Akbank Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir? |2023

Akbank Taksitli Avans ve Artı Para
Akbank Taksitli Avans ve Artı Para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akbank Taksitli Avans Nasıl Çekilir?

Akbank taksitli avans çekmek kredi kartı ve KMH yani kredili mevduat hesabına sahip müşterilerinin daha fazla nakit avans kullanması için uygulanan bir yöntemdir. Ancak her fırsatta taksitli nakit avans çekmek mümkün olmamaktadır. Son 1 yıl içerisinde kredi kartının 3 ödemesi, harcama tutarının yarıdan azı olduysa taksitli nakit avans kullanma olanağı bulunmamaktadır. Ödemelerini eksiksiz yapan müşteriler için taksitli nakit avans olanağı bulunmaktadır ayrıca bu işlem için ücret de kesilmemektedir.

Akbank Taksitli avans çekmenin de bir limiti bulunmaktadır. Kredi kartı limiti bu harcamanın limitini belirlemede katkı sağlamaktadır. Bankalar müşterilerine taksitli nakit avansı limiti için kredi kartının kullanılan limitin %25’ini tanımaktadır. Nakit avansı kullanan müşteri taksitleri ödedikçe tekrardan limitinin arttığını görebilmektedir.

Akbank Taksitli Nakit Avans Nasıl Geri Ödenir?

Kredi kartından nakit avans kullanan müşterilerin kullanım tutarları ve faizi hesap özetinde detaylı biçimde gösterilmektedir. Kredi kartının dönem borcu ödemesi esnasında taksitli nakit avans ödemesi de gerçekleşmektedir. Ancak bu konuda en önemli ayrıntı ise akbank taksitli nakit avans tutarının eksiksiz yatırılmasıdır. Son ödeme tarihine dek ödeme yapılmalıdır aksi takdirde taksitli nakit avans faizi haricinde faiz eklenmektedir. Bu da müşterilerin hem kredi notunu kötü etkilemekte hem de daha fazla bedel ödemesine neden olmaktadır.

Akbank Kredi Kartı Nakit Avansı Nedir?

Kredi kartları müşterilerine sanal kredi imkanı sunmaktadır. Ödemelerini vaktinde yapan müşteriler faiz ödemekten kurtulmaktadır. Nakit avans ise kredi kartı müşterilerinin aylık belli limite kadar çekebileceği nakit paradır. Kredi kartı kullanıcıları kredi almak yerine ATM’den nakit çekebilmektedir. Böylelikle zamandan tasarruf edilebilir, ani nakit ihtiyacı karşılanabilmektedir. Kredi kartı kullanıcıları için kimi zaman kurtarıcı olarak görünebilen nakit avans kimi zaman da başa bela olabilmektedir.

Kredi kartından nakit avans çekenlerin çekmiş olduğu tutara faiz işlemektedir. Bu yüzden acil durumlar dışında nakit avans çekmemeye özen göstermek gerekmektedir. Ayrıca banka kredisi çekme aşamasında nakit avansı sürekli biçimde kullanan müşterilerin kredi notu olumsuz etkilenmektedir. Bundan dolayı 6 aylık ödeme planı bulunanlar için ihtiyaç kredisi veya diğer türlü kredileri kullanmak daha hesaplı sayılmaktadır. Zaman ve tutar konusunda ufak bir hesaplama yaparak kredinin mi yoksa nakit avansın mı daha az maliyetli olduğu hesaplanabilmektedir.

Akbank Taksitli Avans Çekme Başvurusu

Akbank kredi kartı Axess’e özel ücretsiz nakit avans imkanı tanımaktadır. Acil nakit ihtiyacı müşteriler için 12 aya varan vadelerle ücretsiz taksitli nakit avans ödeme fırsatı bulunmaktadır. Taksitli avans tutarı minimum 200 TL, maksimum 15.000 TL’dir. Taksit sayısı 7 ile 12 ay arasında değişiklik göstermektedir. Taksitli nakit avans çekenler için aylık net faiz oranı %2,00’dır.
Akbank kullanıcılarının taksitli nakit avansı kullanmak için yapması gerekenler;

  • • Akbank’ın telefon şubesi olan 444 25 25’i tuşlayıp kredi kartı numarası ve şifresi ile başvuru yapılabilmektedir.
  • • Axess Mobil kullanıcıları “Kartlar” menüsünde bulunan “Taksitli Avans” butonu üzerinden başvuru yapabilmektedir.
  • • Akbank’ın internet hizmetleri üzerinden “Kart İşlemleri” menüsünde “Taksitli Nakit Avans” seçeneğini tıklayarak başvuru olabilmektedir.
  • • Akbank Mobil üzerinden “Başvuru ve Nakit İhtiyaçlarım” menüsünden “Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans” butonunu tıklayarak başvuru yapılabilmektedir.
  • • En yakın Akbank şubesinde taksitli nakit avans kullanım başvurusu yapılabilmektedir.