Anında Kredi

İnternetten Anında Kredi Başvurusu Yapmak |2023

İnternetten Anında Kredi Başvurusu Şartları 

Dijital bankacılık hizmetleri dahilinde, online sistemlerden acil anında kredi başvurusu yapılabiliyor. Genellikle tüketici kredilerinde hızlı ve kolay prosedürler sunularak kredi kullanımı sağlanabilir. İnternetten anında kredi başvurusu için genellikle şartsız, belgesiz, kefilsiz kredi kullanımı sağlanıyor. Son dönemlerde sms ile kredi şeklinde pek çok banka hizmet vermeye başladı. Tüm bankalar artık teknolojiye ayak uydurmak için kendilerine özel mobil uygulama ve diğer yazılımlar geliştirdiler. Google play veya apple store vasıtasıyla bankanızın ismini aratarak uygulamalarına erişebilirsiniz.

Kredi çekerken kredi notunuzun yüksek olması çok önemlidir. Kredi notunuz düşükse veya yükseltmek istiyorsanız sizin için özel araştırdığımız Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Makalemizi Okuyabilirsiniz.

Gelişen teknolojiyle beraber ve bankacılık sektörünün gelişmesiyle kredi almak için günlerce bekleme devri artık kapanmıştır. Bankaların geliştirdiği sistemlerle günün her saati kredi başvurusu yapılabilmekte ve hesaba kredi aktarımı yapılabilmektedir. Kredi veren bankalar, internet – mobil bankacılığı, SMS hizmeti sayesinde anında kredi kullanımı yaptırmaktadır.

İhtiyaç kredisi kapsamında ve bankaların sunduğu protokollere göre 10 bin TL ile 50 bin TL arasında kredi kullanım olanağı sunuluyor.

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Farklı seçenekler ile sunulan internetten kredi opsiyonlarında, nakit avans, taksitli nakit avans veya doğrudan ihtiyaç kredisi kullanımı sağlanabilir. Banka müşterisi olan kişiler, internet şubesine giriş yaparak tek tıkla başvuru yapabilirler. Bankaların veri sisteminde, müşterilerin hali hazırda bilgileri yer aldığı için anında değerlendirme ve anında kredi başvurusu yapma olanağı verilir.

İnternetten kredi için maaş bordrosu, SGK dökümü veya herhangi bir başvuru belgesine gerek yoktur. Sunulan kredi kampanyasının içeriğine göre yalnızca T.C kimlik belgesi ile başvuru yapılabilir.

Hızlı kredi başvurusu yapabilmenin yollarından biride SMS yoluyla yapılan kredi başvurusudur. Denizbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Odeabank, İş Bankası, Garanti Bankası SMS yoluyla müşterilerinin kredi talebinde bulunmanın önünü açmıştır. Tüketiciler, bankaların SMS hizmetini kullanarak kredi başvurusunda bulunabilir ve onaylanan kredi sonrası banka şubelerinden yeni kredi onayı beklemeden hazır olan ve onaylanmış kredisini hemen kullanabilir.

Anında kredinin diğer bir yolu ise Dijital kredi adını verdiğimiz bankaların internet ve mobil bankacılığı hizmetlerinde verdiği kredilerdir. Öyle ki başvurulan krediler onaylanması sonrası kişilerin hesabına aktarılmaktadır. Örneğin Denizbank’ın Dijital Kredisinde onaylanan krediler hemen hesaba aktarılmaktadır. TEB’in Cepteteb Kredisi, Akbank’ın Kredim Akbank, Finansbank’ın Hazır Kredim, En Para, Garanti Bankasının Anında Kredi hizmetleri anında kredi kullandıran sistemler arasında yer alır. Aşağıda verdiğimiz kanallardan biri ile anında kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Engelli Kredisi Veren Bankalar |Engellilere Kredi Kartı| 2022

Kredi Karşılaştırma Siteleri

Kredi çekmek isteyen müşteriler, ilk olarak bankalar arasındaki değişik faiz oranlarına ve masraflarına bakmak isterler. Bunun için de kredi karşılaştırma sitelerine gelen müşterilerin öncelikle burada detaylı bir analiz yapmaları ve değerlendirme sonucunda ihtiyaç duydukları krediyi çekecekleri bankayı seçmeleri doğru olacaktır. Bu esnada tüm maliyet de hesaplandığı için, müşterilerin zaman kaybı da önlenmiş olacaktır.

Bankaların İnternet Siteleri

Ülkemizdeki bankacılık sektörünün ilerlemiş ve modern yapısı sayesinde, artık kredi çekmek isteyen müşteriler ilgili bankaların internet sitelerine girerler ve istenen bilgileri girdikten sonra kredi başvurularını tamamlamış olurlar. Özellikle formlarda istenen bilgilerin eksiksiz ve tam doldurulması, bankaların ön onay aşamasında çok önemli bir yer doldurmaktadır. örneğin Garanti BBVA Kredi Başvurusu için tıklayabilirsiniz

Mobil Uygulamalar

Değişen ve gelişen teknolojiyi her zaman en iyi şekilde kullanan bankalar, bunun için mobil uygulamalar oluşturmuş ve adeta her kişinin kullandığı akıllı cep telefonları üzerinden mobil uygulamaların kullanımlarına izin vermiştir. Bu sayede herhangi bir konuda kredi çekmek isteyen müşteriler, mobil uygulamaların üzerinden rahatlıkla kredi başvurularını tamamlayacaklardır.

Anında Kredi Veren Bankalar

Genellikle özel banka kuruluşları tarafından sunulan Anında Kredi uygulamaları, ihtiyaç kredisi olarak veriliyor. Banka müşterisi olan veya olmayan herkese sunulan kredilerden yararlanmak için, kredi sicil notunun yüksek olması gereklidir. Düzenli çalışan ve SGK kaydı olan kişiler, kamu kurumlarında çalışan kişiler ortak havuz sisteminden görüntülenebildiği için bankalar çok fazla prosedüre gerek duymadan kredi kullanımını onaylar. Ancak kredi puanı düşük olan ve devlet memuru olmayan kişilere anında kredi olanağı sunulmayabilir veya prosedürler dahili de sunulabilir.

Kefil veya ipotek dahilinde verilen krediler, internetten başvuru seçeneği ile sunuluyor. Anında kredi veren bankalar 2019 güncel listelerinden inceleyerek, resmi internet siteleri üzerinden direkt başvuru yapabilirsiniz. Sadece kredi değil hangi banka ürününe başvuru yaparsanız yapın yine hangi bankanın hangi hizmet ağından başvurursanız başvurun mutlaka kredi not istihbaratından geçeceksiniz. Eğer ki notunuz banka hizmet ve ürünlerini kullanmak için uygunsa ne ala. Kredi notunuz düşükse anında kredi notu hizmetlerinden faydalanamazsınız. Ancak banka şubelerine başvurup garantör teklif etmeniz ve bankaların bunu kabul etmesi gerekmektedir.

Anında İhtiyaç Kredisi Limitleri

İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık sistemleri üzerinden başvuru yapılarak, anında ihtiyaç kredisi kullanılabilir. 10 bin TL, 20 bin TL ve maksimum 40 bin TL gibi rakamlarda sunulan acil ihtiyaç kredileri, bankaların kampanyalarına göre farklılık gösterir. Daha üst miktarlardaki krediler için genellikle banka şubelerinden başvuru yapmak gereklidir.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Acil Kredi Almak İçin Neler Yapılmalı

KOBI’ler için sunulan esnaf kredisi olanakları ve ticari krediler dahilinde acil nakit kredi seçenekleri bulunmaktadır.

Krediye başvurmak için resimde gördüğünüz banka linkini kullanabilirsiniz.