Ticari Taşıt Kredisi Şartları | Kredi Veren Bankalar |2023

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ticari Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Ticari araç almak isteyen kişiler için birçok banka kredi kolaylığı sağlamaktadır. Bu makalemizde Ticari Taşıt Kredisi Şartları ve Ticari Taşıt Kredisi veren bankalar hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık. Sıfır veya 2. el araçlarda kullanılabilen taşıt kredisi ticari araç alımlarında da kolaylık sağlamaktadır. Ticaret, hizmet ve sanayi sektörüne ticari araç almak için kredi imkanı tanınmaktadır. Özel veya tüzel kişiler düşük faizli taşıt kredisi alabilmektedir.

Firmalar veya özel kişiler kullanım amaçlarına göre farklı araç tiplerini tercih edebilmektedir. Taşıt kredisi alanlar için vade seçenekleri değişiklik göstermektedir. Ayrıca her banka farklı kampanya paketleri ile kredi almak isteyenlere kolaylık sağlamaktadır. Böylelikle uygun bir araç kredisi bulmak isteyenlere fırsat çeşitliliği artmaktadır. Taşıt kredisinin kapsamı geniştir ancak iş makineleri bu kredi kapsamında değildir. Ancak işletmeler için özel kredi türleri iş makineleri kredilerini kapsamaktadır.

Ticari Taşıt Kredisi Şartları

Ticari taşıt kredisine başvuruda bulunmak için belirli şartları yerine getirmek gerekmektedir. Bu şartlar arasında;

  • 18 yaşından büyük reşit olmak gerekmektedir.
  • Kredinin aylık ödeme tutarı kredi çeken kişinin toplam gelirinin yarısından fazla olmamalıdır.
  • Gelirin belgelendirilmesi gerekmektedir.
  • Kredi kullanacak kişi hayat sigortası veya ferdi kaza sigortası yapmalıdır.
  • Satın alınması planlanan aracın üzerinde ipotek konulmalıdır.

Kredinin alınması için gerekli olan belgeler ise;

  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportun aslı/fotokopisi,
  • İkametgah belgesi,
  • Gelir belgesi (maaş bordrosu, vergi levhası, emekli olanların kimlik ve hesap cüzdanı, gayrimenkul sahiplerinin tapusunun aslı/fotokopisi).

Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Ticari Taşıt Kredisi Akbank

Akbank taşıt kredisi almak isteyenlere 0 km ve 2. el araçlara Taşıt Kredisi imkanı sunmaktadır. Bedeli 120.000 TL altında olan binek araçlar için kredilendirme %70 oranında uygulanmaktadır.

İş Bankası

İş Bankası Taşıt Kredisi ile ticari taşıt kredisi almak isteyenlere de fırsat sunmaktadır. 0 km araçlar için kefilsiz kredi başvurusu yapılmaktadır. 0 km taşıtlar, taşıtın nihai fatura değerinin 120.000 TL’ye kadarki kısmı için %70’i, 120.000 TL üzerindeki kısım içinse %50’si dikkate alınarak hesaplanmaktadır. 2. el araç almak isteyenler içinse taşıtın kasko değerinin 120.000 TL’ye kadarki kısmı için %70’i, 120.000 TL üzerindeki kısım içinse %50’si dikkate alınarak hesaplanmaktadır.

Denizbank

Denizbank, esnek vade koşulları ve uygun faiz oranları ile ticari araçlar için kredi imkanı sunmaktadır. 0 km veya 2. el araçlar için uygun vade ve faiz oranlı taşıt kredileri bulunmaktadır. Ayrıca 3 ay taksit erteleme fırsatı ile kredi kullanımı kolaylaşmaktadır. Örneğin 25.000 TL’lik kredi tutarı için 48 ay vade, aylık %1.77 faiz oranı, %0,5 kredi tahsis ücreti bulunmaktadır.

Garanti BBVA

Garanti BBVA özel veya KOBİ kredilerinde ayrı hesaplama ve başvuru istemektedir. Taşıt kredisi ile ticari araç almak isteyenler için örneğin 50.000 TL’lik kredi tutarına 48 ay vade, %1,49 faiz oranı sağlanmaktadır. Toplam ödeme tutarı ise 75.169,86 TL tutarında olmaktadır.
Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası 0 km ve 10 yaşına kadar olan 2. el araçlar için 48 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır. Örneğin 0 km ticari taşıt için 20.000TL’lik kredi tutarına 48 ay vade, %1,64 faiz oranı, 630 TL masraf olmaktadır. Aynı şekilde 2. el araçlarda 48 ay vade isteyenler için de geçerlidir. Faiz oranı ve aylık taksit ödemesi değişmemektedir.

TEB

TEB Taşıt Kredisi ile 48 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır. Ayrıca piyasada değişen faiz oranlarına karşı müşteriyi koruyan önlemler alınmaktadır. Tercih edilen vade, tutar ve faiz oranına göre ihtiyaca göre araç kredisi hesabı yapılmaktadır.

Vakıfbank

Vakıfbank, 0 km ve 2. el taşıt kredisi için birbirinden farklı avantajlar sunmaktadır. Kampanyadan yararlanmak oldukça kolay şekilde gerçekleşmektedir. Örneğin 30.000 TL’lik taşıt kredisi için 48 ay vade seçeneği tercih edildiğinde %1,45 oranında faiz uygulanmaktadır. Ayrıca tahsis ücreti 150 TL olarak hesaplanmaktadır. Kredinin toplam ödemesi ise 44.647,92 TL olmaktadır.

ING Bank

ING Bank Taşıt Kredisi aracılığı ile araç almak isteyenlere kolaylık sağlamaktadır. Kaskosunu ING Bank’ta yaptıranlara uygun faiz oranları sağlanmaktadır. Araç markalarına özel olarak taşıt kredisi imkanı sağlanmaktadır. Örneğin 30.000 TL tutarındaki kredi için 6 ay vade ve %1,64 faiz oranı uygulandığında toplam ödeme tutarı 32.249,94 TL olmaktadır.

QNB Finansbank

QNB Finansbank 48 aya varan vade imkanı, uygun faiz oranları, ödeme planı kişiselleştirme kolaylığı ile taşıt kredisi fırsatı sunmaktadır. Örneğin 30.000 TL kredi tutarı için 6 ay vade ile %1,29 faiz oranı ve 150 TL tahsis ücreti talep edilmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Giriş Yap

YatırımKredi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!