Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar |2023

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenci Kredi kartı Veren Bankalar Listesi makalemiz ile kredi kartı almak isteyen öğrencilere yardımcı olmaya çalıştık. Bankalar her kesimi düşünen sistemler geliştirerek müşteri ağını geliştirmektedir. Özellikle öğrenim hayatına devam eden Öğrenci Kredi Kartı veren bankalar 2020 yılında da çok tercih edilmektedir. Üniversite okurken kredi kartı ihtiyacını bazı bankaların kredi kartları özel ve avantajlı fırsatları ile karşılamaktadır.

Genellikle 18-25 yaş arası gençlerin üniversite çağında olduğu bilinmektedir. Bu yaş aralığının beklentilerini karşılayabilecek kadar zengin avantajlarla donatılmış kredi kartı bulunmaktadır. Zamanı dolu dolu geçiren gençler için öğrenciye kredi kartı sağlayan bankaların kartlarını listeledik. Eğitim aşamasında maddi zorlukları hafifletmek için kullanılabilen bu kredi kartları birbirinden farklı özelliklere sahiptirler.

Akbank Axess exi26 Öğrenci Kredi Kartı

Akbank, 16-26 yaş aralığındaki öğrencilere uygun exi26 kart sistemini geliştirmiştir. Öğrencilere özel kampanya ve fırsatlar bulunmaktadır. exi26’ya öğrencinin ailesi tarafından havale yapıldığında masraf ödenmez.

Axess exi26 ile üye iş yerlerinden yapılan alışverişlerde chip para ile puan kazanılmaktadır. Bu puanlar 1 chip para 1 TL olarak eşleşmiştir. Puanlar biriktikçe aynı şekilde üye iş yerlerinden chip paralar ile alışveriş yapılabilmektedir.

Garanti BBVA Bankası Bonus Genç Öğrenci Kartı

Garanti BBVA 18-25 yaş aralığındaki gençler için Bonus fırsatlarının sürdüğü kredi kartını sunmaktadır. Garanti Bonus Genç Kart’ın birçok avantajı bulunmaktadır. Gençlerin ihtiyaçlarına yönelen banka, alışveriş, ulaşım, oyun dünyası ve daha birçok alanda gençlere kolaylıklar sunmaktadır. Özellikle ekstra bonus ve geniş vadeli taksitler gençlerin en çok tercih ettiği kredi kartı olmasını sağlamaktadır. Bonus Program Ortağı olan Bonus Genç Kart ile üye iş yerlerinde yapılan harcamalarda bonus puan kazanma imkanı bulunmaktadır. 1 Bonus Puan 1 TL değerindedir.

Bonus Genç Öğrenci Kredi Kartı ile;

• Ücretiz taksitli nakit avans fırsatı,

• Ekstre atlatma talimatı ile bir ekstreyi 1 ay atlatma imkanı,

• Taksitli para ile nakit ihtiyacını temin etme,

• Hesapta para olmasa da karttan Havale ve EFT yapma fırsatı bulunmaktadır.

TEB’in ÜniversiTEB Öğrenci Kartı

TEB bankası üniversiteli öğrencilerin öğrenim hayatlarını kolaylaştırmak adına ÜniversiTEB öğrenci kredi kartı hizmete sunmuştur. Üniversitelerin 4 yıllık lisans ve yüksek lisans öğrenci kredi kartından yararlanabilmektedir.

ÜniversiTEB kartının avantajları şu şekildedir;

• ÜniversiTEB kartı ile tiyatro ve sinema biletlerinde %50 indirim,

• Taksitli veya peşin ödemeli alışverişlerde ÜniversiTEB öğrenci kartına özel indirim fırsatları,

• 500 TL’ye varan bonus kazanma imkanı,

• TEB Bonus üyesi iş yerlerinden kazanılan bonuslar aynı şekilde TEB Bonus üye iş yerlerinde kullanılabilir,

ÜniversiTEB ile kargo bedeli ödemeksizin çiçek, hediye vb. ürünler yollanabilir,

• ÜniversiTEB öğrenci kredi kartıyla beraber ÜniversiTEB banka hesabı da açılır ve yıllık aidat ödemeksizin kullanılabilir.

İş Bankası’nın İş’te Üniversiteli Kartı

Maximum dünyasının öğrenciler için de sunduğu imkanlardan yararlanmaları için İş Bankası İş’te Üniversiteli kart sistemini geliştirmiştir. 500 TL limite sahiptir ve 18 yaş üzeri lisans ve lisansüstü eğitimine devam eden üniversite öğrencileri bu kredi kartından yararlanabilmektedir. Maximum’un puan kazandırma sistemi olan MaxiPuan öğrencilerin de ilgisini çeken üye iş yerlerinden kazanılabilir ve harcanabilir.

İş’te Üniversiteli Kartında ilk yıl kart ücreti yoktur. Kredi kartının temassız özelliği ancak kredi kartına başvuru esnasında belirtilince geçerli olmaktadır. Temassız karın günlük üst limiti ise 120 TL olarak belirlenmiştir. İş’te Üniversiteli Kartına başvuru SMS, İşCap veya Maximum Mobil üzerinden yapılabilmektedir. SMS ile başvuru yapmak için ÜNİK boşluk TCKN yazıp 4402’ye göndermek gereklidir.

Ziraat Bankası Genç Bankkart Kartı

Ziraat Bankası lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için Genç Bankkart öğrenci kredi kartını sunmaktadır. KYK’dan burs veya öğrenim kredisi alanlar için hazırlanmış olan kartta hem banka kartı hem de kredi kartı tek bir kartta birleşti. Kartı kullanırken kredi kartı veya banka kartı özelliğini posu kullanan kişiye söylemek yeterlidir.

Genç Bankkart’ta faizsiz ve masrafsız ekstra alışveriş imkanı bulunmaktadır. KYK’dan burs veya öğrenim kredisi alanlar Harçlık Avans ile bir sonraki ayın aylığından alışveriş yapma imkanına sahiptirler. Genç Bankkart başvurusu SMS ile yapılabilmektedir. GENC BANKKART yazıp 4747’ye yollayarak kredi kartı başvurusunda bulunmak oldukça kolaydır.

Vakıfbank Like Card Kartı

Vakıfbank öğrenciler için Worldcard özelliklerine sahip öğrenci kredi kartı Like Card’ı sunmaktadır. Worldcard sayesinde kazanılan Worldpuanlar alışverişlerde para olarak kullanılabilmektedir. Her 10 TL’lik alışveriş için 1 Worldpuan kazanma imkanı bulunmaktadır. VakıfBank üye iş yerlerinde Worldpuanlar geçerli olmaktadır.

Like Card yıllık ücreti 12 TL’dir. E-ekstre kullanan müşterilerden kart ücreti talep edilmemektedir. Alışverişlerde ve nakit çekimde faiz oranı %1,60 olarak belirlenmiştir. Gecikme faizi ise %2,00’dır. Kredi kartı ile bankamatiklerden günlük nakit çekmenin limiti 4000 TL ile sınırlandırılmıştır. Asgari ödeme tutarı ise dönem borcunun %40’ı kadardır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Giriş Yap

YatırımKredi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!