Wings Kartın Fırsat ve İmkanlarından Faydalanın | 2023

Wings Kart Fırsatları

Wings Kart
Wings Kart

Kredi kartları küresel çapta yüz milyonlarca kişi tarafından aktif bir şekilde kullanılıyor. İnsanlar, kendileri için en avantajlı kartları tercih ediyorlar. Bu konuda Akbank’ın etkili çözümleri mevcut. En sık kullanılan kredi kartlarından biri olan Wings, hemen hemen tüm alışverişlerinizde puan kazandırıyor. Bahsi geçen puanlar ”Mil” olarak adlandırılmaktadır. Elde edeceğiniz mil puanlarını uçak bileti satın almak için kullanabiliyorsunuz. Wings kartın diğer Akbank kredi kartı çeşitlerine göre önemli ayrıcalıkları mevcut. Diğer kartlarda kontenjan sınırı bulunur. Ancak Wings kartta böyle bir durum söz konusu değildir. Ek olarak sezon farkı da yoktur. Puanlarınızı dilediğiniz firmada sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Wings Millerimi nasıl kullanabilirim?

Kredi kartlarından puan kazanma süreci genel olarak aynı ilkeler çerçevesinde gerçekleşir. Akbank Wings ile de mil puan kazanmak için alışveriş yapmanız gerekir. Buna karşılık hesabınıza mil puan aktarılır. Varlıklarınız ve harcamalarınız arttıkça daha yüksek seviyede mil puan kazanmış olursunuz. Millerinizi kullanabilmeniz için kartın mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Market, akaryakıt, seyahat, internet, konaklama harcamalarınızı ‘’Mil ile Öde’’ sekmesine tıklayarak kullanabilirsiniz. Bu sayede gerçekleştirmiş olduğunuz alışverişlerin kart limitinizden değil biriken puanlarınızdan alınması sağlanmaktadır.

Wings Kredi Kartı Ayrıcalıkları

Eğer Wings kartınız varsa siz de Wings’in ayrıcalıklı dünyasına giriş yapmış olursunuz. Dünyanın her neresinde olursanız olun kartı kullandıkça daha fazla indirime sahip olursunuz. Restoranlar, oteller, havalimanı otoparkları ve havalimanı transfer hizmetleri gibi pek çok alanda birbirinden güzel avantajların sahibi oluyorsunuz. Gözde bankacılık kuruluşlarından biri olarak nitelendirilen Akbank, Wings Style ağını oldukça genişletti. Bu ağ sayesinde en bilindik restoranlarda %20’ye varan ayrıcalıklardan yararlanabiliyorsunuz. Wings kredi kartınız ile birçok restoranda %15’e varan indirimler sizleri bekliyor! Wings kartın ayrıcalıkları bunlarla da sınırlı değil. Otellerde %10, havalimanı transferlerinde %75 ve havalimanı otoparklarında %50’ye varan indirimlerle son derece konforlu bir seyahat keyfi yaşayabilirsiniz. Mil puan kazanımı, müşterilerin Akbank’taki varlıklarına göre belirlenir. Wings’in yeni programı kapsamında birikimleriniz yükseldikçe daha fazla mil puan kazanıp özgürce uçabilirsiniz. Peki, mil puanlar için yalnızca harcama mı yapmak gerekiyor? Elbette hayır. Yeni konut ve taşıt kredi alımlarında, Artı Para tanımında, yatırım fonu alımlarında, bireysel emeklilik ve sigorta talimatlarında da Mil Puan kazanma fırsatına erişebilirsiniz.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Kredi Kartı İptali İçin Hangi Bankada Ne Yapılır?| 2022

Mil Puan Kazanımı

Normal şartlarda standart kredi kartlarında puan kazanmak için zorlu koşulları yerine getirmek gerekir. Ancak Wings’de süreç son derece basittir. Kartınız ile yurt içinde yapacağınız her 1,5 TL harcamadan en az 1 Mil Puan kazanırsınız. Aynı avantajlar yurt dışı içinde geçerlidir. Yurt dışında yapacağınız harcamalarda %50 daha fazla Mil Puan kazanma ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Varlıklarınız arttıkça mil puanlarınızda katlanmaya devam edecektir. Akbank kredi kartı başvurusu gerçekleştirdikten sonra 300.000 TL-600.000 TL varlığa sahip olan müşteriler, Black programına dahil olur. Bu program kapsamında Classic programa göre 1,5 kat daha fazla mil puan kazanırlar. 600.000 TL üzerinde varlığı olan Black Plus programı müşterileri ise Classic programa göre 2 kat daha fazla Mil Puan kazanabiliyorlar. Yani burada odak noktası varlıkların miktarıdır.

Harcamalarınıza Değer Katın

Akbank kredi kartı ürünleri arasında sahip olduğu avantajlarla dikkat çeken Wings, harcadıkça kazan mantığıyla çalışır. Restoran harcamalarınızda size özel mil puan kazanım oranı bulunmaktadır. Eğer 300.000 TL- 600.000 TL varlığa sahip Black programı müşterisiyseniz normalden 1.5 kat daha fazla puan kazanırsınız. 600.000 TL ve üzeri varlığı olan Black Plus programı müşterisiyseniz bu oran 2 katına çıkıyor. Ayrıca Wings kartınız ile gezdikçe daha fazla mil puan elde ediyorsunuz. Müşteriler, Wings sayesinde seyahat ettikçe kazanıyor ve kazandıkça seyahat ediyor. Kulağa hoş geliyor öyle değil mi? Black programı müşterileri, havayolu, konaklama, seyahat acenteleri ve araç kiralama harcamalarında 1.5 kat daha fazla mil puan kazanma fırsatına erişiyor. Üstelik Wings kartınız ile Mil Puanlarınızı artık çok daha kolay bir şekilde hesaplayabiliyorsunuz. Bu puanları yıllık kullanılabilirsiniz. Bunun yanında Mil Puan limitlerine takılmadan dilediğiniz hava yolu şirketiyle kota sınırı olmaksızın alan vergisi dahil uçmanın özgürlüğünü yaşayabilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışı uçak biletlerinizi Akbank Müşteri İletişim Merkezi’nden, Juzdan uygulamasında yer alan Uçak Bileti Al menüsünden rahatlıkla alabilirsiniz. Peki, mil puanların TL karşılığı nedir? Yurt içi biletlerde biriktirdiğiniz her 100 Mil Puan 1 TL değerinde sayılır. Yurt dışı biletlerde ise 2 kat değerli olup biriktirdiğiniz her 50 Mil Puan 1 TL olarak geçmektedir.