MediaMarkt Hisse Borsada Var mı? |2023

MediaMarkt

Mediamarkt hisse senedi var mıdır? Mediamarkt faaliyetleri ve amacı nedir? Mediamarkt halka arz edildi mi? Mediamarkt kimin ortaklık yapısı nedir? gibi soruların cevaplarını sizler için derledik. Mediamarkt nedir sorusu ile başlayalım

Mediamarkt, Metro gruba bağlı büyük bir elektronik mağazalar zincirinin ismidir demek yanlış olmaz. Burada bahsedilen Metro grup aslında Almanya’nın Düsseldorf kentinde 1964 yılında kurulan anonim bir şirkettir. Yani Mediamarkt bağlı olduğu grup almanya tabanlıdır.

Borsada Mediamarkt var mı? Mediamarkt hisse senedi nasıl alınır sorularından önce biraz daha şirketi yakından tanıyalım ve hangi ürünlerin satışını yapar hep beraber öğrenelim.

Türkiye de ki mağazalarında Media Markt, televizyondan dizüstü bilgisayarlara, dijital fotoğraf makinelerinden oyun konsollarına, 50.000 çeşide varan geniş ürün yelpazesine sahiptir. Bu bilgiyi mediamarkt.com.tr adresinde paylaşmışlardır. Ürünleri görmek için internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Mediamarkt Hangi Amaçla Kurulmuştur?

Media Markt 1979 yılında Leopold Stiefel ” Küçük pek çok elektronik mağazalar yerine geçebilecek bir tek büyük mağaza açılsa daha fazla müşteri çeker” fikirini arkadaşları Walter Gunz, Erich Kellerhals ve Helga Kellerhals ile paylaşıp onay alınca Media Markt’ı kurdular. Avrupa’nın en iyi, en ucuz ve en kaliteli elektronik ürünlerinin perakendecisi olmak amacıyla kurulmuştur. Pek çok ülkede 1989 yılından itibaren 2011’e kadar 15 ülkede 610 tane şube açmıştır.

Media Markt Hangi Ülkelerde Var

Almanya başta olmak üzere Türkiye, İtalya, Polonya, İspanya, Hollanda, Rusya, Avusturya, Macaristan, İsveç, İsviçre, Belçika, Yunanistan, Portekiz, Çin’de dahil olmak üzere bu ülkelerde 610 şubesi vardır.

Türkiye’nin en çok tercih edilen, güvenilir ve çok kanallı perakendecisi olmayı kendilerine misyon edinmişlerdir.

Mediamarkt Kimindir ve Türkiye’de Ortaklık Yapısı Nedir?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi aslında Mediamarkt Metro gruba bağlı bir markettir. Türkiye’de CEO görevini üstlenen Yenal Gökyıldırım isimli iş adamıdır.

MediaMarkt’ın bir alman şirketi olduğunu söyledikten sonra daha fazla konuyu dağıtmadan hemen toparlayacak olursak asıl konumuz olan Mediamarkt hisse, Media markt borsada var mı? sorularına geçelim.

Borsada MediaMarkt Hisse var mı?

Sadace Türkiye’de değil 15 ülkede, 1000’den fazla mağazası ve 65 bini aşan çalışanı ile yıllık ortalama 2.1 milyar ziyaretçisine hizmet veren MediaMarkt yatırımcılar tarafından sıklıkla aranmaktadır.  Yatırımcılar bu denli büyük bir şirkete yatırım yapmak istemektedirler.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Dünyada En Çok Alım-Satım Yapılan 6 Para Birimi ve Nedeni

Borsada Mediamarkt yoktur. Borsada Mediamarkt olmadığı için Mediamarkt hisse senedi de yoktur ve borsada işlem görmemektedir. Mediamarkt hissesi borsa işlem kodu bulunmamaktadır. Mediamarkt sadece isim kısaltmasıdır.

Mediamarkt Hisse Senedi Nasıl Alınır?

Borsa İstanbul’da diğer teknoloji sitelerinin aksine Mediamarkt hisse senedi yoktur. Mediamarkt hisse senedi borsada olmadığı için satın alınamaz. Aynı zamanda Mediamarkt halka arz edilmemiştir. Türkiye’de Mediamarkt hisse olarak Borsa İstanbul’a giriş yaparsa veya halka arz edilirse bu makalemizi güncelleyerek sizlere bildireceğiz.

Mediamarkt hisse borsada var mı? konusunu detaylıca anlatmaya çalıştık umarım aklınızda sorular kalmamıştır. Sormak istedikleriniz var ise bizlere yorumlar aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makalelerimize göz atabilirsiniz.

Borsada TOGG hisse var mı?

Borsada Karaca Hisse Var mı?