En Uygun Kredi Nasıl Bulunur? |2023

En Uygun Kredi Nasıl Bulunur?

Her bankanın kendine has oluşturduğu kredi faiz oranları ve çekilen kredinin masraf ücretleri değişiklik göstermektedir. Bu sayede insanlar da kendine uygun olanı seçip kredi çekme imkanından faydalanarak nakde olan ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler. Ülkemizde birçok bankanın varlığı ve her bankanın kendine has kredi verme özelliklerinin olması, kredi çekmeyi planlayan insanların derin bir arayış içine girmesine neden olmaktadır. Aşağıdaki soruları kredi ihtiyacı olan herkes mutlaka soruyordur. Araştırma yapmadan bankalardan kredi kullanmak beklentimizin  üzerinde maddi olarak bizleri yorabilir.

Kredi çekerken kredi notunuzun yüksek olması çok önemlidir. Kredi notunuz düşükse veya yükseltmek istiyorsanız Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Makalemizi Okuyabilirsiniz.

Hangi Soruların Cevaplarını Aramalıyız

 • Kredi çekme konusunda hangi bankaya başvurmalı?
 • İhtiyacıma uygun krediyi hangi bankadan temin edebilirim?
 • En hesaplı kredi faiz oranı uygulayan banka hangisi?
 • Hangi banka düşük kredi faiz oranı uyguluyor?
 • En uygun kredi hangi bankada?
 • Kredi çekmeden önce ne gibi yollar izlemeliyim?

Kredi çekmeden önce bilmeniz gereken noktaları, size bu konuda fikir verecek ve tüm sorularınızı cevaplandıracak olan bu yazımızda yer vereceğiz.

En Uygun Kredi Nasıl Bulunur? başlığımız altında, kredi çekmek adına kafanızdaki tüm soruları yanıtlayacak ve size ihtiyacınıza uygun krediyi bulmanız konusunda yardımcı olacağız. En Uygun Kredi konumuzda verebileceğimiz bir diğer tavsiye ise kredi almadan önce ihtiyaçlarımızı belirlemeli ve krediyi ne için kullanacağımızı doğru şekilde tayin etmeliyiz. İhtiyacımız doğrultusunda kredi arayışına girmek, seçeneklerimizi uygun şekilde daraltacaktır. Bu sayede kısa süre içinde verimli bir sonuca ulaşabiliriz. Örneğin; ev alma planıyla ihtiyaç kredisi türleri gibi kredilerden çekecek olursak maddi açıdan büyük bir kaybı gözden çıkarmalıyız. Çünkü az önce bahsettiğimiz gibi bankaların değişik kredi uygulamaları olduğu gibi, krediler de kendi aralarında farklılık göstermektedir.

Çekeceğiniz konut kredisi faiz oranıyla ihtiyaç kredisinin faiz oranı farklıdır. En düşük faiz oranına sahip kredi türü; konut kredisidir. Konut kredisinin faiz oranı da bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Birçok banka seçeneğinin olması da en uygununu bulmamızda zorluk çıkarabilmektedir. Fakat günümüz teknolojisinde her bankanın uyguladığı faiz oranlarına ulaşmak oldukça kolay. Bankaların müşteri hizmetlerini arayabilir, internet sitelerinden inceleyebilir veya ay ay bankaların kredi oranlarını sitemiz üzerinden kredi kategorisini gezerek kredi faiz oranları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu makale ilginizi çekebilir:   2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi ve Ekonomide Dengelenme

Kişiye Özel Uygun Kredi Fırsatları

Web sitemizde yer alan kredi hesaplama uygulamaları ile alacağınız kredinin faiz oranlarını, her ay ne kadar miktar ödeme yapacağınızı, vade süresini ve vade sonunda ödeyeceğiniz miktarı kredi bilgilerinizi girerek öğrenebilirsiniz. İnternetin yanı sıra gelişmiş bankacılık sektörünün nimetlerinden biri olan müşteri hizmetleri servisi aracılığıyla almak istediğiniz kredi, vade hesaplamaları ve kredi borçlarınız hakkında her türlü bilgiye kolaylıkla birinci ağızdan ulaşabilirsiniz. Kendiniz için en uygun kredi nasıl bulunur yolunda dikkat etmeniz gereken başka bir konu da kredi çekeceğiniz bankanın kredi masrafı ücreti adıyla sizden keseceği ücrettir. Bankaların kendi aralarında uyguladıkları farklı kredi uygulamaları ve faiz oranları gibi kredi masraf ücreti de farklılık göstermektedir. Her bankanın kendi kredi verme seçeneğine uygun, kredi masraf ücreti alma işlemi vardır. Bu da kredi çekerken üzerinde durulması gereken önemli noktalardan biridir.

Örneğin bir banka size, kredi çekeceğiniz zaman %20 kredi faiz oranı uygularken 2.000 TL kredi masrafı kesebilir; başka bir banka ise krediniz için %15 kredi faiz oranı uygularken 3.000 TL kredi masraf ücreti kesebilmektedir. Buna bağlı olarak kredi faiz oranlarının düşük olması kredi masraf ücretlerini önemli ölçüde etkilemektedir. Bunun yanında bankaların kendi müşterilerine sağladıkları olanaklar da vardır: Maaş karşılığı çalışan bir işçiyseniz, maaş aldığınız bankadan kredi çekmeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Çünkü her banka kredi verirken müşterisini birçok yönden incelemekte ve ona göre uygulamalar yapmaktadır. Eğer maaşınızı aldığınız bankadan kredi çekerseniz, bankanız size özel ayrıcalıklar sunacaktır. Bankalar bu tip müşterilere kredi faiz oranı, kredi masraf ücreti, vade süresi gibi birçok konuda kolaylık sağlamaktadır.

Özel Günlerde En Uygun Kredi

Bayramlar, özel günler veya yılbaşı gibi zamanlarda kredi çekmeyi tercih etmek normal günlere nazaran daha avantajlıdır. Bu tip günlerde her banka, o güne özel kredi faiz oranları, kredi masraf ücreti, özel vade seçenekleri gibi fırsatlar düzenlemektedir. Bu nedenle özel günlerde çekeceğiniz krediler diğer günlerde çekeceğiniz kredilerden daha hesaplı olacaktır.
Son olarak kredi kullanmak ve kredi çekmek hususunda fazla aceleci davranmamak ve her seçeneği en ince ayrıntısına kadar incelemek gerekmektedir. Her bankanın uyguladığı kredi faiz oranlarını birbiriyle karşılaştırarak değerlendirmek, bankaların kredi masrafı adı altında talep ettikleri ücretleri öğrenmek ve kredi vade sürelerini araştırarak kendimize uygun krediyi seçmek gerekmektedir.

Ana sayfamızdan Kullanabileceğimiz En uygun krediyi ait özellikler bulabilirsiniz.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Kredi sicili nasıl temizlenir? Kredi Sicili Düzeltme |2023

En Uygun Kredi Türleri

 • Bankaya Göre Belirli Ay Ödemesiz İhtiyaç Kredisi: Bankanın belirlemiş olduğu ay’dan itibaren ödemelerin başlaması
 • Kolay Ödemeli Kredi: İhtiyaç olduğunda taksitlerin düşük tutarla ödenmesi durumu.
 • Tanışma Kredisi: Tüm bankalar yeni müşteri kazanmak için tüm zamanlar tanışma kredisi adı altında krediler sunar. Ve oldukça cazip koşullarla ve özel oranlarla size kredi kullandırabilirler.
 • Doğum Günü Kredisi: Doğum gününüzün denk geldiği ay bazı bankalar özel oran sunabilirler.
 • Okul Kredisi: Okulların açılacağı dönemlerde özellikle fazla meblağ olmayan kredi türüdür.
 • Araç Kredisi: Bazı araçların anlaşmalı oluğu bankalarca kullandırılan ve özel faiz oranı olan kredi türleridir.
 • Borç Transferi Kredisi: Diğer tüm banka borçlarınızı tek çatı altında toplayarak ödemeleri tek banka tarafından yapmaya yarayan kredi türüdür.
 • Kamu&Maaş Kredisi: Maaşların alındığı bankaların maaş müşterilerine özel sundukları kredi türleridir.

Kaynaklar