QNB Finansbank Taksitli Nakit Avans Para Çekme
QNB Finansbank Taksitli Nakit Avans Para Çekme

QNB Finansbank Taksitli Nakit Avans Para Çekme |2023

 

QNB Finansbank Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Makalemizde sizlere QNB Finansbank Taksitli Nakit Avans Para Nasıl Çekilir? Nelere dikkat edilmesi gerekir ondan bahsedeceğiz. QNB Finansbank’tan acil nakit ihtiyaçları için Taksitli Nakit Avans çekilebilmektedir. CardFinans kullanıcısı olan herkes Taksitli Nakit Avans çekebilir, 12 aya varan taksit fırsatı ile kolayca ödeyebilmektedir. QNB Finansbank Taksitli Nakit Avans çekme işlemleri;

  • Bankamatiklerden,
  • İnternet şubesinden ve
  • Telefon bankacılığından gerçekleşmektedir.

CardFinans sahipleri ihtiyaç dahilinde ücretsiz olarak 7 gün 24 saat taksitli şekilde nakit avans çekilebilen bir kredi kartıdır. 6, 9 veya 12 ay taksit seçenekleri ile ödeme kolaylığı bulunmaktadır. Her ay ekstra faiz olmaksızın önceden belirlenmiş faiz oranına göre ödeme yapılmaktadır. Ancak ek kart sahipleri QNB Finansbank’ın tanımış olduğu Cardfinans Finansbank Taksitli Nakit Avans çekme işleminden yararlanamamaktadır.

CardFinans kullanıcıları kredi kartlarının günlük nakit çekme limiti dahilinde olmak üzere 300 TL ile 4.000 TL arasında Karttan Nakit Avans kullanımını tanımlamaktadır. Finans Karttan Taksitli Nakit Avans çekmek için Finansbank NakitAvans para kullanıcılarından ekstra ücret alınmamaktadır.

CardFinans Nakit Avans kullanımlarına aylık %1,4 faiz oranı eklenmektedir. Nakit Avans çekme işlemlerinde KKDF ile BSMV uygulanır ve faiz tutarına eklenir. Örneğin 1500 TL Taksitli Nakit Avans çekmek isteyen CardFinans kullanıcısı 6 taksitli ödeme planı oluşturduğunda; 3.72 TL BSMV, 11.17 TL KKDF, 74.53 TL faiz ile birlikte toplam 1589.42 TL ödeme yapmalıdır. Ödeme planına göre aylık taksit tutarı 264.92 TL olmaktadır.

QNB Finansbank ATM’den CardFinans Taksitli Nakit Avans Çekilir?

QNB Finansbank taksitli avans ATM üzerinden nakit avans çekebilmek için yapılacaklar oldukça kolaydır. QNB Finansbank ATM’sinden nakit avans çekmek için;

  1. ATM üzerinden “Para Çekme” sekmesine basılmalıdır,
  2. Ekran üstüne yansıyan “Nakit Avans” sekmesine basılır,
  3. ATM’deki tuşlar yardımıyla talep edilen tutar tuşlanmalıdır,

Talep edilen tutarın taksitli olması isteniliyorsa “Taksitli Nakit Avans” sekmesi seçilebilir. Böylelikle birkaç adımda Taksitli Nakit Avans çekme işlemi gerçekleşir.

QNB Finansbank Taksitli Nakit Avans Nasıl Geri Ödenir?

CardFinans sahibi kullanıcılar Taksitli Nakit Alışveriş yaptıklarında ekstrenin geldiği son ödeme tarihine kadar ödeme yapabilir. Ancak son ödeme tarihine kadar ödeme yapılmadığında veya taksit tutarı eksik biçimde ödendiğinde alışveriş faizi işlemeye başlar. Bu durum müşterilerin zararına olur. Ekstra faiz yüklenen bu nakit avans çekme işleminde aynı zamanda kredi notu da düşebilir. Riskli seviyede kredi notu bulunanlar için oldukça dezavantajlı bir durumdur.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Kredi Çekmek Mantıklı Mıdır? Püf Noktaları |2023

Taksitli Nakit Avans kullanan CardFinans müşterilerine kredinin tutarı ve vadesi ile uyumlu biçimde hayat sigortası yapılmaktadır. Bu durum da dikkat edilmesi gerekenler arasındadır.

Nakit Avans Nedir?

Nakit Avans, 7/24 şekilde nakit ihtiyacını karşılayan kredi türü finansal bir işlemdir. Kredi ile kredi kartlarının ortak ürünü olarak bankaların kullanıcılarına tanımış olduğu önemli hizmetlerden biridir.

Nakit Avans çekimi kredi çekimi gibi belli prosedürlere bağlıdır. Kredi notu bu noktada elbette önemli bir detay olarak görülmelidir. Çünkü son 1 yıl içerisinde üç defa kredi kartı borcunuzun yarısından azını ödemişseniz veya ödememişseniz Nakit Avans işleminden yararlanamazsınız. Ayrıca kredi kartı limitinin dörtte biri yani %25’i kadar Nakit Avans kullanabilirsiniz. Taksitli Nakit Avans ile ödeme yapıldığında taksitler ödendikçe limit artacaktır.

Nakit Avans genellikle anı kurtaran bir finansal destek olarak görüldüğünden sıklıkla çekilmesi önerilmez. Özellikle farklı bankaların uygulamış olduğu faiz oranları ve avantajlı durumlar gözden geçirilmeden fazladan mali yük altına girme riski doğurmaktadır. Fakat ATM üzerinde kolaylıkla kullanılabildiği için kartınız yanınızda olduğu takdirde ve limitiniz prosedürlere göre sınırlandırılmadığında oldukça faydalı olacaktır.

Nakit Avans ile Taksitli Nakit Avans Arasındaki Fark Nedir?

Nakit Avans, acil nakit ihtiyaçlarına aylık biçimde çözüm sunan finansal bir işlemdir. Günlük faiz işlendiği için kısa sürede Nakit Avans ödemesi yapmak gerekmektedir. Kredi notuna da etkisi olumsuz olan Nakit Avans zorda kalmadıkça tercih edilmemektedir.

Finansbank Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans işlemi Nakit Avans gibi acil nakit ihtiyacını karılamaya yöneliktir. 2 aydan başlayan taksit seçenekleri bankaların kampanyalarına göre değişiklik göstermektedir. Bireysel krediler gibi faiz işler. Bu noktada Nakit Avans çekiminden farklıdır. Bankaların sunmuş olduğu faiz oranları ve dosya masrafları değişiklik gösterebildiği için uygun olan Taksitli Nakit Avans faizlerini incelemekte fayda vardır. Ayrıca kredi notunu önemseyenlerin Nakit Avans yerine Taksitli Nakit Avans kullanmaları da daha yararlı olabilir. Taksitlerin ödemeleri zamanında yapıldığı sürece hiçbir problem oluşmayacaktır.