Bedava Uçuş Mili Veren Kredi Kartları |2023

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bedava Uçuş Mili Veren Kredi Kartları

Günümüzde seyahat tutkunlarının en çok önemsedikleri noktalardan biri de bedava uçuş mili veren kredi kartlarının hangileri olduğudur. Uçuş puanı için oldukça yararlı olan bu kredi kartları seyahat etmeyi daha cazip kılmaktadır. Bir yandan tatil yapmak bir yandan da tasarruf etmek isteyen kişiler bütçelerine katkı sağlayabilecektir.

Uçuş için en avantajlı kredi kartı hangisidir? Kredi kartının uçuş konusunda avantajlı olduğu noktalar nelerdir? Hangi kredi kartı tatil için tasarrufu kolaylaştırmaktadır? Tüm bu sorular tatil planlayanların aklını kurcalamaktadır.

2019’da Bedava Uçuş Mili Veren Kredi Kartları

AdiosCard Uçuş Mili Kazanmak

AdiosCard, Yapı Kredi Bankası’nın çıkarmış olduğu uçuş mili kazanmaya yarayan bir kredi kartıdır. Seyahat için yapılan alışveriş harcamalarında katlanarak değerlenmektedir. Kredi kartında biriken puanlarla bir sonraki seyahat daha avantajlı hale gelmektedir. Uçak bileti, otel ve cruise rezervasyonu, bedava seyahat AdiosCard’ın sunmuş olduğu olanaklardır. Seyahat haricinde standart kredi kartları ile aynı özellikleri taşıyan bir karttır.
AdiosCard, Avanspuan sistemi ile alışverişlerde eksik kalan puanlar için avans sağlamaktadır. Ardından World Üye İşyerlerinde yapılan alışverişlerde kazanılan puanlar Avanspuanların geri ödenmesine olanak sağlamaktadır.

Wings Card Uçuş Mili Kampanyası

Wings Card, Akbank’ın seyahat yapmayı sevenler için sunmuş olduğu bir kredi kartıdır. Wings Card sahipleri kolaylıkla mil puan kazanabilmektedir. Örneğin 1,5 TL değerindeki alışveriş için 1 mil puanı kazanılmaktadır. Ayrıca yurt dışı harcamaları için bu oran 1,20 olarak belirlenmiştir.
Sıklıkla seyahat eden kişiler Wings Card harcamaları ile hem uçuş mili puanı hem de chip para kazanabilmektedir. Biriken chip paralar tercihe göre uçuş puanına dönüşebilmektedir. Wings Card sahipleri standart kredi kartları ile aynı işlemleri bu kart ile yürütebilmektedir.

Maximiles Uçuş Mili Programı

Maximiles Kart seyahat için vazgeçilmez kartlardan biridir. Kart içerisinde biriken uçuş mili puanları bedava uçak bileti almayı kolaylaştırmaktadır. Maximum özellikleri ile taksit, puan ve indirim avantajları bulunmaktadır. Ayrıca kartta yeterli puan bulunmasa dahi avans mil kullanımı bulunmaktadır.

Yurt içi tek yön için 2 MaxiMil, yurt içi gidiş-dönüş için 4 MaxiMil, Avrupa için 8 MaxiMil, Amerika için 14 MaxiMil, Afrika içinse 20 MaxiMil imkanı bulunmaktadır.

Miles and Smiles

Miles and Smiles Türkiye’de Garanti BBVA ile THY iş birliği tarafından avantaj sunmak için çıkarılan seyahat kartıdır. Miles and Smiles’da kazanılan puanlar yalnızca THY uçaklarında kullanılmaktadır. Bu noktada diğer kartlar açısından dezavantajlı konumda bulunmaktadır. Ancak dönemsel olarak çok büyük kampanyalar kart kullanıcılarını beklemektedir.

Vakıfbank MilPlus Platinum Kart

Vakıfbank MilPlus Platinum Kart, VakıfBank ile World üye iş yerlerinde kazanılan puanları harcama avantajı sunmaktadır. Sıklıkla seyahat edenler bu puanları uçuşlarda, otel veya tur rezervasyonlarında kullanabilmektedir.
MilPlus Platinum Kart avantajı özellikle uçak bileti alırken 3 katı puan sağlamaktadır. Ayrıca uçuşlar için herhangi bir havayolu kısıtlaması bulunmamaktadır. Havalimanı içerisinde lounge hizmetinden yıl boyunca 6 defa ücretsiz yararlanılabilmektedir.

ParaFly

ParaFly, Halk Bankası’nın sıklıkla seyahat edenlere sunmuş olduğu bir karttır. Uçak bileti ve seyahat harcaması için tasarruf sağlamaya yaramaktadır. Örneğin harcama sonucu 1 Parafpara kazanan müşteriye 1 TL değerinde indirim yapılmaktadır. Parafpara puanını harcamak isteyen kişiler seyahat noktasına göre farklı değerlerde puan kullanma olanağına sahiptirler.
Yurt içi uçak için 2 kat, yurt dışı uçak için 2 kat, yurt içi konaklama için 2 kat, yurt dışı konaklama için 2 kat, cruise için 3 kat, seyahat tur paketleri içinse 3 kat değerli Parafpara avantajı bulunmaktadır.

ING Pegasus BolBol Kredi Kartı

ING Pegasus BolBol Kredi Kartı, INGBank ile Pegasus şirketinin iş birliğinde hazırlanan bir kredi kartıdır. Pegasus ile sıklıkla seyahat eden yolcular birbirinden güzel avantajlara sahip olmaktadır. Pegasus tercihli uçuşlar için bilet tutarı üzerinden %2 oranında puan kazanılmaktadır. Kazanılmış olan her 1 Uçuş puanı 1 TL değerindedir. ING Pegasus BolBol Kredi Kartı ayrıca standart kredi kartları ile aynı özelliklere sahiptir.

Shop&Fly Kredi Kartı

Shop&Fly Kredi Kartı piyasada yer alan en yeni ve en avantajlı kredi kartlarından biridir. “Uçmak ne kolay” sloganına sahip olan kart her alışverişte 1 TL harcama için en az 1 mil puan vermektedir. Kazanılan puanlar ile uçak bileti almak oldukça avantajlı sayılmaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Giriş Yap

YatırımKredi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!