İkinci El Kıyafet Elbise Giysi Al-Sat Siteleri | 2020

ikinci El Kıyafet Elbise Alış-Satış Siteleri

Makalemiz İkinci el kıyafet/ikinci el elbise ve giysi almak veya satmak isteyenler için rehber bir makaledir. Son zamanlarda internet ortamında alışveriş yapmanın yaygın olduğunu görmekteyiz. Ancak bu alışveriş yalnızca yeni ürünlerden oluşmamaktadır. Çeşitli platformlar üzerinden ikinci el veya el işi kıyafet satışı da oldukça revaçtadır. Dolabını yenileyenler ve uygun fiyata kaliteli giyinmek isteyenler bir arada buluşarak alışveriş yapmaktadırlar. Kimi zaman bu alışveriş takas usulüyle de gerçekleşmektedir. Yani bir maddi kazanç elde etmeden bir başka ürün almak ayrıca elinizde kalan ürünü de bir başkasına vermek oldukça kolay şekilde gerçekleşmektedir.

İkinci el kıyafet al-sat yapabileceğiniz her kesimin işine yarayan bir pazar haline gelmiştir. Örneğin özel bir gün için aldığınız kıyafeti kullanıp dolaba kaldırdıktan nakde çevirmek mi istiyorsunuz? Veya çok beğendiğiniz pantalonu hiç kullanılmamış halde uyguna almak mı istiyorsunuz? Öyleyse internette ikinci el alım satımı yapabileceğiniz siteleri ve uygulamaları keşfetmenin tam da zamanı! Sizin için işinize yarayabilecek site ve uygulamaları bir araya getirdik.

ModaCruz

ModaCruz, “Kadına Güç Katan Moda Platformu” mottosuyla yola çıkıp 2. el alışverişe olanak sağlamak için oluşturulmuş önde gelen bir uygulamadır. Her ay yaklaşık 5 milyon kullanıcını ziyaret ettiği, aracı site olarak, alıcı ile satıcıları buluşturan bir platformdur. Mesajlaşma özelliği bulunan platformda beğenilen ürün hakkında satıcıya soru sorulabilir, makul fiyatlar çerçevesinde indirim talep edilmektedir.

ModaCruz’da alım-satım yapılabilen ürünler arasında;

  • Kıyafet,
  • İç Giyim,
  • Çanta,
  • Ayakkabı,
  • Aksesuar,
  • Parfüm ve kozmetik,
  • Elektronik aksesuarlar vb.

ModaCruz’un internet sitesi, iOS ve Android uygulamaları bulunmaktadır. Ancak kapsamlı kullanım için uygulamaları kullanmanızı öneririz. İhtiyacınız olan filtreleme özelliği, satışa ürün sunma özelliği ve bilgi alma konusunda oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Dolap

2. el kıyafet satış uygulamalarından bir diğeri ise Dolap’tır. Dolap içerisinde kullanılmayan ürünlerin satışında kolaylık sağlayan Dolap uygulaması, uygun fiyatlarla marka seçenekleri sunmaktadır. Tek yapmanız gereken üye olup uygulamayı ihtiyacınız dahilinde kullanmaktır. İster alıcı ister satıcı olun her iki durumda da kısa sürede işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Satıcılar için; “Satış yap, para kazan ve dolabında yer açılsın!”.

Alıcılar için; “Hemen üye ol ve Dolap uygulamasının yenilenmiş olan fırsatlarını kaçırma!” diyerek teşvik edilmektedir.

Dolap uygulamasını kullanmak için iOS ve Android uygulamasını edinmek gerekmektedir. Ardından üye olup istediğiniz gibi ürün alım satımı yapabilir, bu işten para kazanmaya başlayabilir ve tasarruf edebilirsiniz. Dolaplarınızda tıkış tıkış kullanılmayan ürünler bekletmektense Dolap uygulamasını indirip hem yeni ürünleri alabilir hem de kullanılmayan ürünlerden kurtulabilirsiniz. Müşteri ve satıcının korunduğu ödeme sistemleri ile uygulamayı kolaylıkla kullanabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma yolları ile ilgili daha detaylı bir bilgi almak ister misiniz? İnternette para kazanma yolları makalemizi okumak için tıklayınız

Gardrops

Gardrops, ikinci el kıyafet, giysi ve elbise satışı yapmak ve alışveriş için oldukça uygun platformların başında gelmektedir. iOS, Android uygulamaları ve sitesi ile hizmet sağlamaktadır. Ancak mesajlaşma özelliği yalnızca uygulamada çalışmaktadır. Sıfır veya ikinci el ürünlerin adresi olarak bilinmektedir. Kıyafetten kozmetiğe, bebek ürünlerinden ayakkabılara kadar her türlü ürün yelpazesine sahiptir. Ünlüler köşesine de sahip olan uygulama, ünlülerin alışveriş yapmasına da olanak sağlamaktadır.

Gardrops, iki farklı kesime hizmet sağlamaktadır. Dünyaca ünlü pahalı markalar ile yerel orta seviyedeki markaların ürünleri alışveriş yapmak isteyenler için satışa sunulmaktadır. Ayrıca alışveriş esnasında satıcı ile mesajlaşarak iletişim kurabilir, indirim için pazarlık yapabilirsiniz. Dilerseniz takas festivaline katılıp elinizdeki ürünü beğendiğiniz bir ürünle takas edebilirsiniz.

Satış yapmak için yapılması gerekenler;

  • Satış için ayırdığın ürünleri (kusuru varsa kusurları da görünecek şekilde) fotoğrafla,
  • Fotoğrafları sisteme yükleyip marka, beden ve renk gibi bilgilerini ve satma nedenini gir,

Paylaş,

Paylaş’ın teması belli. İkinci el elbise mi satmak istiyorsun? Satın almak isteyenlerden mesaj geldiğinde bilgilendirme yap ve kargoya ver. Böylelikle satıştan elde ettiğin kazancın hesabına kısa sürede yüklenir.

Orijinal markaların bulunduğu uygulamayı kullanmak oldukça kolaydır. Satın aldığınız ürünle ilgili sorun yaşarsanız ücretsiz iade yapabilir, kısa sürede paranızı alabilirsiniz. Uygulama içerisinde herhangi bir sorunla karşılaşırsanız Canlı Destek ile irtibata geçip sorununuzu halledebilirsiniz.

Zebramo

Sıfır ve ikinci el alışverişin bir başka adresi ise Zebramo’dur. İster alıcı isterseniz de satıcı olun tek yapmanız gereken üye olmaktır. Uygulama, Android ve iOS üzerinden yüklenilmektedir. Kullanmadığınız ürünleri elden çıkarıp paraya çevirmek istiyorsanız veya beğendiğiniz bir ürünü daha uyguna arıyorsanız mutlaka Zebramo’yu tercih edin.

Zebramo üzerinden sosyal medya ve iletişim bilgileri paylaşmak yasaktır. Satın almak istediğiniz ürünün sahibiyle mesajlaşma yoluyla iletişime geçebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz. Evinizde bulunan birçok şeyi satışa çıkarıp kendinize yeni alanlar oluşturma fırsatını yakalamak için mutlaka Zebramo’yu kullanmaya başlayın.

tarz2.com

Tarz2 ekibi, kaliteli ikinci el  kadın-erkek ve çocuk kıyafetlerinin satışı konusunda yeni bir algı oluşturmayı hedeflemektedir. Kazanç elde edip aynı zamanda tasarruf etmek isteyen kişilere hitap eden bir sitedir.

Giymediğiniz kıyafetleri satıp yenisinden farksız olan kullanışlı haldeki kıyafetleri uygun fiyata satın alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken siteyi ziyaret edip Menü kısmından istediğiniz ürün yelpazesini seçmektir. Tüm ürünler için kalite güvencesi olduğundan alıcı ve satıcı arasındaki sorunlar ortadan kaldırılmaktadır.

Letgo

Letgo, herkesin yakından veya uzaktan tanıdığı ikinci el alışveriş uygulamalarından biridir. Ürün yelpazesi oldukça geniş olan Letgo’da yakın çevrenizdeki kişilerle alışveriş yapabilirsiniz. Hızlı ve kolay satış sayesinde alışveriş yapmanın rahatlığına erişebilirsiniz.

Satmak istediğiniz ürünün fotoğrafını çekip açıklamasını yazdığınızda kısa sürede satabilirsiniz. Ürün satın almak istiyor iseniz arama alanına ürünle ilgili kelimeleri ve bulunduğunuz konumu girerek kolaylıkla ürünlere erişebilirsiniz. Genellikle elektronik ve mobilya ürünlerinin satıldığı bir uygulama olsa da kıyafet, kozmetik vb. ürünleri de bulabilirsiniz.

GittiGidiyor.com

İnternette alışveriş yapanlar için en güvenilir adres olarak kendini tanıtan gittigidiyor.com sitesi 2011 yılından bu yana 2. el alışverişin en bilinen adreslerinden biridir. Aylık kullanıcı sayısı 40 milyon kişi olan sitede güvenli biçimde kıyafet alıp satabilirsiniz.

Sitede belirtilen prosedürlere uyarak satış gerçekleştirebilirsiniz. Satın alma işlemi ise daha kolay şekilde gerçekleşmektedir. Beğendiğiniz ürünü sepetinize ekleyip adres bilgilerinizi girip ardından ödemenizi gerçekleştirince işlem tamamlanmış olacaktır. Sorun yaşamanız halinde destek ekipleri kısa sürede sorularınızı yanıtlamaktadır.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir