uygun hizmeti araştırır.

Neden bizi seçtiniz sorusuna dört cevap sunar;

  1. EFT, Havale ve para transferi ücreti ödemek istemiyorum. (Sıklıklar EFT, havale yapanlar)
  2. Yıllık aidatı olmayan Enpara kredi kartını istiyorum (Kredi kartına aidat ödemek istemeyenler)
  3. Tasarruflarımı yüksek mevduat faizinizde değerlendirmek istiyorum (Sadece mevduat hesabı olanlar)
  4. Düşük faizli masrafsız kredi kullanmak istiyorum (Kredi arayışında olanlar)

Bir sonraki ekranda sizden şu bilgileri ister,

  1. TC Kimlik Numarası
  2. Cep Telefonu Numaranız
  3. Doğum Tarihiniz

Gerekli bilgileri aldıktan sonra banka hesap açılışı ile ilgili olarak yetkili biri sizi cep telefonu ile arar. Adres bilgilerinizi de teyit ettikten sonra bulunduğunuz adrese Kurye ile beraber banka hesabı açma sözleşme formu yollanır. Kurye imzanızı alarak size gerekli belge ve kredi kartı /bankamatik kartınızı teslim eder. Tebrikler artık hesabınız açıldı.

Enpara Hesap çeşitleri Nelerdir?

Enpara Hesapları dört çeşittir. Vadesiz mevduat, Vadeli mevduat, Birikim hesabı ve altın hesabı şeklindedir.

Vadesiz Mevduat Hesabı

Vadesiz hesap altında Türk Lirası Hesabı, Dolar hesabı, Euro hesabı ve İngiliz Sterlini hesabı açabilirsiniz. Vadesiz Mevduat hesabı için, Hesap işletim ücreti yoktur. Hesaplarınız arasında uygun spread ile dolar, euro alıp satabilirsiniz. Vadesiz Mevduat Hesabından yapacağınız Eft ve Havale işlemleri de ücretsizdir. Vadesiz hesap ile

  • Cep telefonu
  • İnternet
  • Doğalgaz, Elektrik, Su ve diğer birçok faturanızı da komisyon ödemeden gerçekleştirebilirsiniz.
Bu makale ilginizi çekebilir:   Kredi Garanti Fonu - KGF : Türkiye Ekonomisine Etkileri

Vadeli Mevdat Hesabı

Finansbank Enpara Vadeli Mevduat hesabı sizlere, piyasada düşük tasarruf ile daha yüksek faiz oranı alabileceğiniz bir faiz oranı sunar. 0 TL ile 50.000 TL arasında, 50.000 TL ile 150.000 TL, 150 bin ile 500 bin arasında ve 500 bin üstünde farklı faiz oranları sunar. Vadeli mevduat hesabınız için de yıllık hesap işletim ücreti ödemezsiniz. Unutmayın, Masrafsız Dijital Bankacılık.!

İnternet bankacılık sayfası veya uygulaması üzerinden Hesaplar > Yeni hesap aç > Vadeli hesap sırasını takip ederseniz kolay bir şekilde vadeli hesabınızı açıp faiz almaya başlayabilirsiniz.

Altın Hesabı

Altın birikimi yapmak ya da altın yükselirken yükselişten para kazanmanın yollarından biri de Enpara Altın hesabı üzerinden altın almaktadır. Tek işlemde minimum 10 dolar maksimum da 100.000 dolar günlük altın alımı yapabilirsiniz. Yatırım hesap açılış menüsünden hesap işletim ücreti olmayan altın hesabınızı hızlıca açabilirsiniz. Altın alım-satım yapmadan önce sizi Ons Altın Nedir? makalemize alalım.

Altın hesabı açarken bilmeniz gereken şeylerden biri fiziki altınınızı doğrudan hesabıza yatıramıyor oluşunuz. Altınınızı bozdurun. TL veya dolar cinsinden hesabınıza yatırın. Sonra da altın alımını yapın.

Birikim Hesabı

Enpara Birikim hesabı, yerinizden kalkmadan ama paranızı uzun vadeli şekilde de bloke ettirmeden faiz kazanmanızı sağlayan hesap işletim ücreti olmayan bir hesaptır. Birikim hesabı açarak, bu hesaba yatırdığınız paralar ile günlük faiz kazanabilirsiniz. Birikimleriniz olduğu yerde azalmasın. Üzerine yeni şeyler biriksin istiyorsanız Birikim hesabı tam da sizin içindir.

Birikim hesabınıza o gün sonunda hesapta kalan tutar üzerinden gecelik faiz işletilir. Paranızı ne zaman çekerseniz çekin hesabınıza eklenen faizler artık sizindir.

QNB Finansbank Enpara Şube Kodu Nedir?

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi Enpara.com Masrafsız Dijital Bankacılık hizmeti sunan, fiziki olarak bir şubenin olmadığı Finansbank çatısı altında hizmet sunan bankacılıktır. Buna rağmen Enpara hesabıza para isterken veya bir yere banka bilgilerinizi vermeniz gerekirken size şube kodunu sorabilirler. 

Bununla ilgili olarak Türkiye’nin neresinde olursanız olun Enpara Şube Kodu Aynıdır ve Şöyledir: 3663

Buna rağmen eğer imkanınız var ise sorun çıkmaması adına IBAN numaranız ile işlem yapmanız sizin için daha sağlıklıdır.

Kartlar Çeşitleri Nelerdir?

İki farklı kart bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi sadece mevduat hesabınızı kullanmak için alabileceğiniz encard bankamatik/debit kart diğeri de  kredi kartıdır.

Bankamatik ya da kredi kartınız ile QNB Finansbank ATM’lerinin tümünde masrafsız işlem yapabilirsiniz. Ayrıca Türkiye Ekonomi Bankası TEB Bank, Denizbank ve QNB Finansbank arasında yapılan anlaşma gereği bu üç bankanın bankamatik kartları ve kredi kartları, Tüm ATM’lerde komisyonsuz şekilde kullanılabilmektedir.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Borsada Endeks Ne Demek? Nasıl Hesaplanır |2023