Akbank Axess Kredi Kartı Avantajları |2023

Akbank Axess Kredi Kartı

Sabancı Holding iştiraklerinden Akbank’ın yıllardır müşterilere hizmet sunduğu Axess kredi kartı Türkiye’nin en tercih edilen kredi kartlarından biridir. Akbank müşterileri Axess kredi kartını kullanarak Türkiye’nin dört bir yanında ve yurt dışında alışveriş yapabilir. Nakit avans ve taksitli nakit avans özelliği sayesinde acil anında nakit ihtiyaçlarını karşılayabilir. Akbank pos cihazı bulunan işletmelerde yaptıkları harcamalardan chip-para kazanabilir. Ayrıca yaptıkları harcamaları taksitlendirebilir.

Herhangi bir Axess kredi kartınız varsa ve kredi kartınızı nakite çevirmenin en güncel yollarını öğrenmek istiyorsanız makalemizi okuyabilirsiniz.

Axess Kredi Kartları

Kredi kartları farklı amaçları karşılamak üzere Akbank tarafından yıllar içerisinde farklılaştırılmıştır. Her bir Axess kredi kartı müşterilerin farklı isteklerini ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere uzmandır. 2020 yılı itibari ile 9 farklı kredi kartı çeşidi bulunmaktadır. En temel kredi kartı özelliğini karşılayan karttan başlayarak ticari işletme sahiplerinin kredi kartı ihtiyacını karşılayanına kadar çeşitli avantajlar sunmaktadır.

Axess Kredi kartı başvurusu için
Axess Kredi kartı başvurusu için
 • Klasik Kart
 • Gold

Standart kredi kartı özelliklerinin yanı sıra müşterilere Acil yardım hizmetinin de sunulduğu kart çeşididir. Axess Gold Kart sahipleri için asıl kart yıllık ödemesi 2020 yılı itibari ile 150 TL’dir.

 • Platinum

Bu kredi kartından iste standart Axess kredi kartı özelliklerinin yanı sıra Axess Platinum‘la tüm Platinum Özel Hizmetlerinden de faydalanılır.

 • Kampüs Modu

Bu kredi kartı ise özellikle üniversite öğrencilerinin daha fazla puan toplayabileceği ve sıklıkla yaptığı harcamalar ile ilgili avantajlar sağlayabileceği bir karttır.

 • Temassız

Büyük ödemelerden ziyade gün içinde sık sık ödeme yapan Akbank müşterilerinin işini fazlasıyla görebilecek bir kredi kartıdır. Temassız Kart, 120 TL’nin altındaki alışverişlerin şifre girilmeden tuşlama yapmadan yapılmasını sağlamaktadır. Hız isteyenler için oldukça uygun bir karttır.

 • Ek Kart

Her Axess kart sahibi kendi asıl kartına bağlı olarak belirlediği limitler dahilinde bir ek kart isteyebilmektedir. Ek kartların yıllık ücretleri asıl kartlardan daha düşük olup ayrıca yansıtılmaktadır. Ek kredi kartları asıl kartlar ile aynı avantajları taşımaktadır.

 • Sanal Kart

Akbank müşterilerinin internette yaptıkları alışverişlerde ve diğer işlemlerde güvenliklerini artırmak üzere sanal kart oluşturma imkanı bulunmaktadır. Her asıl karta maksimum 10 adet sanal kart oluşturulabilir.

 • Business
Bu makale ilginizi çekebilir:   Litecoin Nedir?

İşletme sahiplerinin tercihi olan Axess Business kart, iş dünyasında rahatça alışveriş yapmak isteyenlerin ve bunu yaparken geniş bir hizmet ile karşılaşmak isteyenlerin tercihidir. Bu kredi kartı klasik karttan farklı olarak iki farklı limit ile gelmektedir. Hem kişisel limit hem de şirketinize ait limiti tek bir kredi kartı ile size sunmaktadır. Axess Business Kart ile şirket alışverişlerini yaparken de kişisel alışverişlerinizi yaparken de chip para biriktirebilirsiniz. Ayrıca taksit imkanlarından da faydalanabileceğiniz bir ticari kredi kartıdır.

Axess Business Kart ile Şirketiniz için Çekebileceğiniz Nakit Avans Limiti ve Ücretleri 

Alt ve Üst Limit Taksitli Avans Tutarı Taksit Sayısı(At) Aylık Net Faiz Oranı (%) İşlem Ücreti(yüzde)
200 – 50.000 TL 2-18 Ay Arası % 2,00 %7,99
 • KOBİ

Axess Kredi Kartlarının Özellikleri

Akbank Axess ailesine ait belirli hizmetleri bütün kart sahiplerine sunmaktadır. Aşağıda kart kullananlara sunulan ortak hizmetlerin bir listesi mevcuttur.

 • Chip-Para
 • Taksit
 • Ek Kart
 • Hızlı Para
 • Taksitli Avans
 • SMS para
 • Nakit Avans
 • Taksitli Borç Transferi
 • Taksit İste
 • Otomatik Fatura Talimatı Verme
 • Body Card
 • İşsizlik Sİgortası
 • Limit Artırımı
 • Elektronik Ekstre
 • Fon Talimatı
 • Nakit Para

Axess Hizmet Ücretleri

Axess kredi kartlarının standart hizmet ücretleri aşağıdaki gibidir. Burada yer alan tutarlar Ağustos 2019 tarihine ait olup, Akbank kişi ve kurum anlaşmaları ile bu hizmet bedellerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Kayıp/Çalıntı Kart Yeniletme Ücreti 8 TL
Üye İşyeri ve PTT Online Ekstre Ödeme Ücreti 1,24 TL
Akbank Direkt’ten Fatura Ödeme 1 TL
Akbank Şube’den Fatura Ödeme Ücreti 2TL – 5 TL
ATM’den Anında Fatura Ödeme Ücreti 2 TL
Kredi Kartı Talimatlı EFT/Havale İşlem Ücreti % 3,99 +10 TL
Anlık EFT/Havale İşlem Ücreti % 3,99 + 10 TL
Talimatla SGK Prim Ödemek % 1,6 / % 2
Anında SGK Prim Ödeme Ücreti % 1,5 / %2
sgk.gov.tr adresinden SGK Prim Ödeme Ücreti %2
BKM Ekspress Kredi Kartından Para Transferi Ücreti %3,8
Borç Gecikme Bildirim Ücreti 7 TL
Kredi Kartı Alışveriş Döviz İşlemleri Çevrim Kuru
(USD’den TL’ye çevrilen işlemler)
Akbank gişe satış döviz kuru+
(Akbank gişe satış döviz kuru*%2)
Kredi Kartı Alışveriş Döviz İşlemleri Çevrim Kuru
(TL’den Euro’ya çevrilen işlemler)
Akbank gişe satış döviz kuru+
(Akbank gişe satış döviz kuru*%0,25)
Kredi Kartı Alışveriş Döviz İşlemleri Çevrim Kuru
(USD’ye çevrilen işlemler)
Visa/Mastercard çevrim kuru+
(Visa/Mastercard çevrim kuru*%0,85)
Başka banka ATM”si kullanarak Borç Ödeme Asgari Tutar 1.04 TL
Asgari Oran 1.15 %
Başka banka ATM’sinden Kart Bilgi sorgulama Asgari Tutar 0.27 TL
Azami Tutar 0.27 TL %
Bu makale ilginizi çekebilir:   Kamu Borçlanma Araçları Çeşitleri Nelerdir? |2023

Axess Kredi Kartı Nakit Avans Çekme Ücretleri

Kradi Kartı nakit avans çekme maliyeti aylık ve yüzde üzerindendir. Ayrıca çektiğiniz miktardan bağımsız olarak 10 – 11 TL civarında sabit bir kesinti de yapılmaktadır. İster nakit avans çekimi ister kredi kartından başka hesaba EFT yapılsın nakit avans çekim ücretleri tahsil edilmektedir. Herhangi bir Axess kredi kartınız varsa ve kredi kartınızı nakite çevirmenin en güncel yollarını öğrenmek istiyorsanız makalemizi okuyabilirsiniz.

Yurt İçinde (Akbank) ile Akbank Direkt’ten Cep Telefonu Numarası ile

Hesaba Para Gönderme

% 3,99 + 10 TL
Yurt İçi % 3,75 + 11 TL
Yurt dışı % 3,75 + 11 TL

Axess Kredi Kartı Nakit İhtiyacı Çözümleri

Axess kredi kartı sahiplerine nakit ihtiyaçlarını karşılamak için birçok farklı seçenek sunmaktadır. Hızlı Para, Nakit Avans, Taksitli Avans, Sözünüze Taksitli Avans, SMS para,Taksitli borç transferi ve Cash-para gibi farklı metotlar mevcuttur.

SMS Para

SMS Para hizmeti için alt ve üst limitler ile faiz oranları

İşlem Tutarı Taksit Sayısı Aylık Akdi Faiz Oranı
500 TL 3 ay %2,00
200 TL – 15.000 TL 9 ay %2,00

Taksitli Avans

Taksitli avans çekmek isteyenler için alt limit 200 TL ve üst limit 15.000 TL olarak belirlenmiştir. Taksit sayısı ise 12 ile sınırlandırılmıştır.

Taksitli Avans Tutarı Taksit Sayısı Aylık Net Faiz Oranı
200 TL – 15.000 TL 7-12 ay %2,00

Sözünüze Taksitli Avans

Bu nakit kanalında kullanılabilecek Taksitli Avans maksimum tutarı kredi kartınızın kullanılabilir nakit avans limiti, tek işlem limiti ve günlük işlem limiti ile belirlenmektedir. Sözünüze taksitli nakit avans kullanıldıktan sonra kredi erken kapama yapılamaz.

Kredi kartı başvurusu yapmak için görseli tıklayıp formu doldurun. Kartınız evinize gelsin.