ING Taksitli Nakit Avans Para Çekme |2023

ING Bank Taksitli Nakit Avans

ING Bonus veya Pegasus, kredi kartlarında ING Taksitli Nakit Avans özelliğini müşterilerine sunmaktadır. 2 ile 12 ay arasında değişsen vade seçenekleri ile uygun faizli Taksitli Nakit Avans acil nakit ihtiyacını karşılamaktadır. Bankanın Verdiği Taksitli Nakit Avansın kullanılabileceği yöntemler şunlardır;

  • ING İnternet Bankacılığı,
  • ING Mobil Şubesi,
  • Telefon ile 0850 222 0 600
  • ATM
  • ING Şubeleri

ING Bank Taksitli Nakit Avans çekme limiti olarak herhangi bir limit koymamıştır. Bunun anlamı kredi kartı kullanılabilir limiti kadar taksitli nakit avans çekmek mümkündür. Tüm ING Bonus kredi kartları ve Pegasus kredi kartları üzerinden Taksitli Nakit Avans çekimi yapılabilmektedir. Çekilen kredi Atm üzerinden alınacak ise 1 seferde verilecek limit ATM’nin vereceği limit kadardır. Seçeneklerden vadesiz mevduat hesabınıza yatırılması seçeneğini de kullanabilirsiniz.

ING Bankası’na ait kullanışlı kredi kartı olan Bonus kart üzerinden ING Bank Taksitli Nakit Avans çekildiği zaman, diğer bankaların da kurallarında olduğu gibi geri ödeme boyunca kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirilememektedir. Kredi taksitler ise dönem borcuna eklenmekte, hesap kesim tarihinde ödenmektedir.

ING Taksitli Nakit Avans Faizi Ne Kadar?

ING Bankası Kredi Kartı, Bonus veya Pegasus üzerinden ING bank Taksitli Nakit Avans çekildiğinde faiz tutarı üzerinden %5 BSMV ile %15 KKDF alınmaktadır. ING Taksitli Nakit Avans için %1,89 oranında faiz uygulanmaktadır. ING kredi kartı ile yapılan İşlemin iptali söz konusu olmayıp, erken kapama yapılabiliyor.

Örnek olarak %1,89 oranından taksitli kredi faiz hesaplaması yapacak olursak, 6000 tl lik bir kredi ihtiyacımız için ödeyeceğimiz faiz 12 aylık dönemde 921 TL’dir. Bunu aylık olarak 577 TL taksitlerle ödememiz gerekir. Aynı miktarda kredi ihtiyacımızı 6 aylık dönemde ise 485 TL faiz ödeyerek tamamlayabiliriz. Bunun aylık taksitleri ise 1081 TL’dir.

ING Nakit Avans Para Erken Kapama Nasıl Yapılır?

Bankanın belirttiği kanallar üzerinden Taksitli Nakit Avans işlemi yapıldığında Erken Kapama ve Kısmi Ödeme yapılabilmektedir. Kısmi Ödeme yapıldığı zaman ödeme tarihi ve miktarına göre faiz indirimi yapılmakta, yeni ödeme planı oluşturulmaktadır. Erken Kapama yapıldığında ise vadesi gelmemiş olan taksitler için ödeme tarihine bağlı olarak faiz indirimi uygulanmaktadır. Erken kapama işlemi; internet bankacılığı, mobil şube, atm’ler ve bankanın şubeleri tarafından yapılmaktadır.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Engel Eğrisi Nedir ve Engel Eğrileri |2023

ING Bank Taksitli Nakit Avans İptali Olur Mu?

Taksitli Nakit Avans işlemi yapıldığı zaman Bonuskart iptal ve iadeyi yaptırmamaktadır. Banka tarafından gereken durumlarda kredi kartlarının nakit çekme özelliği engellenebilir. Nakit çekme özelliği engellendiği zaman Taksitli Nakit Avans işlemi de yapılamamaktadır. Taksitli Nakit Avans çekildiğinde kredi kartına tanımlanmış olan nakit avans çekim tutarından düşülmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz tüm durumlar aynı zamanda ING Pegasus Kredi Kartları içinde geçerlidir.

ING Bank Taksitli Nakit Avans Geç Ödenirse Ne Olur?

Taksitli Nakit Avans çekimi yapıldığında hesap kesimindeki son ödeme tarihine kadar ödeme yapılmazsa veya taksitte belirlenmiş olan tutarın altında ödeme yapılırsa anapara taksit tutarının üzerinden günlük mevcut nakit faizi işlemektedir. Bu durum maddi açıdan ekstra yük oluşturacağı gibi kredi notunu da olumsuz etkileyebilmektedir.

ING Taksitli Nakit Avans Nasıl Geri Ödenir?

Kredi kartları Taksitli Nakit Avans çeken müşterilerin harcama detaylarını ve faiz oranını hesap kesim tarihinden sonra hesap özetinde detaylı şekilde aktarmaktadır. Kredi kartının hesap kesim tarihinde yansımış olan dönem borcu içerisinde çekilmiş olan Taksitli Nakit Avans ödemesinin tutarı da bulunmaktadır.

Hesap kesim tarihinden son ödeme tarihine kadarki sürede ödeme yapılması ideal ödeme zamanıdır. Son ödeme tarihi geçirildiğinde Taksitli Nakit Avansın kendi faizi haricinde faiz eklenmektedir. Ekstradan ödeme yükümlülüğü doğuran bu durumun haricinde kredi notu olumsuz etkilenmektedir. Kredi kartının hesap kesim tarihi dikkate alındığından ING Taksitli Nakit Avans için yapılan işlemler hesap kesim tarihine kadar değiştirilememektedir.

ING Bankası ATM’sinden Nasıl Taksitli Nakit Avans Çekilir?

Tüm Yurtiçi ING ATM’lerinden taksitli nakit avans çekmek için aşağıda ki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • ATM üzerinden “Para Çekme” sekmesine basılmalıdır,
  • Ekran üstüne yansıyan “Nakit Avans” sekmesine basılır,
  • ATM’deki tuşlar yardımıyla talep edilen tutar tuşlanmalıdır,
  • Paranızı Nakit olarak ATM üzerinden çekebileceğiniz gibi vadesiz hesabınıza da aktarabilirsiniz.

Talep edilen tutarın taksitli olması isteniliyorsa “ING Taksitli Nakit Avans Para” sekmesi seçilir. Böylelikle birkaç adımda Taksitli Nakit Avans çekme işlemi gerçekleşir.

Güncel faiz oranlarına bankanın kendi internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Bu makale siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmek amacı ile yazılmıştır. Makalede ki bilgileri kendinizin araştırmasını ve ona göre işlem yapmanızı tavsiye ederiz. Aklınızda sorular var ise bizlere yorumlar aracılığı ile ulaşabilirsiniz.