Bireysel Temel İhtiyac Destek Kredisi |2023


Destek Kredisi Başvurusu

Temel İhtiyaç Destek Kredisi, devlet bankaları tarafından halkın ihtiyaçlarına yönelik masraflarını karşılayabilmesi için verilen bir kredidir. Aylık olarak hanenize 5 bin TL ve altında gelir giriyorsa, emekliyseniz, asgari ücretli çalışansanız veya serbest meslek çalışanıysanız fark etmeksizin bu krediden yararlanabilirsiniz. Ekonomik İstikrar Kalkanı sayesinde orta ve düşük gelirli kişilere finansman desteği sağlanmaktadır. Başvurular 1 Nisan 2020 tarihinden itibaren kabul edilmeye başlandı.

Kamu bankaları pandemi sürecinde Temel İhtiyaç Kredisini vermeye başladı. Temel ihtiyaçlar için gerekli olan finansmanı düşük faiz ile alabilirsiniz. İhtiyaç sahipleri, 10 bin TL’ye kadar olan kredi ihtiyacını Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi adı altında kullanabiliyor. Kamu bankalarından çekilen bu krediler;

 • Maksimum 10 bin TL limitli,
 • İlk 6 ay kredi geri ödemesiz,
 • 36 aya varan vade seçeneği,
 • Aylık taksit olarak düşük ödeme tutarı şeklinde olacaktır.

Ziraat Bankası Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi

Covid-19 salgınıyla beraber hem ülkemizde hem de Dünya’da ekonomik olarak sıkıntılar başlarken Ekonomik İstikrar Kalkanı ile bu hasarın önüne geçilmeye çalışıldı. Kamu bankaları arasında en çok tercih edilenler arasında olan Ziraat Bankası, finansman desteği sunmaktadır. Orta ve düşük geliri olan kişiler Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisine başvurmaya başladı. Kredi başvurusu Ziraat Bankası uygulamasından, web sitesinden veya bizzat şubeden başvuru yapılabilmektedir.

Hane halkı geliri 5 bin TL altında olan kişiler kredi desteğine başvurabilirler. Bireysel müşterilerin desteklendiği bu finansman sayesinde üretim ve istihdamın gördüğü zararlar asgari seviye indirilmektedir.

Ziraat Bankasından Talep Edilen Kredi Özellikleri

 • Maksimum 10.000 TL’ye kadar
 • 36 aya varan vade seçeneği ile 6 ay ödemesiz
 • Her ay eşit taksitlerle ödeme imkanı tanınacaktır.

Ziraat Bankası Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Sonuç Sorgulama

Kredi başvuru sonucunuzu Ziraat Bankası uygulamasından, bankanın web sitesinden veya şubeden öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi-kullandirim

adresine tıklayarak tc kimlik numaranızı ve başvururken kullandığınız telefonu yazarak sms doğrulaması sonrası kredi sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

VakıfBank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında belirtilmiş olan ekonomik gelire sahip kişiler VakıfBank’tan finansman desteği alabilir. Bir kamu bankası olan

Bu makale ilginizi çekebilir:   Mart İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2021

VakıfBank Destek Kredisinin Özellikleri

 • Maksimum 10.000 TL’ye kadar,
 • 36 aya varan vade ile, 6 ayı ödemesiz,
 • Her ay eşit taksitli,
 • Aylık %0,49 faiz oranı bulunmaktadır.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi yararlanıcıları ise; hane halkı geliri 5 bin TL altında olanlar, emekliler, asgari ücretle çalışanlar ve diğer müşteri grubu.

VakıfBank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Sonuçları

Kredi başvuruları 29 Mayıs 2020 tarihinde sonlandırılmıştır. Ancak kredisi sonuçlanmayanlar güncel biçimde sonuç takibi yapabilmektedirler. Kredisi onaylananların yapması gerekenler; VakıfBank ATM’lerinden Vakıfbank Kartnız varsa çekim yapabilirsiniz. Kartı olmayanlar ise vakıfBank Mobil uygulamasında yer alan QR ile işlem yapabilmektedir. Dilerseniz VakıfBank Şubelerine gidip kredinizi çekebilirsiniz.

Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi

Pandemi sürecinde etkilenen ekonomiyi iyileştirmek adına Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında tedbirler geliştirildi. Ekonominin zarar görmemesi adına devlet bankaları düşük ve orta gelirli hanelere kredi desteği sunacağını açıkladı. Düşük faiz ve geniş ödeme seçenekleri ile birçok kişiye can suyu olan bir kredidir.

Halkbank Destek Kredisi Özellikleri

 •  %0,49 faiz oranı,
 • 10.000 TL’ye varan kredi tutarı,
 • 6 ay ödemesiz 36 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır.

Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi örnek ödeme şekli aşağıdaki gibidir;

 • 10.000 TL kredi tutarı için 36 ay vade, 6 ay ödemesiz dönem, %0,49 faiz oranı ile aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 376 TL’dir.
 • 7.500 TL kredi tutarı için 36 ay vade, 6 ay ödemesiz dönem, %0,49 faiz oranı ile aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 282 TL’dir.
 • 5.000 TL kredi tutarı için 36 ay vade, 6 ay ödemesiz dönem, %0,49 faiz oranı ile aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 188 TL’dir.
 • 3.000 TLkredi tutarı için 36 ay vade, 6 ay ödemesiz dönem, %0,49 faiz oranı ile aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 113 TL’dir.

Halkbank Destek Kredisi Sonuç Sorgulama

Kredi başvurunuz onaylandığı zaman şubeye gitmeden birçok şekilde kredinizi çekebilirsiniz. Banka müşterisi iseniz Halkbank İnternet Şubesi ve Halkbank Mobil Şubesi bu noktada size yardımcı olacaktır. Ancak bankanın müşterisi olmadan kredinizi çekmek istiyorsanız; “DIJITAL TC Kimlik No” yazıp 3452’ye gönderebilirsiniz. Dilerseniz nüfus cüzdanınız ile en yakın şubeye gidip Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi’ni imzalayarak bankanın mobil uygulamalarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. www.halkbank.com.tr web sitesi üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.