Ev Tadilat Kredisi Veren Bankalar | 2019
Ev Tadilat Kredisi Veren Bankalar | 2019

Ev Tadilat Kredisi Veren Bankalar |2023

Ev Tadilat Kredisi Veren Bankalar

Bu makalemizde sizlerin ev tadilat kredisi nedir? Ev tadilat kredisi veren bankalar hangileridir sorularınıza yanıt vermeye çalışacağız. Özellikle yaz aylarında evlerini tadilat yaptırmak isteyenlerin daha kolayca bulabileceği bir kredi türüdür. Ayrıca eğer tadilat yerine kentsel dönüşüm ve kentsel dönüşüm kredisi ile ilgili fikir sahibi olmak isterseniz makalemizi okuyabilirsiniz.

Ev Tadilat Kredisi Nedir?

Ev tadilat ve tamiratında finansman sıkıntısı yaşayanlar için en genel çözümlerden biri de kredi almaktır. Bankaların desteği ile nakit ihtiyacını karşılayan bankalar belirli prosedürler karşılığında kredi desteği sağlayabilmektedir.

Tamirat ve tadilat kredisi adı altında sağlanan kredi desteği ile bakım ve dekorasyon işleri için gerekli olan tüm masraflar karşılanabilmektedir. Evde gerekli olan çatı işleri, tesisat işleri, mantolama, banyo ve mutfağın tadilatı için sunulan bu kredi türü bankalara başvuru halinde gerçekleşebilmektedir.

Ev geliştirmek isteyenlerin yardımcısı olan kredi türü birçok banka desteği olarak müşterilere sunulmaktadır. Ev tadilat ve tamirat kredisi sunan bankalardan herhangi birinin en yakın şubesine gidilerek kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Ev Tadilat Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Evinde tadilat yapmayı bekleyen ancak finansal sıkıntılar yaşayan kişiler için nakit ihtiyacına yönelik olan kredi türüne başvuru şartı aranmaktadır.

Tadilat kredisi başvuru şartları için gerekli olan belgeler;

• Nüfus cüzdanı,

• Gelir belgesi (Maaş alanlar için maaş bordrosu iş yeri tarafından onaylı olmalı, serbest meslek sahiplerinin vergi levhası, gayrimenkul sahiplerinin tapu asılları ve fotokopileri, emeklilerin ise hesap cüzdanı.)

• Harcamanın tutarında fatura, alışveriş belgesi, makbuz veya fatura.

Ev Tadilat Kredisi Veren Bankalar 2019

Akbank

Akbank, Ev Geliştirme Kredisi ile evini geliştirmek, evine bakım ve dekorasyon yapmak isteyenlere verdiği kredi desteğidir. 18 yaşından büyük olan, risk ve istihbaratta olumsuz durum yaşamayan kişiler kredi koşullarını sağlayabilmektedir. Ayrıca kredi taksiti hanede yaşayan kişilerin ortalama gelirinin yarısını geçmemelidir. Kredi almak için hayat sigortası yapılmalıdır.

Şekerbank

Şekerbank Konut Tadilat Kredi desteği ile evinde tadilat yapmak isteyenler ve kendi zevkine göre dizayn etmek isteyenlere kolaylık sağlamaktadır. Şeker Finans Tadilat Kredisi müşterilerinin rahat bir yuva düzeni sağlamasında yardımcı olmaktadır. Kredi için minimum vade 1 ay, maksimum vade ise 120 aydır. Kredi tutarı asgari olarak 10.000 TL, azami olarak 500.000 TL olarak belirlenmiştir. Kredi çekmek için taşınmaz rehin ücreti 180 TL’dir ve kredi ödemesi ayda bir şeklinde yapılmaktadır.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Tarım Kredisi | Çiftçi Kredisi Veren Bankalar |2023

QNB Finansbank

QNB Finansbank, Kentsel Dönüşüm Kredisi ile afet riski altındaki evini sağlamlaştırmak isteyenler için verilen kredi desteklerinden biridir. Maksimum 24 aya kadar sadece kredi faizlerinin ödenmesi, 120 aya varan vade seçenekleri ve uygun faiz oranları ile destek verilmektedir.

Albaraka

Albaraka Tadilat Finansmanı ile ısı yalıtımı, dış cephenin boyanması, çatı onarımı, bahçe bakımı, kamera ve güvenlik sistemi kurulumu gibi durumlar için finansman desteği sunmaktadır. Kredi desteği ile ödemeler 60 aya kadar vadelenmekte, geri ödemeler eşit taksitler biçiminde yapılabilmektedir.

Türkiye Finans

Türkiye Finans Bankası Konut Geliştirme Finansmanı ile evini iyileştirmek isteyenlere finansman sağlamaktadır. Pencere yenileme, kapı yenileme, mutfak dekorasyonu, banyo dolabı yaptırma, tesisat işleri, parke yapma veya yenileme için uygun koşullu destekler sunulmaktadır.