Ziraat Bankkart Combo Kredi Kartı Nedir?
Ziraat Bankkart Combo Kredi Kartı Nedir?

Ziraat Bankkart Combo Kredi Kartı Nedir?| 2022

 

Ziraat Bankkart Kredi Kartı Nedir?

Ziraat Bankası Bankkart ve Bankkart Combo, yeni nesil bedavası ve ekstra avantajı en bol kredi kartıdır. Ziraat Bankası’nın tüm kredi kartları aynı zamanda banka kartı özelliğine sahiptir. Bu yüzden alışveriş esnasında dilerseniz banka kartınızı dilerseniz kredi kartını seçip ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankkart kullanıcısı olan müşteriler taksitli alışveriş yapabilme avantajına sahiptir. Kart için alınan şifre hem banka kartına hem de kredi kartına geçerli olmaktadır. Yurtiçinde ve yurt dışında bu özellik sayesinde güvenli biçimde alışveriş yapılabilir, ATM üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankkart temassız özelliğine sahiptir. Günlük 120 TL’ye kadar limitli şekilde temassız alışverişlerinizde Bankkart’ınızı kullanabilirsiniz. Kredi kartı özelliğiyle acil nakit ihtiyacınız olan nakit avans ve taksitli nakit avans da kullanabilirsiniz.

Bankkart’ın Genel Özellikleri Nelerdir?

Bankkart Lira

Anlaşmalı üye iş yerlerinden yapılan alışverişlerde bankanın müşterileri Ziraat Bankkart Liraları katlı olarak kullanabilmektedir. Bankkart Liraların katlanma oranı her iş yerinde aynı oranda olmamaktadır. Katlı Ziraat Bankkart Lira kullanımının işlem detaylarını öğrenmek ise oldukça kolaydır. Güncellenen Bankkart Mobil ve İnternet Şube’den bir tık kolaylığı ile bilgi edinmek mümkündür. Dilerseniz Müşteri İletişim Merkezi veya Ziraat Bankası Şubesi üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Ayın Sektörü

Bankkart Ayın Sektörü hizmeti, her ay belirlenmiş olan sektörlerdeki harcamaların Ziraat Bankkart Lira kazanma fırsatını arttırmaktadır. Bankkart sahibi olan tüm müşteriler bu özellikten yararlanabilirler. Ayın Sektörü ürününden faydalanmak isteyen müşterilerin SMS, İnternet Bankacılığı, Bankkart Mobil uygulaması, Müşteri İletişim Merkezi veya Ziraat Bankkart, ile Ziraat Şubesine müracaat etmelidirler.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Libor Nedir? Libor Hakkında Herşey! |2023

Ayın Sektörü avantajından yararlanmak için AYINSEKTORU yazıp 4757’ye Bankkart sahibi kişinin numarasından SMS göndermek gerekmektedir. Katılım yalnızca asıl kart sahiplerine tanınmış olan bir haktır. 100 TL ve üzeri banka kartı veya kredi kartı alışverişlerinde %5 ek Bankkart Lira kazanılmaktadır. Bu özellikten yararlanamayan kartlar ise; Bankkart Ücretsiz, Bankkart Business, Bankkart Başak’tır.

Harçlık Avans

KYK bursu veya öğrenim kredisi alan öğrenciler Bankkart Genç kartı ile faizsiz ve masrafsız alışveriş yapabilmektedir. Hesabında veya kredi kartında limit bulunmayan öğrenci müşteriler faizsiz ve masrafsız şekilde gelecek ayın KYK tutarının belli bir kısmıyla avans çekebilmektedir. Harcama yapıldıktan sonraki ay harcanılan tutar yansıtılarak gelecek ayın bursundan/öğrenim kredisinden düşürülmektedir. Harçlık Avans tutarı bir sonraki ay yenilenmektedir.

Ziraat Bankkart Kumbara

Kazanılan Ziraat Bankkart Liralar, Bankkart Kumbarada birikiyor. Biriken liralar banka kartı ve kredi kartları ile üye iş yerlerinde harcanabilmektedir. Bankkart Lira kazanmak için en az 10 TL tutarında işlem yapmış olmak gerekmektedir.

Kazanılmış olan Bankkart Liralar ancak nakit harici yapılan alışverişlerde kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Bankkart Mobil, İnternet şubesi, Ziraat Mobil, ATM, Telefon Şubesi veya SMS ile müracaatta bulunmak gerekmektedir.

Bankkart’ın Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

Bankkart 360

Ziraat Bankkart 360 uygulamasında aylık toplam 1000 TL tutarındaki harcamalara 6 TL Bankkart Lira kazanma avantajı sunmaktadır. Bankkart’ın kredi kartında tanımlanmış olan bu üründen faydalanmak için başvuru yapmak gerekmektedir. SMS ile başvuru yapmak için BANKKART360 yazıp 4757’ye göndermek gerekmektedir. Bankkartların kredi kartından nakit çekimi veya Ziraat Bankkart Lira kullanımı aylık toplam tutar içerisinde sayılmayacaktır.

Çoklu Limit

Bankkart Başak, sahibi olan bayiler ana firma üzerinden alım yaptıkları takdirde Doğrudan Borçlanma Sistemi limiti ile nakit kullanmaksızın ve kart limitini harcamaksızın alışveriş yapabilirler.

Nefes Ayları

Ekstre borcunun belirlenmiş oranda ödenmesi koşulu ile geri kalan borç tutarına alışveriş faiz oranında indirim sağlanmaktadır. Nefes Ayları sayesinde ekstre borcunun yarısı ödenmelidir. Nefes Ayları özelliğinden yararlanmak isteyenler SMS ile başvuru yapabilmektedir. NEFESAYLARI boşluk kartın son 6 hanesini 4757’ye göndererek başvuru gerçekleşir. Dileyenler İnternet Şube, Ziraat Bankkart Mobil, Ziraat Mobil, Ziraat Şubeleri veya Müşteri İletişim Merkezi ile müracaatta bulunabilirler.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Ezoic ile Adsense Reklam Gelirini Artırma |2023

Ziraat Nefes Ayları özelliği yalnızca TL ekstresini tercih edenlere tanınmaktadır. Ek kartlar, Bankkart Genç, Bankkart Ücretsiz, Bankkart Ücretsiz Uygulaması ile Ziraat Bankkart Business kartları bu uygulamadan yararlanamaz. Bir müşteri bu özellikten 1 takvim yılı içerisinde en fazla 2 defa yararlanma hakkına sahiptir.

Aidat İade

Bankkart Aidat İade özelliğini kullanmak isteyenler kredi kartı ücreti kadar Bankkart Lira kullanabilmektedir. Bankkart kredi kartına verilen aylık harcama taahhüdü ile kart ücreti Bankkart Lira olarak kazanılmaktadır. Bu avantajdan yalnızca Bankkart kredi kartı uygulaması açık olanlar yararlanabilmektedir.

Aidat İade özelliğine asıl kart sahibi ve ona bağlı olan ek kartlarla başvuru yapılabilir. Ek kartların katılımı noktasında asıl kart sahibi başvuru yapmalıdır. Bankkart Liralar 6 aylık süre boyunca taahhüt edilen tutar gerçekleştiği zaman anında yüklenmektedir.

Sonradan İşlem Taksitlendirme

Bankkart kullananlar Sonradan İşlem Taksitlendirme ile 5.000 TL’ye kadar yapılan alışverişlerde azami 6 aya kadar faizsiz şekilde sonradan taksitlendirilebilir. Kurumsal Bankkartlar ile 10.000 TL’ye kadar olan alışverişlerde azami 18 aya kadar cari faiz oranı üzerinden taksitlendirilebilir.

Sonradan taksitlendirme yapmak isteyenlerden hizmet ücreti alınmamaktadır. Faiz tutarı üzerinden ise %5 BSMV ve %15 KKDF alınmaktadır. Ekstreleşmiş harcamaların sonradan taksitlendirilmesi yapılamamaktadır. Kurumsal kartlar ile Bankkart Ücretsiz kartlarıyla yapılmış olan işlemler kampanya kapsamında değildir. Ziraat Bankkart Lira kullanılarak yapılan peşin alışveriş harcamalarına sonradan taksitlendirme yapılmamaktadır.

Sonradan taksitlendirme yapan müşteriler Müşteri İletişim Merkezi ile iletişime girdikten sonra erken kapama yapabilmektedir. Erken kapatma işlemi için bankanın mobil uygulamaları, müşteri hizmetleri iletişim numarası veya şubelerinden bilgi alınmalıdır.

Peşin Harca, Ertele

Kredi kartı özelliğine sahip olanlar ile yapılan peşin kredi kartı harcamaları seçilen dönem sayısı kadar ilerideki ekstrelere ertelenebilir. Bu özellik içinde bulunulan ekstre dönemi harcamalarını kapsamaktadır. Hesap kesim tarihinden önce avantajlı özelliği kullanabilirsiniz.

100 TL- 10.000 TL tutarındaki peşin harcamalar Ziraat Bankkart Peşin Harca, Ertele özelliğiyle 1,2 veya 3 dönem ertelenebilmektedir. Kredi kartı özelliğine sahip olan Bankkart kullanıcıları bu uygulamadan yararlanabilir ancak Bankkart Ücretsiz kullanıcıları yararlanamazlar.

Bu makale ilginizi çekebilir:   KMH Nedir?| KMH Faizi Hesaplaması| 2022

Sanal Kart

Ziraat Bankkartların kredi kartlarına bağlı olan Sanal Kart fiziki olarak bulunmayan durumlarda da rahatlıkla kredi kartı alışverişi yapabilmenizi sağlar. Sanal Kart güvenli bir uygulama olduğundan endişelenmeden kolaylıkla alışveriş yapabilmenin önünü açmaktadır.

Yılda en fazla 10 adet Sanal Kart tanımlanabilmektedir. Bankkart Kredi Kartı sahibi olanlar ve İnternet Şubesi müşterisi olup kartınızın İnternet Şubesi üzerinde tanımlanmış olanlar Sanal Kart kullanıcısı olabilirler.

Otomatik Ödeme Talimatı

Bankkart Kredi Kartı kullanıcıları otomatik ödeme talimatı verdikleri takdirde borcun son ödeme tarihinde değil kredi kartının ekstresinde ödeme kolaylığına sahip olmaktadır. Fatura veya prim ödemeleri yapanlar kredi kartı ekstreleri üzerinden kolaylıkla ödeme takibi yapabilmektedir. Fatura veya prim ödemelerinde işlem ücretinin alınıp alınmayacağı kurumların anlaşmalarına göre değişiklik göstermektedir.

Mobil Temassız Ödeme

Cep telefonu ile Mobil Temassız Ödeme kolaylığı Bankkart Kredi Kartı kullanıcılarına tanınmış olan bir başka özelliktir. 120 TL ve altı günlük harcama limiti ile telefonunuzu temassız özelliğine sahip POS cihazına yaklaştırdığınız anda ödeme gerçekleşmektedir.

Android işletim sistemine sahip olan NFC özelliği bulunan akıllı telefonlar Mobil Temassız Ödeme yapabilmektedir. 120 TL ve üzeri alışverişler için POS cihazında şifre talep edilecektir. Ancak düşük tutarlı harcamaların hızlı ve kolay olması adına Ziraat Bankkart Kredi Kartı bu özelliği müşterilerine sunmaktadır.

Taksitli Nakit Avans

Ziraat Bankkart Kredi Kartı ile 12 aya varan vade seçenekleri ile taksitli nakit avans kullanılabilmektedir. Taksitli Nakit Avans limiti işlem yapılan kartın sahip olduğu nakit çekim limitidir. Günlük çekim tutarı minimum 100 TL, maksimum 10.000 TL olarak sınırlandırılmıştır.

Taksitli Nakit Avans çekimlerinde kredi kartına tanımlı olan nakit çekim limitinden düşürülmektedir. Taksitli Nakit Avans kullanan kişiler Bankkart Lira özelliğinden yararlanamamaktadır. Nakit çekme özelliği engellenmiş olan kartlar ile Bankkart Ücretsiz Kredi Kartı bu özellikten yararlanamamaktadır.