Kalça Büyütme ve Kalça Estetiği Ameliyatı Nedir? |2023

Kalça Büyütme Ameliyatı Nedir?

Kalça büyütme ve kalça estetiği ile ilgili bu makalemizde kalçanızı istediğiniz gibi şekillendirebileceğiniz yöntemler hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Basen ve kalça bölgesinde sorun yaşayanların ortak merakı kalça büyütme ameliyatının ne olduğudur. İnce bel ve orta büyüklüğe sahip kalça kadınların güzellik algısı için eşsiz bir görüntüyü ortaya koymaktadır. Zayıflayınca basenle beraber kalça yani popolar da erimekte ve istenilen şekilde görünmemektedir. Squat ve benzeri egzersiz hareketleri de kimi zaman faydasız olmaktadır. Sıkı ve dik popo isteyen her kadın kalça büyütme ameliyatı yaptırmaktadır.

Günümüzün trend popo şekli Brezilya modeli seksi ve dolgun kalça olarak tercih edilmektedir. Güzellik ve estetik açısından kusursuz görünmek isteyen kadınların germe ve büyütme işlemleri farklı teknikler kullanılarak şekillendirme işlemi yapılabilir. Siz de kalça büyütme estetiği yaptırmak istiyor ancak bazı sorularınıza cevap arıyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kimler Kalça Büyütme Estetiği Yaptırır?

Yağ enjeksiyonu yöntemi kalça büyütmede tercih edilen bilindik bir estetik operasyondur. Bu operasyon herkese uygun olmayabilir. Yağ enjekte edilerek popo büyütmeye uygun adaylar; vücut kitle indeksi normal olanlar en ideal kişilerdir. Vücut kitle indeksi normalden az olanlara ise kilo aldırmaya yönelik diyet programları önerilir ardından kalça büyütme operasyonu yapılmaktadır.

Kalça büyütme estetiğini yapmaması gerekenler arasında; aşırı kilolular, obezite hastaları, aşırı sigara tüketenler popo büyütme operasyonunu başarısız atlatacak olan kişilerdir. Vücut özellikleri hastanın istekleri ile uyuşmadığı takdirde istenilen sonuç elde edilemez.

Kalça Büyütme Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

Estetik konusunda her geçen gün yeni teknikler uygulanmakta ve estetik kaygısı yaşayan kişilerin isteklerine cevap verilmektedir. Kalça büyütme ameliyatı da sıradan ameliyat gibi değildir. Birçok yöntemle kalça büyütme estetiği yapılabilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Kalça büyütmek isteyen herkes aynı şekle ve boyuta sahip olmak istemez. Bu noktada hastanın isteklerine göre ameliyat yöntemi ele alınır. Hastanın anatomisi, kas şekli ve derinin gevşeklik durumu popo büyütme estetiği için dikkat edilmesi gereken noktalardır.

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütmek isteyen hastalara kalça isteklerine göre yağ enjekte edilmektedir. Yağ enjektesi ameliyat öncesinde ön görülemez. Cerrahi işlem sırasında hastanın yapısına göre yağ transferi gerçekleştirilir. Ancak hasta zayıf bir vücut yapısına sahipse ameliyat öncesinde kilo alması istenir. Ardından ameliyatın başarılı olması adına operasyon başlatılabilir.

Bu makale ilginizi çekebilir:   İdari Yargı Hakimliği Nedir? Kimler Nasıl Olur? |2023

Aquafilling ile Kalça Büyütme

Aquafilling, ameliyatsız şekilde popo estetiği yöntemidir. Ömür boyu sonuç almak isteyenlerin tercih etmediği bir yöntemdir. Yalnızca 5-8 yıl arasında dayanmaktadır. Ancak bu süre de ameliyat korkusu olan kişilerin Aquafilling yaptırmasına yetecektir.

Aquafilling dolgu aşırı dolgunluk isteyenler için fazla maliyetlidir. Ancak hafif dolgunluk dokunuşuna ihtiyaç duyan kişiler için ideal bir yöntemdir. İyileşme derdi ile uğraşmamak adına kısa süre içerisinde gerçekleştirilebilen bir estetiktir.

Silikon Popo Protezi

Silikon popo protezi, kalça büyütmek isteyenlerin en çok tercih ettiği estetik türüdür. Ancak operasyona karar verirken dikkat edilmesi gereken üç ana unsur bulunmaktadır. İmplantın seçiminde şekil, boyut ve doku tercihi önemli rol oynamaktadır. Yani sahip olmak istediğiniz kalçaya göre implantı seçimi yapıyorsunuz. En yaygın popo protezi şekilleri oval ve yuvarlak olandır.

Silikon popo protezi seçimi yanlış olduğu zaman hasta ilerleyen zamanda kalçasını beğenmemeye başlar. Elbette bu durum ameliyat başarısızlığı demektir. İyi bir uzman tarafından verilen tavsiyeleri dinlemekte yarar vardır.

Popo Estetiği Sonrasında İyileşme Süreci Nasıl Olur?

 • Kalçalarını büyüten kişiler ameliyattan sonra bazı hususlara dikkat etmek zorundadır. Ameliyat başlı başına bir risk unsuru olduğundan uzman tarafından verilen tavsiyelere dikkat edilmezse istenilen başarı kazanılmaz. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme operasyonu sonrasında yapılması gerekenler;
 • Hızlı bir şekilde iyileşmek için hastanın en az 2 veya 3 hafta boyunca kalçası üzerine oturmaması,
 • Yatarken midesi üzerine yatmaması,
 • Ani hareket ve aktivitelerden uzak durması,
 • Amelliyatın 2. haftasında kontrole gitmesi,
 • Esneme egzersizleri yapması,
 • En az 2 hafta araba kullanmaması gerekmektedir.
 • Süreç sağlıklı ilerlediği zaman;
 • Yaraların iyileşme durumuna göre ameliyat sonrasında en az 6 haftanın ardından eski aktivitelere geri dönülebilir,
 • 3 ay geçtikten sonra normal hayata dönülebilir,
 • Ameliyat sonrası periyodik takipleri 2-3 ayda bir yaptırmak gerekmektedir.
 • Kalça Estetiği Riskleri Nelerdir?
 • Ameliyatlar genel itibariyle riskli süreçlerdir. Popo büyütme ameliyatı sonrasında birtakım sıkıntılar ortaya çıkabilir. Hastada komplikasyon oluşmasında birden çok faktör etkili olabilmektedir. Kalça ameliyatı sonrasında yaşanan sıkıntılar;
 • Yaraların açılması,
 • İmplantların çıkması,
 • İmplantın dönmesi,
 • Enfeksiyon,
 • Hematom yaşanabilir.

Kalça estetiği ameliyatında en çok risk altında olanlar iri bedene sahip olan bireylerdir. İri bedeni olanlar için iri implantlar gerekmektedir. Kalçada iyileşme süresi implanta göre değişebilmektedir.

Kalça Estetiği Yaptıran Ünlü İsimler

Kalça büyütme operasyonu sağlıklı ve güzel bir vücudun simgesi olmaktadır. Kadınların yaz mevsiminde bikinileri doldurup güzel görünmelerini sağlayan eşsiz estetik dokunuşlarından biridir. Herkes doğuştan ideal bedene sahip olmayabilir. Ufak dokunuşlar kusursuz güzellik için gerekli olabilir. Yakından tanıdığımız birçok ünlü de bu dokunuşlar sayesinde güzelliğine güzellik katmıştır.

Bu makale ilginizi çekebilir:   CFO Nedir? CFO Görev Tanımı Nedir? |2023

Her gün sosyal medyada, magazinlerde ve moda dergilerinde gördüğümüz vücutlara imreniyoruz. Ancak iç rahatlatıcı bir durum var; birçok ünlü estetik yaptırmış. Evet gerçek gibi görünen iri ve diri kalçalar aslında bir estetik. Alanında uzman doktorlar tarafından milyon dolarlar kazanan bedenler doğuştan gelen bir özellik değilmiş. Nicki Minaj, Kylie Jenner, Kim Kardashian kalça estetiği yaptırdığı bilinen ünlü isimler arasındadır.