Beyaz Eşya Kredisi Veren Bankalar
Beyaz Eşya Kredisi Veren Bankalar

Yeni Evleneceklere Beyaz Eşya Kredisi Veren Bankalar| 2022

Yeni Evleneceklere Beyaz Eşya Kredisi

Bu makalemizde yeni evlenen, yeni evlenecek çiftlere beyaz eşya kredisi veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz. Yeni evlenenler son zamanlarda ekonomik durum itibariyle ev eşyası almakta zorlanmaktadır. Bu eşyalar arasında hem zorunlu hem de meblağı yüksek olanlar genellikle beyaz eşyalardır. Yabancı firmalardan iç piyasaya gelen beyaz eşyalar dolar endeksli olduğundan ev kurmak için en büyük gideri beyaz eşyalar oluşturmaktadır.

Bankalar nakit sıkıntısı yaşayan ve beyaz eşya almakta zorlanan çiftler için alışverişi kolay hale getirmektedir. Uygun faiz ve vade avantajları ile yeni evlenen çiftler oldukça rahatlamaktadır. Ancak bu krediye başvurmak ve krediden yararlanmak için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar bankaların kredi türüne göre değişiklik gösterebilmektedir.

Beyaz Eşya Kredisi Veren Bankalar 2019 2020

İş Bankası

İş Bankası Anında Alışveriş Kredisi adıyla yeni evleneceklere beyaz eşya ihtiyaçları için destek sağlamaktadır. Anında Alışveriş Kredisi ile internetten yapılan harcamalar vadeli olarak taksitlendirilebilmektedir.

İnternetten yapılan alışverişin faturalandırılması ile beyaz eşya alımı kolay biçimde kredilendirilmektedir. Anında Alışveriş Kredisi için gerekli olan belgeler; kredi sözleşmesi kabulü, nüfus cüzdanı fotokopisi, gelirin ispatlanmasına dair belge ve alışverişin proforma faturasıdır. Anında Alışveriş Kredisi ile destekten yararlanmanın minimum tutarı 750 TL, maksimum tutarı ise 15.000 TL’dir.

Aktif Bank

Aktif Bank PTT adına bankacılık faaliyetlerini yürütmektedir. Bankadan kredi başvuru talebi yalnızca bankanın müşterilerine özel olmamaktadır. Beyaz eşya almak için kredi almanın yolları oldukça kolaydır. Harcamasını taksitlendirmek isteyenlerin yapması gereken yalnızca nüfuz cüzdanı ile beraber PTT şubesine gidip özel SMS kodu ile başvurmaktır.
Aktif Bank minimum 500 TL maksimum 30.000 TL olan harcamalar için kredi desteği sunmaktadır. Taksitlendirmeler 3 ay ile 48 ay arasında değişmektedir. Kredinin faiz oranı ise %1,70’tir. Taksitlerin ödemesi ise PTT şubesinde kabul edilmektedir.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Vlog Nedir? Vlog nasıl açılır? |2023

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Katılım Bankası prensiplerine göre her türlü harcama kredilendirilmemektedir. Ancak beyaz eşya harcamaları banka tarafından kolaylıkla taksitli hale getirilmektedir. Beyaz eşya almak için gereken krediye başvuruda nüfus cüzdanı, geliri ispatlayan belge ve proforma fatura gerekmektedir.
Ziraat Katılım Bankası’ndan alınan destek 48 ay vade ile kullanılabilmektedir. Harcama yapmadan önce bankaya gidip gerekli bilgileri almak ve yönlendirmeler neticesinde eşya alımını gerçekleştirmek daha sağlıklı olacaktır.

ING Bank

ING Bank Arçelik markası ile protokol imzaladığından beyaz eşyasını Arçelik markasında almak isteyenlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Harcamaların vadesi 48 aya kadar varmakta ve %1,39 faiz oranı ile verilmektedir.

ING Bank krediler için tahsis ücreti ve hayat sigortası zorunluluğunu istememektedir. Kredinin kullanılabileceği meblağ asgari 750 TL, azami 15.000 TL olan harcamalar içindir. Bu krediden yararlanmak için yapılması gerekenler oldukça basittir. ING Bank’ın internet sitesinde Arçelik mağazalarına ulaşıp mağaza içerisinde kredi başvurusu yapmak gerekmektedir. SMS ile başvuru yapmak da oldukça kolaydır. ARCELIK yazıp T.C. kimlik numarasını 2229’a SMS göndermek gerekmektedir.

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk İhtiyaç Kart ile beyaz eşya satın almak isteyenlere kolaylık sağlamaktadır. Başvurusu yapılan karta limit tanımlanmakta ve bu limit alışveriş yapılacak mağaza fark etmeksizin kullanılabilmektedir. Ancak harcama 2 ay süre ile kısıtlanmıştır. 2 ay dolana dek herhangi bir ödeme yapmaya gerek yoktur fakat 2 ayın sonrasında ödeme planı oluşturulup ödenmektedir. Kuveyt Bank müşterilerine 48 aya varan vade imkanı sağlamaktadır.

Yapı Kredi

Yapı Kredi Siemens, Profilo, Bosch, Miele ve Tefal markalarından herhangi bir ürün almak isteyenlerin harcamalarını 12 aya kadar taksitlendirmektedir. Kredi kartı ile yapılacak olan alışverişlerde öncelikli olarak bir World Kart başvurusu yapmak gerekmektedir. Yapı Kredi şubesinden kredi kartı başvurusu kolaylıkla yapılabilmektedir.

Bu makale ilginizi çekebilir:   International Monetary Fund (IMF) Nedir?

Denizbank

Denizbank Mediamarkt ile imzalamış olduğu protokolle beyaz eşya satın almak isteyen müşterilerine kolaylıklar sunmaktadır. Dileyenler krediyi internet sitesinden dileyenler Mediamarkt’ın herhangi bir şubesinden yapabilmektedir. Kredi desteğinin ödeme seçeneği 48 aya varan vade seçenekleri ile müşteriye finansman desteği olmaktadır.