Sağlık Kredisi Veren Bankalar | 2019
Sağlık Kredisi Veren Bankalar | 2019

Sağlık Kredisi Veren Bankalar | 2022

Sağlık Kredisi Nedir?

Sağlık kredisi acil durumlarda ve beklenmeyen sağlık sorunlarında ihtiyaç duyulan bir kredi türüdür. Kimi bankalar bunu “İhtiyaç Kredisi” adı altında verebilmektedir. Özel sağlık harcamalarına uygun olarak kullanılan kredi türü genellikle e-bankaların tercihidir.
Yasal düzenlemeler ihtiyaç kredisinin en fazla 48 ay vadeli olması yönünde düzenleme yapmıştır. Ancak sağlık kredisine göre böyle bir düzenleme henüz bulunmamaktadır. Tercih edilen bankaların yakın zamanlı faiz oranlarını belirleyip tercih edilen kredi çekilmelidir.

Sağlık İhtiyaç Kredisi Nasıl Çekilir?

Sağlık masrafları için ihtiyaç kredisi başvurusu bankaların sunmuş olduğu kanallar aracılığı ile yapılabilmektedir. Ancak kredinin çıkıp çıkmama durumu tamamen kredi notuna bağlıdır. Çekilebilecek kredinin aylık ödeme tutarı, kişinin aylık gelirinin yarısından fazla olamamaktadır. Örneğin aylık net geliri 5.000 TL olan kişinin aylık kredi taksiti ödeme tutarı 2500 TL’yi geçmeyecek şekilde hesaplanmaktadır.

Başvurulan kredinin onaylanması için belli başlı şartlar aranmaktadır. Bu şartlar arasında;

Kredi notunun bankaların belirlediği “iyi” kavramına uygun olması,

• Başvurulan kredi tutarının aylık gelirle yeterli şekilde ödenebilecek olması,

• Krediyi başvuran kişinin son iş yerinde çalışma süresinin belirli dönemi aşmış olması gerekmektedir.

Sağlık Kredisi Veren Bankalar

Makalemizin bu bölümünde sizler için sağlık kredisi veren bankalar hangileridir sorusuna yanıt aradık. Bu liste Ekim ayında kredi veren bankaları kapsamaktadır. Birçok banka bu dönemin haricinde de sağlık kredisi sağlamaktadır. Bu nedenle, burada yer alan bilgileri sadece gösterge kabul ediniz.

Burgan Bank Sağlık Kredisi

Burgan Bank İhtiyaç kredisi ile eğitim, tatil, evlilik ve sağlık gibi maddi ihtiyacın bulunduğu durumlarda kredi desteği sağlamaktadır. 18 yaşını doldurmuş olan kişiler, gelir belgesi eşliğinde kredi başvurusunda bulunabilir. Kişiye özel ihtiyaç kredilerinden yararlanmak için ödeme performansının, banka ile çalışılacak ürün sayısı ve bankada ne zamandan beri müşteri olunduğuna bakılmaktadır. Böylelikle faiz oranları da değişiklik gösterebilmektedir.

Anadolu Bank Sağlık Kredisi

Anadolu Bank sağlık giderleri için tüketici kredisi desteği sunmaktadır. Kredi desteğinden yararlanmak için genel koşulların yanı sıra Kredi Hayat Sigortası yaptırılması gerekmektedir. Kefil alınmalıdır ve gerekli görüldüğü takdirde son 3 ayda düzenlenmiş ikametgah senedi sunulmaktadır. Böylelikle sağlık haricinde de gerekli görülen durumlarda Anadolu Bank’tan kredi alınabilmektedir.

Halkbank

Halkbank her türlü ihtiyaca yönelik ihtiyaç kredisi desteği vermektedir. Sağlık giderleri de bu ihtiyaçlar kapsamında değerlendirilmektedir. Banka tarafından 10.000 TL’ye kadar olan tutar için %1,59’dan başlayan faiz oranı uygulanmaktadır. Krediye başvurmak için en yakın Halkbank şubesine veya internet bankacılığına müracaat etmek gerekmektedir.

ING Bank

ING Bank da sağlık masrafları için destek olabilecek ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. ING Bank, kredi başvurusu yapan kişilere %1,49’dan başlayan uygun faiz oranı uygulamaktadır. Asgari düzeyde ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler için 5000 TL’ye kadar olan tutar için Mini Kredi desteği sunmaktadır. Bu krediye başvuru için internet bankacılığı kullanmak yeterlidir. Merak edilen durumlar için müşteri iletişim hattından yardım talep edilebilmektedir.

Near East Bank

Near East Bank sağlık kredisi noktasında destek veren bankalardan biridir. Beklenmedik durumlarla karşılaşanlar Sağlık Kredisi alma imkanına sahiptir. Krediden yararlanan müşteriler veya kredi yararlanıcısı 3. kişiler tedavi masraflarını kolaylıkla karşılayabilmektedir. Şubeye gitmeden internet üzerinden kredi başvurusu yapılabilmektedir.