SMS Kredi Nedir? SMS ile Kredi Veren Bankalar |2023

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SMS Kredi Nedir?

SMS kredi, bankaları müşterilerine kısa mesaj yolu ile hızlıca kredi kullandırmalarına verdikleri isimdir. SMS kredi, özellikle maaş müşterileri için genellikle ön tanımlı olur veya kısa bir istihbarat raporu ile tanımlanır. Maaş müşterileri ve esnaflar, geliri belgeli müşteriler için hızlıca çıkabilen Sms Krediler, ilk defa kredi almak isteyenler için biraz uğraştırıcı bir süreç olabilir.

Sms ile Kredi Veren Bankalar

Teknoloji ve yazılım sistemlerinin de gelişmesiyle günümüzde birçok banka SMS ile anında kredi vermektedir. Bankanın özel müşterisi olanlar, telefonda süren kısa işlemlerle kısa sürede kredi başvurusu yapabilir, cevabını da aynı şekilde öğrenebilir. SMS ille kredi başvurusu yapmak en kısa süren işlemlerden biridir.

SMS Kredi Almanın Şartları Nelerdir?

SMS ile kredi başvurusu yapmak oldukça kolaydır. Ancak başvuru için gerekli şartları da yerine getirmek gerekmektedir. Bu şartlar;

• Başvuru yapanın 18 yaşından büyük olması,

• Kredi skorunun kredi almaya yetecek düzeyde olması,

• Belirli sayıda kredi başvurusu yapmış olmak, yani 12 ve üzerinde olan kredi başvuruları otomatik olarak olumsuz sonuçlanmaktadır.

SMS ile Kredi Veren Bankalar

SMS Kredi ING Bank

ING Bank SMS ile başvuru kabul eden bankalardan bir tanesidir. Kredi başvurusu yapmak için Kredi – T.C. kimlik numarasını yazıp 2205 numarasına SMS atmak yeterli olmaktadır. SMS ile kredi başvurusunda çekilebilecek miktar 20.000 TL ile sınırlandırılmıştır. Kredi, herhangi bir sorun olmadan onaylandığı takdirde şubeye gidilerek nüfus cüzdanı ile belirtilen tutar kadar çekilebilir.

Denizbank Sms ile Kredi

Denizbank’a anında kredi başvurusunu SMS ile yapmak için Kredim – T.C. kimlik numarasını yazıp 3280’e göndermek yeterlidir. Denizbank’ta SMS ile kredi başvurusu yapan müşterilere 65.000 TL’ye varan tutarda kredi imkanı sunulmaktadır. Kredinin olumlu onaylanması halinde şubeye gidilerek onaylanan tutar kolaylıkla çekilebilmektedir.

TEB SMS Kredi

Türkiye Ekonomi Bankası SMS ile kredi başvurusu yapmaya imkan tanımaktadır. T.C. kimlik numarasını 4466’ya SMS atan müşterilere 15.000 TL’ye varan kredi desteği sunulmaktadır. Başvurusu olumlu sonuçlanan müşteriler en yakında bulunan TEB şubesinden kredi tutarına ulaşabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası müşterileri SMS kredi başvurusunda bulunmak için T.C. kimlik numarası – gelir durumu yazılmalı ardından 4411’e SMS gönderilmelidir. Gönderilen SMS, ardından kredi başvurusu onaylanan kişiler gerekli belgelerle beraber en yakın şubeye giderek kredi tutarını alma hakkına sahiptirler. Gereken belgelerin eksikliği durumunda kredi tutarı alınamayabilir.

SMS Kredi Fibabanka

Fibabanka, müşterilerine SMS ile anında kredi kolaylığı sağlayan bankalar arasındadır. T.C kimlik numarasını 3422’ye SMS atan müşterilere kredi koşulları sağlandığı takdirde olumlu dönüş yapılacaktır. Kredi başvurusu olumlu sonuçlananlar gerekli evraklar ile şubeye gidip kredi tutarı çekebilir.

Odeabank

Odeabank müşterileri SMS ile kredi başvurusu yapma kolaylığına sahiptir. Odeabank müşterileri kolaylıkla Nakit – T.C. kimlik numarasını yazıp 8444’e gönderebilir, kısa sürede kredi sonucunu öğrenebilir. Kredi başvurusu olumlu sonuçlananlar en yakın şubeye giderek kredi tutarını çekebilmektedir.

Akbank

Akbank’a SMS ile anında kredi başvurusu yapan müşterilerin kredi sonuçları kısa sürede gelmektedir. Başvuru yapmak için Kredi – T.C. kimlik numarasını yazıp 4425’e göndermek yeterlidir. Atılan SMS’e gelecek cevapla kredi tutarı da öğrenilebilmektedir. En yakın Akbank şubesine gidilerek kredi tutarı bankadan çekilebilmektedir. Kredi tutarı 36 ay vade ile müşterilere sunulmaktadır.

QNB Finansbank

QNB Finansbank SMS ile başvuru yapanlara kredi veren bankaların başında gelmektedir. Anında kredi başvurusu yapmak için T.C. kimlik numarasını yazıp 5030’a SMS göndermek yeterlidir. Kredi başvurusu onaylanan müşteriler kimlikleri ile beraber en yakın banka şubesine müracaat edip kredi tutarını alabilmektedir.

İş Bankası

İş Bankası SMS ile kredi başvurusu yapılma kolaylığı tanıyan bankalar arasındadır. Nakit – T.C. kimlik numarası – kredi tutarını yazıp 4402’ye SMS göndermek yeterlidir. SMS kredi başvurusunda 25.000 TL’ye varan kredi tutarı verilmektedir. Kredisi onaylanan müşteriler en yakın şubeden krediyi alabilmektedir.

Vakıfbank

Vakıfbank’a SMS ile kredi başvurusu yapmak için T.C. kimlik numarasını yazıp 5724’e SMS gönderilmelidir. Kredisi olumlu sonuçlanan müşteriler gerekli evraklar ile şubeye giderek başvuruda bulunması gerekmektedir. Ayrıca Vakıfbank’tan SMS ile başvurulmuş krediden yararlanmak için en az 6 ay süresinde SGK’ya kayıtlı olmak gerekmektedir. Gerekli koşullar sağlandığı takdirde 10.000 TL kredi verilmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Giriş Yap

YatırımKredi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!