Ezoic Nedir? Site Reklam Geliri Artırma |2023

Ezoic

Ezoic, Google Reklam partneri de olan bir reklam servisidir. Web sitesi sahipleri yüksek reklam geliri sahibi olabilmek için sadece Google Adsense reklamları yerine Ezoic firmasını kullanarak da sitelerine en optimal şekilde reklam yerleşimi yaparak reklam gelirinizi yükseltebilirsiniz. Makalemizde sizi Google’dan kurtaracak ya da sitenizde reklam gelirini artıracak reklam yerleşimini yapan bir uygulamayı tanıtıyoruz. Ezoic reklam satış ve yerleştirme servisi. Yazıya devam etmeden önce Ezoic’in olayını iki üç cümlede açıklayalım. Birçok reklam partneri ile çalışan bu firma sitenize entegre ettiğinizde sitenizde size geliri en fazla olabilecek reklamları göstermenizi sağlıyor. Ayrıca reklam yerleşimi ayarı da yaparak yüzde elli’lere varan reklam geliri artışı sağlıyor.

Ezoic Reklam Servisi

Ezoic, Google Reklam partneri de olmakla beraber dünyadan birçok reklam partneri ile anlaşması olan bir reklam servisidir. Ezoic INC, olarak bilinen bu firmaya aylık 10.000’den fazla tekil ziyaretçi sahibi olan her web sitesi başvurabilir. Çok hızlı bir şekilde siteniz incelenir. Siteniz incelendikten sonra sizden analytics bilgileri istenir. Bu noktada site teknik servisinin oldukça yetkin olduğu söylenilebilir.

Avantajları Nelerdir?

Web sitenizde en yüksek kazancı sağlayan reklam yerleşimi nasıl olacak bilmiyor musunuz? Video reklam mı kullanmalıyım, görsel reklam mı? Sadece Google reklamları mı bana para kazandıracak?

İşte bu sorular kafanızda beliriyorsa şirket, size çeşitli avantajları beraber sunacaktır.

 1. E. Reklam servisine sitenizi tanıttıktan sonra site hem sizin analytics hem de webmaster bilgilerinizi kullanarak reklamları nasıl yerleşeceğini optimize etmeye çalışır. Yaklaşık 10 gün süren bir süreçte, Mobil reklam, Tablet reklam ve Masaüstü Reklamarı reklam gelirlerini optimize edecek şekilde ayarlar. Bunun için kullanıcılara sürekli farklı reklam boyutları ile internet reklamı gösterir. Bazen 1.000.0000 farklı reklam yerleşimi kombinasyonu deneyerek en etkin reklam yerleşimini gerçekleştirir.
 2. Reklam yerleşimi konusunda hem reklam gelirinizi artıran hem de hızınıza çok zarar vermeyen reklam yöntemlerini kullanır.
 3. Sitenizde sadece Google reklamları değil, O sayfaya en yüksek fiyatı veren reklamı gösterir. Bu genellikle Google maksimum fiyatı olsa da bazı yabancı sayfalar için ise daha yüksek gelir sağlayabilme imkanı sağlar.
 4. Site çeşitli aplikasyonlar ise web siteniz için çeşitli hizmetleri ücretsiz sunar. SSL sertifikası, Cloudflare optimizasyonu,hangi sayfalarda hangi url’lerin parametlerinin çalışmasını istemiyorsanız aplikasyonlar ile bunu sağlayabilirsiniz.
 5. Adtester sitenizde sürekli olarak reklam gösterim kombinasyonları çıkmasını sağlar.
Bu makale ilginizi çekebilir:   OPEC Nedir? Petrol İhraç Eden Ülkeler Nelerdir? |2023

Başvuruda Bulunma

 • Ezoic sitesine gidip gerekli bilgileri girerek hızlı başvuru yapabilirsiniz.
 • Site bilgilerini girdikten sonra sizden yerine getirmeniz gereken bazı düzenlemeler istenir.
 • Sitenizi cloudflare, wordpress ise eklenti ile ya da DNS değiştirerek Ezoic hesaplarına tanımlarsınız.
 • sitenize gelen kullanıcı sayısı ile orantılı olarak reklam optimizasyonu ve DNS yerleşimi için sizden süre istenir.
 • DNS yerleşmesi ve NS yönlenmesi sonrası site oturur.
 • Reklamlar için site optimizasyonu yapılmaya çalışılır.
 • Optimize işlemleri bittiğinde Mobil reklam, Pc reklam ve Tablet reklamlar için en yüksek reklam geliri sağlayan reklam yerleşimi aktive edilir.
 • Kısa bir süre içinde 1000 gösterim başına gelirinizin kesinlikle Google EBGM’den yüksek olduğunu görmeye başlarsınız

Ezoic’e Hangi Siteler Başvurabilir

-Son 3 ay sitenizin analytics’e bağlı olması
-Analytics’te gözüken minimum aylık 10.000’den fazla tekil ziyaretçi olması
-Sitenizin hali hazırda bir adsense hesabına bağlı olması

Bu 3 koşulu taşıyan her web sitesi ezoic’e başvurabilir.

Google’dan daha fazla kazanmak; ezoic reklam şirketleriyle yaptığı anlaşmalar sonucu sitelerde premium reklam göstererek daha fazla kazanmamıza olanak tanıyor.

Maddeler halinde bunları da yazarsak,

 1. En etkin reklam yerleşimini gerçekleştirir.
 2. Reklam yerleşimi konusunda hem reklam gelirinizi artıran hem de hızınıza çok zarar vermeyen reklam yöntemlerini kullanır.
 3. Sitenizde sadece Google reklamları değil, O sayfaya en yüksek fiyatı veren reklamı gösterir. Bu genellikle Google maksimum fiyatı olsa da bazı yabancı sayfalar için ise daha yüksek gelir sağlayabilme imkanı sağlar.
 4. Ücretsiz hizmetleri Hosting, SSL sertifikası, Cloudflare optimizasyonu, hangi sayfalarda hangi url’lerin parametlerinin çalışmasını istemiyorsanız aplikasyonlar ile bunu sağlayabilirsiniz.
 5. Adtester sitenizde sürekli olarak reklam gösterim kombinasyonları çıkmasını sağlar.
 6. Ödemelerin yurtdışı kaynaklı olarak dolar bazında gelmesi

Ezoic Kazançları Yurtdışından Türkiye’deki Hesaba Nasıl Çekerim?

Yurtdışında bir siteden kazanç elde edenlerin en çok sorduğu soruların başında bu kazançları Türkiye’ye nasıl aktarabilecekleri sorusu gelir. Paypal, Türkiye’de işlemlerini durdurmadan önce kazançları hesaba geçirmek kolay oluyordu. Şimdilerde bu durum daha sıkıntılı olsa da Yurtdışından Türkiye’ye hesabınıza para aktarma çözümleri bitmiş değil.

Bu makale ilginizi çekebilir:   İhtiyaç Kredisi Yapılandırma İşlemi

Ezoic kazançlarınızı Türkiye’ye aktarmak için kullanabileceğiniz en etkin yol Payoneer hesabı açmaktır. Payoner, Paypal benzeri bir yapı olup ister IBAN numaranızı tanımlayarak hesabınıza isterseniz de Payoneer Kart ile kartınıza paranızı çekebilirsiniz. Tabi Payoneer, kartınıza para çekerken veya para bozdururken sizden en azında yüzde 2 civarı komisyon kesmektedir.