FNSS Hisse Senedi Borsada Var mı? |2023

FNSS Savunma Sistemleri A.Ş.

Borsada FNSS var mı? FNSS hisse senedi nasıl alınır? FNSS nedir? Hangi Amaçla Kurulmuştur? Kimindir? tarzında soruların cevaplarını hep beraber öğreneceğiz. Öncelikle FNSS Nedir? sorusu ile başlayalım.

1988 yılında kurulan FNSS, Türk Silahlı Kuvvetleri de dahil olmak üzere dünyada savunma ihtiyaçlarına özel, hem paletli hem de tekerlekli zırhlı araçlar üretmek için kurulan önde gelen savunma sistemleri firmasıdır. 2021 yılına kadar  4.000’in üzerinde zırhlı aracı istekler doğrultusunda müşterilerine ulaştırmıştır.

FNSS hisse konusundan bahsetmeden önce biraz daha isterseniz şirketi yakından tanıyalım. Ürün yelpazesinden bahsedecek olursak;

  • Paletli Zırhlı Araçlar
  • Tekerlekli Zırhlı Araçlar
  • İstihkam Araçları
  • Kuleler
  • Modernizasyon

FNSS Hangi Amaçla Kurulmuştur?

Genel merkezi Ankara Gölbaşı ilçesinde olan FNSS’nin, Türkiye dışında Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Malezya’da ofisleri bulunmaktadır.  Savunma sanayiinde özgün ürün geliştirmek, tasarlamak ve üretmek amacıyla kurulmuştur. 1.000 kişiye yakın ürün tasarlama ve üretme personeline sahip firma ürettiği ürünlerin desteği içinde sürekli hizmet sunmaktadır. Türkiye, Malezya ve Ummanda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türkiye’de savunma sanayine yönelik ilk özel sektör kuruluşu olduğu için ve oldukça ismini tüm dünyaya duyurduğu için Borsada var olup olmadığı, FNSS hisse senedinin nasıl alınacağı, küçük yatırımcılar ve büyük yatırımcılar tarafından sıklıkla aranmaya başlandı.

FNSS Kimindir?

FNSS borsada işlem görüp görmediği konusunu işlemeden son olarak ele alacağımız bir diğer önemli hususta FNSS kimindir? Ortakları var mıdır? gibi sorulara cevaplar aramak olacaktır.

Haziran 2008’den beri CEO görevini üstlenen kilit isim Nail KURT ‘tur.

FNSS Hissedarları Ortaklık Yapısı

Savunma Sanayii öncü şirketlerinden birisi olan FNSS savunma sistemleri ortaklık yapısı olarak;

Nurol Holding şirketin %51 hissesine sahip, kalan %49 hisse ise BAE Systems’e aittir.

Daha fazla konuyu dağıtmadan hemen toparlayacak olursak asıl konumuz olan FNSS hisse, FNSS borsada var mı? sorularına geçelim.

Borsada FNSS var mı?

FNSS kimindir? konusunda bahsettiğimiz üzere ortaklık yapısında %51 hisseye sahip sözü geçen ortak Nurol Holding karşımıza çıkmaktadır. 30 yıldan fazla bilgi birikimi ve tecrübesiyle karşımızda olan savunma sanayi öncülerinden FNSS hissesi var mı? FNSS borsada var mı? tarzı sorular gündemde oluyor.

Borsada FNSS yoktur. Borsada FNSS olmadığı için FNSS hisse senedi de yoktur ve borsada işlem görmemektedir. FNSS hisse borsa işlem kodu da bulunmamaktadır. FNSS sadece isim kısaltmasıdır.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Esnaf Kredi Kefalet Nedir? Kredi Şartları |2023

FNSS hisse senedi nasıl alınır?

Borsada FNSS hisse yoktur. FNSS halka arz edilmediği için hisse olarak satın alınamaz. Ancak söz konusu %51 hissedarlarından olan Nurol Holding Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. Borsa ismi Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. olarak karşımıza çıkmaktadır. Borsa kodu NUGYO kısaltması ile tanımlanmıştır.

Bahsettiğimiz gibi FNSS Borsa İstanbul’ da yoktur ancak İlerleyen günlerde veya yıllarda FNSS halka arz olursa bu makaleyi güncelleyerek sizlere haber vereceğiz.

Sizlere FNSS hisse borsada var mı? konusunu detaylıca anlatmaya çalıştık umarım aklınızda sorular kalmamıştır. Sormak istedikleriniz var ise bizlere yorumlar aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makalelerimize göz atabilirsiniz.

Borsada TUSAŞ hisse var mı?

Borsada Roketsan Hisse Var mı?