Maaş Promosyonu| Emekliye Promosyon Veren Bankalar| 2022

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maaş Promosyonu Nedir?

Emekliye promosyon: SGK emeklilerine ve birçok farklı kurumdan emekli olanlara bankalar emekliye promosyon olarak maaş promosyonu ödemektedir. Bu promosyon devletin bayram dönemi verdiği promosyona benzemekle beraber, banka müşterilerine özel bir promosyondur. Bankalar müşteri potansiyellerini arttırabilmek ve daha iyi rekabet edebilmek için müşterilerine maaş promosyonu vermektedir. Çalışanlara ödenmek üzere bankalar iş yerlerine maaş promosyonu adı altında ödeme yapmaktadır. Böylelikle bankanın tercih edilme imkanı da arttığından iki taraflı bir kazanç sağlanması söz konusudur.

Maaş promosyonları çalışanlar dışında emekli maaşı alanlara da verilmektedir. Emeklilerin maaşını tercih ettiği banka tarafından çekme hakkı bulunmaktadır. Promosyon ödemesinden yararlanmak içinse 3 yıllık aynı bankadan maaş çekme sözü istenmektedir. Ardından bankasını değiştirmeyen emekliler bu maaş promosyonundan yararlanmaktadır.

Memur veya özel sektör çalışanları promosyon ödemelerini en az yılda 1 en fazla ise 2-3 yılda almaktadır. Emeklilerde ise bu durum farklıdır. Üç veya dört yılda bir promosyon ödemeleri yenilenmektedir.

Emekli Maaş Promosyonu Nasıl Alınır?

Emekli Maaş Promosyonu SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerini kapsamaktadır. Ayrıca vefat etmiş olan emeklilerin eşleri ve çocukları da bu promosyondan yararlanmaktadır. Başvuru yapıldığı takdirde maaş promosyonu almak için bir sözleşme imzalamak gerekmektedir. Aksi takdirde maaş promosyon ödemesi olmamaktadır.

Emekliler anlaşma yaptıkları bankalardan bir defalık olmak üzere promosyon ödemesi almaya hak kazanmaktadır. 3 yılın bitiminde emekliler diledikleri banka ile anlaşma yapabilirler. Genellikle her banka birbirine yakın promosyon tarifesi uygulamaktadır. Ancak emekli maaşını farklı bankaya taşımak veya ilk kez almak isteyen müşteriler diğer kampanyaları da göz önünde bulundurabilirler.

Emeklilere Promosyon Veren Bankalar

Akbank Emekliye Promosyon

Akbank, SSK, Bağ-Kur veya Emekli Sandığı emeklisi olan müşterilerine 450 TL’ye varan maaş promosyonu vermektedir. Aylık emekli maaşı net gelir /aylığın 1.000 TL ye (1.000 TL hariç) kadar olması halinde 300 TL, 1.000 – 2.000 TL (2.000 TL hariç) arasında olması halinde 375 TL, 2.000 TL’nin üzerinde olması halinde promosyon 450 TL’dir. Nafaka ve haciz kesintileri bulunan kişiler için ilgili kesintiler çıkarıldıktan sonra kalan tutara göre promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Kuveyt Türk Emeklilere Maaş Promosyonu

Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur’dan emekli maaşı alan müşteriler en az 1 kere maaşlarını bankadan almaları halinde SGK Emekli Maaş Promosyonu Taahhütnamesini imzaladıktan itibaren 3 iş günü içerisinde promosyon ödemesini Kuveyt Türk’ten alabilmektedir.

Denizbank Emeklilere Promosyon

DenizBank’ta 3 yıl süre ile emekli maaşını alma sözü verenler 450 TL’ye varan nakit promosyon almaya hak kazanmaktadır. Maaşını taşımak isteyenler nüfus cüzdanı ile başvuru yapabilirler.

Garanti BBVA Emeklilere Maaş Promosyonu

1 Ağustos 2017’den itibaren bu yana Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur emeklileri Garanti BBVA’da 3 yıl kalmayı taahhüt ettiklerinde 450 TL’ye varan promosyon ödemesini alabilmektedir. Nüfus cüzdanı ile kolayca başvuru yapılmaktadır.

ING Bank Emekliye Promosyon

Emekli maaşını ING’ye taşıyanlara 450 TL’ye varan nakit promosyon verilmektedir. Bunun yanı sıra 450 TL ek nakit promosyon kazanma fırsatı da sağlanmaktadır. Emekli müşteriler diğer tüm banka ATM’lerini ücretsiz kullanabilmektedir.

Türkiye İş bankası Emekliye Promosyon

SGK ile yapılan anlaşma ile ilk emekli maaş ödemesi için İş Bankası ile anlaşmak isteyenler veya mevcut emekli maaşını İş Bankası’na taşıyan SGK emeklileri 450 TL’ye varan emekli maaşı promosyon ödemesinden faydalanmaktadır.

Şekerbank SGK’lılara Promosyon

Emekli maaşını Şekerbank’a taşıyan müşterilere 600 TL’ye varan nakit promosyon verilmektedir. Şekerbank’ta 3 yıl kalma sözü verenlere 450 TL promosyon, SGK emekli maaşını ilk kez Şekerbank’tan alacak olan müşterilerin 2 otomatik ödeme talimatı verdikleri takdirde ek 150 TL promosyon hediye edilmektedir.

QNB Finansbank SGK’lılara Maaş Promosyonu

QNB Finansbank 3 yıl boyunca kalmayı taahhüt eden SGK emeklilerine 450 TL’ye varan promosyon imkanı sunmaktadır.

Vakıfbank Emekli Maaş Promosyonu

Vakıfbank SGK emeklilerinin maaşlarını VakıfBank’a taşımaları ve 3 yıl süre ile emekli maaşını VakıfBank’tan almayı taahhüt etmesi halinde promosyon ödemesinden faydalanabilirler. Promosyon ödemeleri 450 TL’ye varan, emeklilere sunulan ayrıcalıktır.

Yapı Kredi Emekliye Promosyon

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri Yapı Kredi’nin hazırlamış olduğu “Emeklilik Paketi” avantajından yararlanmak için nüfus cüzdanı ile şubeye uğrayarak, müşteri hizmetlerini arayarak, bireysel internet şifresini kullanarak veya ATM’den başvuruda bulunabilir. 450 TL’ye varan nakit promosyon imkanlarından yararlanabilirler.

Ziraat Bankası Emekliye Promosyon

Ziraat Bankası, SGK emekli maaş ödemelerini bankadan alan müşterilerine 3 yıl boyunca bankayı değiştirmemeyi taahhüt ettiklerinde 450 TL’ye varan emekli maaşı promosyonu vermektedir. Promosyon ödemesine başvuru şubeler, internet şubeleri, ATM’ler, müşteri iletişim merkezi ve SMS aracılığıyla yapılabilmektedir.

Emeklilere promosyon veren diğer bankalar ise Fibabanka, Halkbank ve TEB’dir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Giriş Yap

YatırımKredi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!