Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans Para Çekme |2023

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans Para Çekme

Yapı Kredi worldcard, kredi kartında Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans özelliğini müşterilerine sunmaktadır. 5 ile 12 ay arasında değişsen vade seçenekleri ile uygun faizli Taksitli Nakit Avans acil nakit ihtiyacını karşılamaktadır. Taksitli Nakit Avansın kullanılabileceği yöntemler şunlardır;

  • Yapı Kredi İnternet Bankacılığı,
  • Yapı Kredi Mobil Şubesi,
  • Telefon ile 444 0 444
  • ATM
  • Yapı Kredi Şubeleri

Kredi çekerken kredi notunuzun yüksek olması çok önemlidir. Kredi notunuz düşükse veya yükseltmek istiyorsanız Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Makalemizi Okuyabilirsiniz.

Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans işlemini minimum 300 TL maksimum limiti belirtilmemiştir. Worldcard ile ATM’den para çekildiğinde ise ATM günlük para çekme limiti bulunmaktadır. Yapı kredi kart limiti dahilinde 10.000 tl ye kadar çekim yapıldığını hatırlatalım Tüm worldcard kredi kartları üzerinden Taksitli Nakit Avans çekimi yapılabilmektedir. Aşağıda ki videoda Yapı Kredi Bankası Taksitli Nakit Avans Nedir? ve Nasıl Kullanılır sorularının cevabını bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası’na ait kullanışlı kredi kartı olan WorldCard üzerinden Taksitli Nakit Avans çekildiği zaman geri ödeme boyunca kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirilememektedir. Taksitler ise dönem borcuna eklenmekte, hesap kesim tarihinde ödenmektedir.

Yapı Kredi Bankası Taksitli Nakit Avans Faizi Ne Kadar?

Yapı Kredi Kredi Kartı, Worldcard üzerinden Taksitli Nakit Avans çekildiğinde faiz tutarı üzerinden %5 BSMV ile %15 KKDF alınmaktadır. Aynı zamanda işlem tutarının %1’i kadar (BSMV hariç) işlem bedeli uygulanmaktadır. Worldcardlarda Taksitli Nakit Avans için %1,34 oranında faiz uygulanmaktadır. World kredi kartı ile yapılan İşlemin iptali söz konusu olmayıp, erken kapama yapılabiliyor. Merkez Bankası politika faizi değiştikçe kredi kartı azami faiz oranı da düşmekte ya da yükselmektedir.

Örneğin 7000 TL işlem tutarı olduğunda 6 taksit ile ödeme gerçekleştirildiğinde aylık taksit tutarı 1.261,01 TL olmaktadır. Ödenecek toplam faiz 566,04 TL, ödenecek toplam tutar ise 7.566,04 TL’dir. Bankanın Hesaplama araçlarından güncel faiz oranları ile kredi hesaplaması yapabilirsiniz.

Aralık 2022 itibari ile kredi kartı taksitli nakit avans çekmek kredi çekmekten daha mantıklıdır. 12 ay boyunca 1.34 faiz oranı ile çektiğiniz 12 taksitli nakit avans için dosya masrafı ya da sigorta ödemezsiniz. Merkez Bankası politika faizini düşürdükçe kredi kartı faizi de düşmektedir. Bu nedenle enflasyonist dönemde enflasyondan düşük şekilde borçlanıp ekstra maliyet azaltmış olursunuz.

Kredi çekerken kredi notunuzun yüksek olması çok önemlidir. Kredi notunuz düşükse veya yükseltmek istiyorsanız Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Makalemizi Okuyabilirsiniz.

Yapı kredi Nakit Avans Para Erken Kapama Nasıl Yapılır?

Taksitli Nakit Avans işlemi yapıldığında Erken Kapama ve Kısmi Ödeme yapılabilmektedir. Kısmi Ödeme yapıldığı zaman ödeme tarihi ve miktarına göre faiz indirimi yapılmakta, yeni ödeme planı oluşturulmaktadır. Erken Kapama yapıldığında ise vadesi gelmemiş olan taksitler için ödeme tarihine bağlı olarak faiz indirimi uygulanmaktadır bu işlem telefon bankacılığından ve şubelerden yapılabilir. Erken kapama iptal işlemi yapmak istiyorsanız da bunu yalnızca şubeler aracılığı ile yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans İptali Olur Mu?

Taksitli Nakit Avans işlemi yapıldığı zaman Worldcard iptal ve iadeyi yaptırmamaktadır. Banka tarafından gereken durumlarda kredi kartlarının nakit çekme özelliği engellenebilir. Nakit çekme özelliği engellendiği zaman Taksitli Nakit Avans işlemi de yapılamamaktadır. Taksitli Nakit Avans çekildiğinde kredi kartına tanımlanmış olan nakit avans çekim tutarından düşülmektedir.

WorldCard Taksitli Nakit Avans Geç Ödenirse Ne Olur?

Taksitli Nakit Avans çekimi yapıldığında hesap kesimindeki son ödeme tarihine kadar ödeme yapılmazsa veya taksitte belirlenmiş olan tutarın altında ödeme yapılırsa anapara taksit tutarının üzerinden günlük mevcut nakit faizi işlemektedir. Bu durum maddi açıdan ekstra yük oluşturacağı gibi kredi notunu da olumsuz etkileyebilmektedir.

Yapı Kredi WorldCard Taksitli Nakit Avans Nasıl Geri Ödenir?

yapı kredi taksitli nakit avans

 

Kredi kartları Taksitli Nakit Avans çeken müşterilerin harcama detaylarını ve faiz oranını hesap kesim tarihinden sonra hesap özetinde detaylı şekilde aktarmaktadır. Kredi kartının hesap kesim tarihinde yansımış olan dönem borcu içerisinde Worldcard Taksitli Nakit Avans ödemesinin tutarı da bulunmaktadır.

Hesap kesim tarihinden son ödeme tarihine kadarki sürede ödeme yapılması ideal ödeme zamanıdır. Son ödeme tarihi geçirildiğinde Taksitli Nakit Avansın kendi faizi haricinde faiz eklenmektedir. Ekstradan ödeme yükümlülüğü doğuran bu durumun haricinde kredi notu olumsuz etkilenmektedir. Kredi kartının hesap kesim tarihi dikkate alındığından Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans için yapılan işlemler hesap kesim tarihine kadar değiştirilememektedir.

Yapı Kredi ATM’sinden Nasıl Taksitli Nakit Avans Çekilir?

Yapı Kredi ATM’sinden taksitli nakit avans çekmek için;

  • ATM üzerinden “Para Çekme” sekmesine basılmalıdır,
  • Kredi Kartları Sekmesine İlerlenir,
  • Ekran üstüne yansıyan “Nakit Avans” sekmesine basılır,
  • ATM’deki tuşlar yardımıyla talep edilen tutar tuşlanmalıdır,
  • Nakit avansın aktarılmak istenildiği hesap seçilip onaylanır.

Talep edilen tutarın taksitli olması isteniliyorsa “Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans Para” sekmesi seçilir. Böylelikle birkaç adımda Taksitli Nakit Avans çekme işlemi gerçekleşir.

Not: Yazının yazıldığı gün faiz oranları baz alınmıştır. Okuduğunuz tarihteki faiz oranlarını görmek için bankanın kendi internet sitesinden oranları ve masrafları kontrol edebilirsiniz. Burada ki yazının amacı siz değerli okuyucularımıza taksitli nakit avans nasıl çekilir onun öğretilmesi fikriyle yazılmıştır. Yapılan yanlış işlemlerden ve oluşacak sorunlardan sorumlu olmadığımızı bildirmek isteriz.

Diğer kredi ve kredi kartları ile ilgili makalelerimize veya Diğer Taksitli Nakit Avans makalelerimize göz atabilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Giriş Yap

YatırımKredi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!