İş Bankası Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir? |2023

İş Bankası Taksitli Nakit Avans Nasıl
İş Bankası Taksitli Nakit Avans Nasıl
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

İş Bankası Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

İş Bankası’ndan acil nakit ihtiyaçları için Taksitli Nakit Avans çekilebilmektedir. Yazımızda İş Bankası Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir sorusuna cevap aradık. Maximum Kart kullanıcısı olan herkes Taksitli Nakit Avans çekebilir, 12 aya varan taksit fırsatı ile kolayca ödeyebilmektedir. İş Bankası’ndan Taksitli Nakit Avans çekme işlemleri;

  • Bankamatiklerden,
  • İnternet şubesinden,
  • Banka şubelerinden,
  • Maximum Mobil üzerinden,
  • İşCep uygulamasından,

0850 724 0 724 numarasını tuşlayarak telefon şubesinden yapılabilmektedir.

İş Bankası’nın bireysel ve ticari kredi kartları için ATM’lerden Taksitli Nakit Avans çekmek isteyenler nakit çekim limiti kadar bir limite sahip olmaktadırlar. Örneğin 5000 TL kredi kartı limiti bulunan kişiler 5000 TL Taksitli Nakit Avans limitine sahiplerdir. Ancak internet şubesi, İşCep, Maximum Mobil ve telefon şubesinden Taksitli Nakit Avans çekim limiti sınırı kartınızın kullanılabilir limiti kadardır.

İş Bankası’nın Maksimum Kart’a uyguladığı Taksitli Nakit Avans işlemleri için %1.34 faiz oranı geçerlidir (aylık KKDF ve BSMV hariç). Taksitli Nakit Avans çekmek isteyenler 5 ile 12 ay arasında değişen vadelerle çekim yapabilir. Taksitli Nakit Avanstan yararlanmak isteyenlere hiçbir ücret yaptırımı bulunmamaktadır.

İş Bankası ATM’sinden Nasıl Taksitli Nakit Avans Çekilir?

İş Bankası’ndan ATM üzerinden nakit avans çekebilmek için yapılacaklar oldukça kolaydır. İş Bankası ATM’sinden nakit avans çekmek için;

  • ATM üzerinden “Para Çekme” sekmesine basılmalıdır,
  • Ekran üstüne yansıyan “Nakit Avans” sekmesine basılır,
  • ATM’deki tuşlar yardımıyla talep edilen tutar tuşlanmalıdır,

Talep edilen tutarın taksitli olması isteniliyorsa “Taksitli Nakit Avans” sekmesi seçilebilir. Böylelikle birkaç adımda Taksitli Nakit Avans çekme işlemi gerçekleşir.

İş Bankası Taksitli Nakit Avans Nasıl Geri Ödenir?

İş Bankası Kredi Kartları, Taksitli Nakit Avans çeken müşterilerin harcama detaylarını ve faiz oranını hesap özetinde detaylı biçimde aktarmaktadır. Kredi kartının hesap kesim tarihinde yansıyan dönem borcu içerisinde Taksitli Nakit Avans ödemesinin tutarı da yer almaktadır.

İş Bankası kredi kartlarından, Taksitli Nakit Avans çekildiğinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu hesap özetine de yansıyan tutarın eksiksiz biçimde yatırılmasıdır. Hesap kesim tarihinden son ödeme tarihine kadarki sürede ödeme yapılması ideal ödeme zamanıdır. Son ödeme tarihi geçirildiğinde Taksitli Nakit Avansın kendi faizi haricinde faiz eklenmektedir. Ekstradan ödeme yükümlülüğü doğuran bu durumun haricinde kredi notu da kötü etkilenebilmektedir.

İş Bankası Taksitli Nakit Avansta, taksit tutarına faiz, vergi ve fon tutarları kredi hesap özetinde ayrı ayrı yer alacaktır. Kredi kartının hesap kesim tarihi dikkate alındığından Taksitli Nakit Avans için yapılan işlemler hesap kesim tarihine kadar değiştirilememektedir.

Taksitli Nakit Avans hakkından yararlanamayan kartlar;

Taksitli Nakit Avans Ücreti Ne Kadar?

İş Bankası’nın kredi kartlarına tanımlamış oldukları Taksitli Nakit Avans işlemi için ücret ödenmemektedir. Ancak nakit avans çekerken bu işlemi gerçekleştirmek için lazım olan ücret; Taksitli nakit avanslarda kredi kartı azami faiz oranı 1.34 oranı uygulanmaktadır. 

Nakit avanslarda yurt dışında asgari 8 USD/ 8 EURO +BSMV dahil %3,5 ve 3,5 USD / 3,5 EURO’ nun TL biçiminden güncel karşılığı gerekmektedir.

Taksitli Nakit Avans Hesaplaması

iş Bankası, Taksitli Nakit Avans işlemi yapan müşterilerinin kolay şekilde hesaplama yapabilmeleri için resmi site üzerinde bir hesaplama aracı bulundurmaktadır. www.maximum.com.tr üzerinde Taksitli Nakit Avansın ödenmesi için uygun faiz oranı kolay biçimde hesaplanmaktadır. Örnek ödeme şablonu;

3000 TL nakit avansı 9 taksit şeklinde ödemek istediğiniz zaman ödenmesi gereken toplam miktar; 3.257,64 TL’dir. Aylık taksit tutarı ise 361,96 TL olarak belirlenmiştir.