Fiverr Nedir? Fiverr’dan Nasıl Para Kazanılır? |2023

Fiverr Nedir?

Fiverr.com ve Fiverr sitesi, “beşlik” anlamına gelen Micha Kaufman tarafından 2010 yılında faaliyet göstermeye başlayan serbest hizmet yapılabilmesi için oluşturulan çevrim içi bir pazar olarak tanımlanır. Sitede 200 ülkeden yaklaşık 3 milyondan fazla hizmet sunulmaktadır. Fiverr.com web sitesi kullanıcılarına, cazip ve işe yarar teklifler sunmaktadır. Bu sitede dünyanın dört bir tarafına hizmet pazarlayabileceğiniz gibi dünyanın dört bir tarafından hizmet alabilirsiniz. Sitede ilk açıldığında en çok alınan hizmetler arasında kişilerin kendi dillerinde yaptıkları doğum günü kutlama videoları gelmekteydi. Bu zaman içinde çoğaldı. Doğum günü kutlamaları, yeni iş tebrikleri, başarı dilekleri ile ilgili videolar yerini aldı. Hatta bazı erkek ya da kadın kullanıcılar, dans ve müzik indir eşliğinde videolar (bazıları yarı çıplak) kutlama videoları da pazarlamaya başladı.

Desinglevi adlı kullanıcı tarafından yapılan markanızın logosunun veya isminizin olduğu bir arabanın seksi kadınlar tarafından yıkanma videosu 5 pound ile 25 pound arasında değişmektedir

Fiver.com tedarikçiler ve satıcılar arasında bir köprü görevi görerek, anlaşmalarını sağlar. Küresel bir pazar olarak nitelendirilebilir. Sitede satıcılar, bir başkasının ihtiyaç duyduğu yeteneklere cazip bir fiyat karşılığı ulaşmasını sağlamaktadır. Site, kullanıcılarına İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Felemenkçe ve Portekizce dil seçenekleri sunmaktadır.

Fiverr.Com İşleyişi Nasıldır?

Sitenin işleyişinin temelinde insanların yetenekleri ve becerileri üzerinden kazanç elde etmesi yatmaktadır. Sitede insanların yeteneklerinin keşfedilebilmesi için içerikler oluşturulmuştur. Sitede müzik, video ve animasyon, grafik tasarım, kötü amaçlı yazılım ve virüs temizleme, uygulama incelemeleri, kitap incelemeleri, makale yazımı, fotoğrafçılık, çeviri yapma ve düzenleme şeklinde birçok pazar alanı yer almaktadır.Sitenin adından da anlaşılabileceği gibi 5 dolar kazançla başlayan ve daha sonra arttırılabilen kazançlar söz konusudur. 5 dolar kazancın 4 doları satıcının kazancı olurken, 1 doları ise Fiverr Com a aittir. Burada önemli olan bireylerin ne yapmak istediğini belirlemesidir.

Sitede neler yapılabilir:

  • Kendi dilinizde kutlama videoları satabilirsiniz
  • Kendi dilinizde kutlama mektupları pazarlayabilirsiniz.
  • Çeviri hizmeti satabilirsiniz.
  • X ülkede ihtiyacınız olan bir işin, X ülkesinde yaşayan kişi tarafından yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu fikri edinmek için sitenin içeriğinde bulunan alıcının talebi sayfası da gözden geçirilebilir. Siteye kayıt işlemleri ücretsizdir. Oluşturulan hesap sayesinde hem kazanç elde edilebilir hem de satın alma işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Üyelik işlemleri gerçekleştirildikten sonra, yapılabilecek bir iş oluşturularak video yayını sayesinde tanıtımı yaparsanız daha çok kişiye ulaşırsınız. Müşterilerin istekleri ve onlara sağladığınız hizmet doğrultusunda kazancı arttırmak ve devamlılık sağlamak mümkündür. Aslında günlük yaşamda müşteriye verilen bir hizmet ve hizmete gelecek geri dönüşler sanal ortamda aynı şekilde işlemektedir.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Konşimento, Ardiye ve Ordino Nedir? | 2023

Yatırımcılara, girişimcilere ve satıcılara sunduğu pek çok imkan ve kazanç yanında alıcılar için de değişik fırsatlar yaratmaktadır. Farklı ürün çeşitleri ya da hediye çeşitleri bulunabilmektedir. Sevdiğiniz kişiye fiverr satıcısı olan bir sanatçı tarafından şarkı isteğinde bulunabilir ve buna 5 dolar karşılığında sahip olunabilmektedir. Yetiştirilmesi gereken bir çeviri konusunda yardım alabileceğiniz pek çok çevirmen bulunabilir. Kendinize ait bir tasarım ya da resim yaptırmak istediğinizde yine 5 dolar karşılığında sahip olabileceğiniz pek çok seçenek bulunabilir. Bireylerin yeteneklerini, becerilerini, hobilerini ortaya koyarak kazanç sağladığı ve alıcılara da pek çok seçenek sunduğu görülmektedir.

Fiverr satıcılara çeşitli içerikler sunarak hızlı internetten satış imkanı sunarken, alıcılara da hızlı satın alma imkanı sunmaktadır. Kullanımı kolay bir sistemi bulunmaktadır. Ancak satıcılar ekstra seçenekler sunarak 5 dolardan fazla kazanç sağlamaya çalışsa da büyük kazançlar elde edilebilmesi pek mümkün görünmemektedir. Fiyatların düşük olmasından kaynaklı olarak da işin kalitesiyle ilgili sorunları göz önünde bulundurmak gereklidir.

Fiverr Com Getirileri Nelerdir?

Fiverr internetten yurtdışına mal ama özellikle hizmet sunabileceğiniz bir sistemdir. Bu sistem size birçok farklı açıdan kazanç sağlayabilir. Fiverr sitesi ile ilgili mal ve hizmet satmadan önce okumanızı tavsiye ettiğimiz iki makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Fiverr’da sadece ürün ve hizmet satarak değil başkalarının hizmetlerini dünyanın dört bir yanına satarak da para kazanabilirsiniz. Bunun için arbitraj imkanından faydalanırsınız. Dropshipping’e benzer şekilde ama mal değil hizmet aracılığı yapmış olursunuz.

Arbitraj Nedir?

İnternetten Satış yapma Yöntemleri

Site için yapılan yorumlar konusunda genel bir değerlendirme yapmak gerekirse, fiverr’in kazanç getirdiği ve boş vakitleri iyi bir şekilde değerlendirmede yararlı imkanlar sağladığı görüşü öne çıkmaktadır. Kazanç konusunda büyük bir beklenti yaratılmadığı sürece, hobilerin kullanıcılarına kazanç sağladığı çevrim içi bir pazardır. Alıcıların beklentileri iyi bir şekilde karşılandığı sürece satıcılar kazançlarını arttırabilir. Alıcılar içinde satıcılar içinde çeşitliliği yüksek olan iki taraflı memnuniyet sağlayan bir platform olarak nitelendirilebilir.

Fiverr birçok alanda kullanıcılarına hizmet sunmaktadır. Bu alanlarda küresel anlamdaki müşterilerine ve sahip olduğu yetenekleri ve becerileri ortaya koyan serbest çalışanları bir araya getirir. Bir alışveriş ortamı oluşturur. Aynı zamanda işsiz olan insanlara da yeni bir bakış açısı sağlayarak işsizlik oranında bir düşüş sağlamaktadır. Bu alanda yapılan çalışmalarda Fiver.com’ un sektörde ilerleyen ve öncü olan bir pazar lideri olduğunu göstermektedir. Fiverr sitesine gitmek için tıklayınız

Fiverr’da En Çok Para Kazanılan Güncel İşler Nelerdir?

Fiverr’da en çok para kazanılan işler arasında; yazılım ve teknoloji, tasarım ve grafik, yazılım ve yazılım, video ve animasyon, müzik ve ses, yazarlık ve çeviri, ve marketing ve reklam gibi kategoriler yer alır.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Döviz Kuru Rejimleri Nelerdir? |2023

Özellikle Freelance alanında web geliştirme, logo tasarımı, video animasyon, SEO ve metin yazarlığı gibi işler oldukça popülerdir. Ancak, hangi işlerin en çok para kazandırdığı her zaman değişebilir ve özellikle de pazarlama ve reklam alanında yer alan işler daha fazla para kazanma potansiyeline sahip olabilir.

 

Yazar: ANIL PINAR