Yeni Kurulan Şirkete Kredi Veren Bankalar | 2019
Yeni Kurulan Şirkete Kredi Veren Bankalar | 2019

Yeni Kurulan Şirkete Kredi Veren Bankalar |2023

Yeni Kurulan Şirkete Kredi Nasıl Kredi Alır?

Yeni kurulan şirketlerin finansman desteklerine ihtiyaç duyması halinde birçok banka destek sağlamaktadır. Ancak finansman desteğinin sağlanabilmesi için öncelikli olarak görülen şartlar bulunmaktadır. Bankaların belirtmiş olduğu şartların yerine getirilmesi halinde kredi desteğine başvuru yapılabilir.

Kalkınma bankası devlet bankaları aracılığı ile yılda 1 kere olmak üzere yeni kurulan şirketlere kredi desteği sağlamaktadır. Bu kredi desteği genellikle reklamsız olarak ortaya çıktığından çok fazla şirket sahibi kişinin haberi olmamaktadır. Çünkü diğer krediler için başvuruda bazı şartların gerektiği durumlar bu krediler için gerekmemektedir. Yani işletmenin 1 yıl faal çalışmasına gerek olmadan kredi başvurusu yapılabilmektedir. Kredi desteği 36 aya varan vadelerle beraber 50.000 TL’ye kadar verilebilmektedir.

Yeni kurulmuş olan şirketlere sağlanan kredi desteği devlet bankaları yoluyla verildiği için titiz bir araştırma ile bulunabilmektedir. Krediyi çekmek için diğer kredi türlerinde olduğu gibi ipotek göstermeye de gerek yoktur. Yalnızca kredi notunun ideal olması ve kefilin bulunması yeterlidir. Yeni kurulmuş olan şirketlere sağlanan bu az bilinmiş kredi üretimi arttırmayı hedeflemektedir. Ayrıca krediyi kullanan kişinin hassas dönemlerinde yardımcı olmaktadır.

Yeni Kurulan Şirketlere Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Yeni Şirket Kredisi adı altında birçok kredi destek paketi ile müşterilerine yardımcı olmaktadır. Ziraat Bankası birbirinden farklı sektörlerde birçok farklı kredi paketi sunmaktadır. Ziraat Bankası’nın sunduğu kredi paketleri; Engelsiz Destek Paketi, Gün İçi Kredisi, Rotatif Kredi, Mekanizasyon Kredisi, KOBİ Destek Kredileri, Turizm Destek Kredileri, Referans Mektupları, KOBİ Değer Kredisi, Spot Krediler, Nakit Yönetimi Kredisi, Plaka Kredisi, Bitkisel Üretim Kredisi, Hayvancılık ve Su Ürünleri Kredisi, Eczane Destek Paketi, İskonto Kredisidir. Daha ayrıntılı bilgi için en yakın Ziraat Bankası şubesine gidip müracaatta bulunmak gerekmektedir.

Halkbank

Halkbank yeni kurulan iş yerleri ve şirketler için birçok farklı sektörün ihtiyacına yönelik finansman desteği olmakla beraber farklı kurumsal ihtiyaçlar için de destek sağlamaktadır. Halkbank’ın hizmet sağladığı kategoriler; Girişimcilere Özel Krediler, KOBİ’lere Özel Krediler, Esnaf Sanatkarlara Özel Krediler, Kurumsal Kredilerdir. Halkbank müşterilerine esnek ödeme imkanı sunmaktadır. Kredi kullanan müşterilerin zorda kalmayacağı vadelerden haberdar olmak için Halkbank şubesinden bilgi almak yeterli olacaktır.

Vakıfbank

Vakıfbank yeni iş yeri kuranlar için uygun ödeme planlı finansman desteği sunmaktadır. Kredi alan müşteriler dilediği vade seçenekleri ile ödeme kolaylığına erişebilmektedir. Vakıfbank’ın sunmuş olduğu krediler ile nakit ihtiyacını karşılamak zorlu bir süreç olmaktan çıkacaktır. Vakıfbank’ın sunmuş olduğu kredi desteğine başvurmak için en yakın Vakıfbank şubesine gitmek gerekmektedir.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar |2023

İş Bankası

İş Bankası yeni iş kuranlara destek çıkan bankalar arasındadır. İş yerini büyütmek, yatırım yapmak veya iş yerindeki hizmetleri daha iyi hale getirmek isteyen iş yeri sahiplerine birçok kolaylık sağlanmaktadır. İş Bankası’nın fırsatlarından KOBİ’ler ve ticari işle uğraşanlar faydalanabilmektedir.
İş Bankası’na kredi başvurusu yapanlara çoğu sektör için kredi desteği sağlanmaktadır. Bu destek kolay ödeme planı ve uygun vade seçenekleri ile müşterileri rahat ettirmektedir. Ödeme aşamasında nakit akışının durumuna göre plan izlemek isteyenler geri ödemede sıkıntı yaşamayacaktır. Daha fazla bilgi için en yakın İş Bankası şubesine gitmek gerekmektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) yeni kurulan şirketlere Yeni İş Yeri Kredisi adı altında destek sağlamaktadır. Bu kredi desteğinden esnaflar, kadın patronlar, çiftçiler, girişimciler, kurumsal çalışanlar ve KOBİ’ler yararlanabilmektedir. TEB’e kredi desteği ihtiyacı ile başvuran müşteriler gayri nakdi ihtiyaçları konusunda da banka tarafından desteklenebilmektedir. Kampanyalardan daha fazla bilgi alabilmek için en yakın TEB şubesine gitmek gerekmektedir.