Tatil Kredisi Nedir? Tatil Kredisi Veren Bankalar |2023

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tatil Kredisi Nedir?

Tatil kredisi nedir sorusuna vereceğimiz cevap tatil ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanabileceğiniz kredidir diye kısaca cevap verebiliriz. Çalışma hayatında veya emeklilik döneminde herkes bir tatile ihtiyacı olduğunu söyler. Tatilin mevsimi yoktur. Fakat kimi zaman tatil ihtiyacı için gerekli finansman bulunamayabilir. Bu tarz durumlarla karşılaşıldığında bankalar müşterilerine daha kaliteli zaman geçirebilmeleri için tatil kredisi imkanı sağlamaktadır. Uygun faiz oranlarına sahip olan ve vadeleri birbirinden farklı olan bu kredi türlerine ulaşmak oldukça kolaydır.

Bankalar genellikle yaz sezonunun başlaması ile tatil kredilerinde avantajlı teklifleri müşterilerine sunmaktadır. Tatil yapmayı seven tatilcilerin yüzünü güldüren kredi avantajları masrafsız ve kısa vadelidir. Yurt içi ve yurt dışı tatili tercih edenler tarafından yoğun ilgi gören bir kredi türüdür.
Bireysel ihtiyaç kapsamında olan tatil kredisi için başvuru kolaylıkla yapılabilmektedir. Şubeden başvuru yapılabileceği gibi internet bankacılığı üzerinde kişisel hesabın bulunması durumunda kimi bankalar internet bankacılığı başvurusunu da kabul etmektedir.

Tatil Kredisi Veren Bankalar 2019

Makalemizin bu aşamasında tatil kredisi veren bazı bankaların, kredi imkanları, kredi faizleri ve kredi vadeleri ile ilgili bilgileri sizler için derledik. Tatil kredisi bir nevi ihtiyaç kredisi olduğundan maksimum vade miktarı 60 ayla sınırlandırılmaktadır.

Tatil Kredisi Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Tatil Kredisi’ni yalnızca belgelenen düzenli ve yeterli geliri bulunan kişilere sunmaktadır. Kredi TL olarak kullanılmaktadır. 36 aya varan vade seçeneklerine sahip olan Tatil Kredisi kefalet karşılığı kullandırılmaktadır. Kredinin geri ödemesi boyunca kredi alan kişiye hayat sigortası yapılmaktadır.

Tatil Kredisi başvuruları Bireysel İnternet Şubesi, Mobil Şube, Kredi Şimdi sayfası, SMS ve Telefon Bankacılığı Sistemi üzerinden gerçekleşmektedir. Başvuru için gerekli olan belgeler; nüfus cüzdanı (başvuru sahibi ve varsa kefilinin ehliyeti veya pasaport fotokopisi de olmaktadır), gelir belgesi, tatil ile ilgili şirketin vereceği proforma fatura veya rezervasyon belgeleridir.

Capital Bank

Capital Bank Tatil Kredisi ile tatilde kolaylık yaşamak isteyenlere hizmet sunmaktadır. Seyahat acentelerinden tur programı alanlar veya otel rezerve edenler için taksitli kredi ödeme imkanı bulunmaktadır. Kredi başvurusu kimlik belgesi veya kredi alacak olanın adına düzenlenmiş fatura, güncel maaş bordrosu ve talep edilmiş olan ek belgelerle yapılmaktadır.

Akbank

Akbank Tatil Kredisi ile tatil yapanların yüzünü güldüren kampanyalar sunmaktadır. Tatil döneminde harcamaların çok olmasından kaynaklı kredi ödemesini kredi çekildikten 3 ay sonrasına bırakma fırsatı vardır. Yaz mevsiminde ihtiyaç kredisi alarak tatil yapmak isteyenler Akbank’tan kolayca kredi çekebilmektedir. Kredi çekmek için gerekli olan başvuru belgeleri arasında; nüfus cüzdanı/sürücü belgesi aslı veya fotokopisi, adres teyidi sağlayan belge, maaş bordrosu yer almaktadır.

İş Bankası

İş Bankası tatile çıkmak isteyip de finansal sıkıntılar yaşayanlar için İhtiyaç Kredisi avantajını sunmaktadır. Dileyenler için 60 aya varan vade seçenekleri, esnek taksitli ödeme planı ve eşit taksitli ödeme imkanı bulunmaktadır. Tatile gitmeden önce zaman kaybetmeden kredi başvurusu yapabilmek için İşCep, İnternet Şubesi, SMS, Telefon Şubesi veya ATM’lere uğramak gerekmektedir.

İhtiyaç Kredisi ile 40.000 TL’ye kadarki tutar onaylandığı takdirde anında hesaba yansıyabilir. Kredi başvurusu bir kefil ile beraber yapılmaktadır. Gerekli olan belgeler arasında başvuru formu, nüfus cüzdanı/sürücü belgesi aslı veya fotokopisi ve gelir belgesi yer almalıdır.

Fibabank

Fibabanka İhtiyaç Kredisi ile tatilden sağlığa, alışverişten evliliğe kadar olan her türlü ihtiyacı karşılamak için avantaj sunmaktadır. Krediye başvuru hızlı ve kolay şekilde yapılmaktadır. Anında İhtiyaç Kredisi aylık %1,29’dan başlayan faiz oranları ile Telefon Bankacılığı hizmetinde sunulmaktadır. Şubeden İhtiyaç Kredisi kişiye özel faiz ve vade oranları sunmaktadır. Ayrıca teminat göstererek daha uygun faiz oranları ve daha yüksek kredi tutarından faydalanmak mümkündür.

Anında İnternetten Kredi ile 20.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyacına çözüm sunmaktadır. %1,69 faiz oranı ve 36 aya varan vade seçenekleri ile şubeye gitmeden İnternet Bankacılığı sistemi üzerinden kredi başvurusu yapılabilmektedir.

ICBC Turkey

ICBC Turkey acil durumlar ve tatil giderlerini de kapsayan İhtiyaç Kredisi avantajını sunmaktadır. İnternet Bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapılabileceği gibi şubelerden de başvuru yapılmaktadır. Bankanın sunmuş olduğu uygun faiz oranı ve vade seçenekleri kredi çekmek isteyen kişilerin kredi notuna göre değişiklik göstermektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Giriş Yap

YatırımKredi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!