Ziraat Taksitli Nakit Avans Para Çekme |2023

Ziraat Taksitli Nakit Avans Para Çekme
Ziraat Taksitli Nakit Avans Para Çekme
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Ziraat Bankası Taksitli Nakit Avans Para Çekme

Ziraat Bankası Bankkart, kredi kartında Ziraat Taksitli Nakit Avans özelliğini müşterilerine sunmaktadır. 2 ile 12 ay arasında değişsen vade seçenekleri ile ücretsiz Taksitli Nakit Avans acil nakit ihtiyacını karşılamaktadır. Taksitli Nakit Avansın kullanılabileceği yöntemler şunlardır;

  • Bankkart Mobil,
  • İntenet Şubesi,
  • Ziraat Mobil ATM,
  • Müşteri Hizmetleri ve Şubeler.

Ziraat Bankası Taksitli Nakit Avans işlemini 100 TL ile 10.000 TL arasında sınırlı tutmaktadır. Bankkart ile ATM’den para çekildiğinde ise ATM günlük para çekme limiti bulunmaktadır. Bankkart Ücretsiz Kredi Kartı sahiplerine ise Ziraat nakit avans kullanımı tanımlanmamıştır. Ancak aidatlı kredi kartları üzerinden Taksitli Nakit Avans çekimi yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası’na ait kullanışlı kredi kartı olan Bankkart üzerinden Taksitli Nakit Avans çekildiği zaman geri ödeme boyunca kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirilememektedir. Taksitler ise dönem borcuna eklenmekte, hesap kesim tarihinde ödenmektedir.

İş Bankası NAYS Uygulaması ile 120 TL kazanabileceğinizi biliyor musunuz? İş Bankası, Paycell Kart gibi hizmet veren yeni uygulaması NAYS ve NAYS kart ile hizmete başladı. Nays uygulamasının herkes tarafından bilinmesi için programı yükleyip ilk işlemini yapan herkese 10 TL ve davet ettiği arkadaş başına 10 TL toplam 120 TL para veriyor.İŞ BANKASI NAYS UYGULAMASI NEDİR? NASIL PARA KAZANILIR? Okumak İçin Tıklayınız

Ziraat Bankası Taksitli Nakit Avans Faizi Ne Kadar?

Ziraat Bankası Kredi Kartı, Bankkart üzerinden Taksitli Nakit Avans çekildiğinde faiz tutarı üzerinden %5 BSMV ile %15 KKDF alınmaktadır. Bankkartlarda Taksitli Nakit Avans için %1,34 oranında faiz uygulanmaktadır. Ayrıca alışverişlerde seçili mağazalardan kazanılma imkanı olan Bankkart Lira, Ziraat Nakit Avans yapıldığında kazanılmamaktadır.

Örneğin 5000 TL işlem tutarı olduğunda 6 taksit ile ödeme gerçekleştirildiğinde aylık taksit tutarı 883,03 TL olmaktadır. Ödenecek toplam faiz 248,40 TL, ödenecek toplam tutar ise 5.298,08 TL’dir.

Aralık 2022 itibari ile kredi kartı taksitli nakit avans çekmek kredi çekmekten daha mantıklıdır. 12 ay boyunca 1.34 faiz oranı ile çektiğiniz 12 taksitli nakit avans için dosya masrafı ya da sigorta ödemezsiniz. Merkez Bankası politika faizini düşürdükçe kredi kartı faizi de düşmektedir. Bu nedenle enflasyonist dönemde enflasyondan düşük şekilde borçlanıp ekstra maliyet azaltmış olursunuz

Ziraat Nakit Avans Para Erken Kapama Nasıl Yapılır?

Taksitli Nakit Avans işlemi yapıldığında Erken Kapama ve Kısmi Ödeme yapılabilmektedir. Kısmi Ödeme yapıldığı zaman ödeme tarihi ve miktarına göre faiz indirimi yapılmakta, yeni ödeme planı oluşturulmaktadır. Erken Kapama yapıldığında ise vadesi gelmemiş olan taksitler için ödeme tarihine bağlı olarak faiz indirimi uygulanmaktadır.

Ziraat Taksitli Nakit Avans İptali Olur Mu?

Taksitli Nakit Avans işlemi yapıldığı zaman Bankkart iptal ve iadeyi yaptırmamaktadır. Banka tarafından gereken durumlarda kredi kartlarının nakit çekme özelliği engellenebilir. Nakit çekme özelliği engellendiği zaman Taksitli Nakit Avans işlemi de yapılamamaktadır. Taksitli Nakit Avans çekildiğinde kredi kartına tanımlanmış olan nakit avans çekim tutarından düşülmektedir.

Bankkart Taksitli Nakit Avans Geç Ödenirse Ne Olur?

Taksitli Nakit Avans çekimi yapıldığında hesap kesimindeki son ödeme tarihine kadar ödeme yapılmazsa veya taksitte belirlenmiş olan tutarın altında ödeme yapılırsa anapara taksit tutarının üzerinden günlük mevcut nakit faizi işlemektedir. Bu durum maddi açıdan ekstra yük oluşturacağı gibi kredi notunu da olumsuz etkileyebilmektedir.

Ziraat Bankası Bankkart Taksitli Nakit Avans Nasıl Geri Ödenir?

Kredi kartları Taksitli Nakit Avans çeken müşterilerin harcama detaylarını ve faiz oranını hesap kesim tarihinden sonra hesap özetinde detaylı şekilde aktarmaktadır. Kredi kartının hesap kesim tarihinde yansımış olan dönem borcu içerisinde Ziraat Taksitli Nakit Avans ödemesinin tutarı da bulunmaktadır.

Hesap kesim tarihinden son ödeme tarihine kadarki sürede ödeme yapılması ideal ödeme zamanıdır. Son ödeme tarihi geçirildiğinde Taksitli Nakit Avansın kendi faizi haricinde faiz eklenmektedir. Ekstradan ödeme yükümlülüğü doğuran bu durumun haricinde kredi notu olumsuz etkilenmektedir. Kredi kartının hesap kesim tarihi dikkate alındığından Ziraat Taksitli Nakit Avans için yapılan işlemler hesap kesim tarihine kadar değiştirilememektedir.

Ziraat Bankası ATM’sinden Nasıl Taksitli Nakit Avans Çekilir?

Ziraat Bankası ATM’sinden taksitli nakit avans çekmek için;

  • ATM üzerinden “Para Çekme” sekmesine basılmalıdır,
  • Ekran üstüne yansıyan “Nakit Avans” sekmesine basılır,
  • ATM’deki tuşlar yardımıyla talep edilen tutar tuşlanmalıdır,

Talep edilen tutarın taksitli olması isteniliyorsa “Ziraat Taksitli Nakit Avans Para” sekmesi seçilebilir. Böylelikle birkaç adımda Taksitli Nakit Avans çekme işlemi gerçekleşir.