Alışveriş kredisi veren bankalar
Alışveriş kredisi veren bankalar

Alışveriş Kredisi Veren Bankalar ve Siteler |2023

Alışveriş Kredisi Veren Bankalar

Alışveriş kredisi veren bankalar özellikle alışveriş kredisi veren internet siteleri üzerinden alışveriş yapmayı isteyen tüketicilere belirli bir miktarın üzerindeki alışverişlerini tüketici kredisine benzer veya daha avantajlı faizlerle yapma imkanı vermektedir. Yazımızın bu kısmında bu bankaların listesi aşağıdaki gibidir. Detaylı şekilde öğrenmek için sizlere makalemizin hepsini okumanızı öneririz.

  • Garanti BBVA
  • Yapıkredi Bankası
  • Fibabank
  • İş Bankası

Alışveriş Kredisi Nedir?

Alışveriş kredisi son zamanlarda bankaların ve özellikle e-ticaret sitelerinin sıklıkla dile getirdiği bir kavramdır. Kredi kartına taksit sınırlaması getirildikten sonra alışveriş yaparken sıkıntılar artmaya başlamış olup tüketicinin daha az tüketim yapmaya başlaması gözlemlenmiştir. Alım gücü olmayan veya nakit parayı binlerce liralık ürünler almak için kullanmak istemeyen tüketicilere sunulan eşsiz avantajlardan biridir.

Tüketicinin alışveriş yaparken istediği ürünü almaya yardımcı olan AK anlaşmalı bankalar tarafından verilmektedir. İş Bankası 750 TL ile 15.000 TL arasındaki kredi tutarına 3-60 ay arası vade sağlamaktadır. N11 ve Genpa.com.tr sitelerinde bu kredi türü geçerli olmaktadır.
Alışveriş kredilerinin bir avantajı da kredi kullanımları için sigorta, tahsis ücreti, gelir belgesi vb. belgelerin talep edilmemesidir. Ancak kredinin onay durumu her zaman olduğu gibi kredi notuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Alışveriş Kredisi Alma koşulları Nelerdir?

Alışveriş kredisi almak için hem tüketiciyi hem de bankaları korumak adına birtakım koşullar bulunmaktadır. Bu koşullar;

Krediyi almak için yalnızca kimlik bilgileri gerekmektedir. Herhangi bir belge olmaksızın bu kredi alınabilmektedir.

• Krediyi almak isteyenler için herhangi bir kredi tahsis yani dosya masrafı ücreti alınmamaktadır.

• Kredi almak için sigorta zorunluluğu bulunmamaktadır.

• Kredi koşulları ve değerlendirme süreci tamamen banka ile alakalı bir durumdur.

• AKredisi için kefil zorunluluğu yoktur. Müşterisi olunan bankada kişisel bilgiler bankada kayıtlıdır ve ekstra bilgiye gerek yoktur.

• Kredi başvurusunda olumlu veya olumsuz geri dönüş kredi notuyla alakalı bir durumdur. Siparişin onaylanması kredinin kullanılmış olduğu anlamına gelmektedir.

• Kredinin ödemeleri şubelerden, ATM’lerden veya internet bankacılığı üzerinden yapılmaktadır.

Alışverişlerde Kredi İmkanı Sağlayan Bankalar

• Deniz Bank 750 TL ile 15.000 TL arasındaki kredi tutarına 3-60 ay arası vade sağlamaktadır. Hepsiburada sitesinde bu kredi geçerli olmaktadır.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Daron Acemoğlu Kimdir? Kitapları ve Eserleri |2023

• Garanti BBVA 750 TL ile 15.000 TL arasındaki kredi tutarına 3-60 ay arası vade sağlamaktadır. Genpa, Media Markt ve N11 sitelerinde bu kredi geçerli olmaktadır.

• İş Bankası Genpa, EPttAVM ve N11 sitelerinde geçerli kredi imkanı sağlamaktadır.

• Yapı Kredi Bankası Genpa, Media Markt ve Teknosa sitelerinde kredi imkanı sağlamaktadır.

• Aktif Bank 500 TL ile 30.000 TL arasındaki kredi tutarına 3-60 ay arası vade sağlamaktadır. Anlaşmalı bayilerde bu kredi geçerli olmaktadır.

Alışveriş kredisi veren bankalarda alışveriş yapılan ürüne göre vade değişiklik göstermektedir. Cep telefonu ve tablet alışverişlerinde maksimum vade 6 ay ile sınırlandırılmıştır. Bilgisayar alışverişlerinde ise maksimum vade 12 ay olarak belirlenmiştir. Bu düzenleme kredi kartında da aynı şekilde olmaktadır.

Alışveriş Kredisi Veren İnternet Siteleri

hepsiburada Alışveriş Kredisi

hepsiburada.com Deniz Bank ile anlaşmalı olduğundan 750 TL ile 15.000 TL arasında kredi imkanı sağlamaktadır. Alış veriş kredisini kullanmak isteyenler Hepsiburada Deniz Bank ekranına giriş yaparak uygun vade seçeneğini seçerek sepet tutarı kadar ihtiyaç kredisi onaylanmaktadır.

Genpa Alışveriş Kredisi

genpa.com.tr Yapı Kredi, Garanti BBVA, İş Bankası ve Akbank ile anlaşmalıdır. Sitede alışveriş yapanlara İş Bankası’nın sunduğu 1.000-10.000 TL kredi imkanı bulunmaktadır. Akbank, Yapı Kredi ve Garanti BBVA’da 750 TL ile 15.000 TL arasında kredi imkanı sağlanmaktadır. genpa.com.tr üzerinden Ödeme Sayfasında yer alan banka ismi seçilerek online şekilde kredi alınabilmektedir.

N11 Alışveriş Kredisi

n11.com sitesinde anında İş Bankası, Garanti BBVA, Akbank ve Fibabank’tan bu kredi alınabilmektedir. Faizsiz ve masrafsız şekilde alışveriş yapmak için taksitli ödeme kolaylığı sunan sitede birbirinden uzun vade seçenekleri de bulunmaktadır. 50 TL ile 15.000 TL arası alışverişlerde İş Bankası’nın kredisini seçenlere istedikleri üründe 6 aya kadar vade bulunmaktadır. Akbank’ta ise vade seçenekleri İş Bankası ile aynı olup asgari kredi tutarında değişiklik bulunmaktadır. Akbank alışveriş kredisi almak için 1.000 TL ile 15.000 TL arasında kredi tutarı seçmek gerekmektedir. Garanti BBVA’dan alışveriş kredisi almak için 750 TL ile 15.000 TL arasında alışveriş tutarı bulunmak zorundadır. 60 aya kadar vade seçenekleri ile ödeme kolaylığı bulunmaktadır.

Media markt

mediamarkt.com.tr Garanti BBVA ve Yapı Kredi müşterilerine alış veriş kredisi imkanı sağlamaktadır. Cep telefonu ve bilgisayar ürünü alanlar için 3 ile 12 ay arasında, tablet alışverişlerinde ise 3 ile 6 ay arasında, diğer ürün kategorilerinde ise 3 ile 60 ay arasında vade imkanı bulunmaktadır. Bu kredi için maksimum tutar 15.000 TL olarak belirlenmiştir.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Bir Hafta Vadeli Repo Faiz Oranı Nedir?

Epttavm.com Kredi

epttavm.com sitesinde yalnızca İş Bankası müşterileri alışveriş kredisi kullanma imkanına sahiptir. Online başvuru kolaylığı bulunan kredi sisteminde 2 ile 60 ay arasında değişen vade imkanı bulunmaktadır. Kredi tutarı ise 750 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. Anında alışveriş yapabilmek için site üzerinde üyelik oluşturmaya gerek yoktur. Misafir müşteri girişi yapanlar da kredi imkanlarında faydalanmaktadır.

Teknosa Alışveriş Kredisi

teknosa.com sitesinde kredi imkanı yalnızca Yapı Kredi ile sağlanmaktadır. 500 TL ile 15.000 TL arasında değişen alışveriş tutarlarında 60 aya varan vade seçenekleri ile masrafsız ve kolay şekilde alışveriş yapılmaktadır. Bu kredi sisteminden yalnızca Yapı Kredi müşterileri faydalanabilmektedir.