Jawline Nedir? Jawline Çene Dolgusu Bilinmeyen| 2022

Jawline Nedir?

Jawline nedir? Jawline kısaca, çene ucu dolgusu olarak da bilinen oldukça popüler olan estetik operasyonlardan biridir. Yüze uyumu tam anlamıyla sağlayabilmek adına çene şekliyle oynamalar yapılır ve yüzün komple görünümünde olumlu değişiklikler oluşturulur. Jawline yaptırmak yüz hatlarının belirginleşmesine ve daha çekici bir görünüme sahip olmasına yaramaktadır. Sizin için jawline dair merak edilen sorulara cevap aradık ve aşağıda ilginizi çekebileceğini düşündüklerimizi derledik.

Çene Dolgusu Neden Yaptırılır?

Çene dolgusu yüzdeki hacim eksikliklerin giderilmesi adına yapılan bir işlemdir. Dolgu enjeksiyonları aracılığı ile deri altına enjekte olan malzeme dolgu yapılan yeri yükselterek farklı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Çene dolgusu sonsuza dek yüz üzerinde etkisini göstermediği için çene dolgusu yaptırdıktan belli bir süre sonrasında etkisini yitirmektedir. “V” şeklini alan yüz farklı bir hava katmaktadır. Bundan dolayı jawline yaptırmak adeta bir akım gibi birçok kişinin ilgisini çekmektedir.

Kalıtım yoluyla edinilmiş yüz hatlarından sıkılanlar estetik kusurlarını ortadan kaldırmak adına bu işlemi oldukça tercih etmektedir. Çene dolgusunda ameliyat gerektirmeyen bir işlem uygulanmaktadır. Ancak çene kontürleme işleminde ise cerrahi işlemler kalıcı sonuçlarla estetik yaptırmak isteyenleri uzun süreli memnun etmektedir.

Çene Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Çene dolgusu ve jawline yaptırmak isteyenlerin mutlaka uzman bir doktora danışması gerekmektedir. Damar ve sinirlerin bulunduğu bölgeye enjeksiyon metodu ile dolgu yapıldığı için bu işleme gereken önemi vermek gerekmektedir.

Uzman doktorlar tarafından yapılan çene dolgusu ve çene dolgusu işleminde damar zedelemenin önüne geçmek adına kanül yapılmaktadır. Sağlık konusunda güvenilir olan bu işlem bittiğinde morarma önüne de geçilmektedir.

Çenedeki görünümü düzeltmek adına yapılan işlemde Hyaluronik Asit adı verilen dolgu malzemesi kullanılmaktadır. Bu malzeme sağlıklı dolgu malzemesi olarak bilinmektedir. Birçok estetik uzmanının başvurduğu malzemedir.

Çene dolgusu ve jawline yaptıran kişiye uygulama esnasında anestezi yapılmamaktadır. Ancak herhangi bir ağrı ile karşılaşılmaması adına estetik yaptıran kişiye lokal anestezik krem sürülebilir. Ardından iğneler aracılığı ile damarı zedelemeden kanülle yapılmaktadır. Tüm işlem 15 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşmektedir.

Erkekler Jawline Yaptırabilir Mi?

Jawline bilindiği gibi erkekler arasında da oldukça popülerleşmiş estetik operasyonlarından biridir. Erkek yüz hatlarına daha keskin imaj sağlayan çene dolgusu estetik operasyonu, genç erkeklerin ideal operasyonu olabilmektedir.

Zayıflamadan zayıfmış gibi görünmek isteyenler çene dolgusu yaptırmaktan geri durmamaktadır. Dolgu gibi kolay ve kısa bir işlemle çekici bir yüze sahip olmak isteyen erkekler jaline yaptırabilir. Sosyal medya ve diğer görsel medya araçlarında popüler hale gelen birçok genç erkeğin çene dolgusu yaptırdığı da bilinmektedir.

Erkek Jawline Operasyonu
Erkek Jawline Operasyonu

Çene ucu dolgusu da erkekler tarafından yapılan bir başka yüz estetiğidir. Sivri bir görünüm maskülenliği arttırmaya yaramaktadır. Erkeklerin çene ucuna dolgu yaptırması yüzün çekiciliğini daha da arttırmakta, oldukça ilgi çekici hale getirmektedir.

Jawline Dolgusu Fiyatı

Jawline fiyatı ve çene dolgusu fiyatı değişiklik göstermektedir. Dolgu aşamasında kaç tüp dolgu malzemesi kullanıldığı, dolgunun çeşidi ve uzmanın belirlemiş fiyat aralıkları jawline fiyatı üzerinde rol oynamaktadır.

Çene dolgusu operasyonu geri alınabilir mi?

Çene dolgusu operasyonu sırasında dolgu yapılmaktadır. Bu dolgu malzemesi aslında vücut içerisinde de yer alan Hyalüronik Asittir. çene dolgusu işlemi tamamlandıktan sonra herhangi bir pişmanlık söz konusu olduğunda eski yüz şekline dönmek oldukça kolaydır. Bunun için doktora başvurup bu talebi dile getirmek yeterlidir.

Çene dolgusu sırasında kullanılan Hyalüronik Asitin etkisini yok etmek için Hyalüronidaz enzimi yüze enjekte edilmektedir. 24 saat içerisinde enzim çene dolgusunun etkisini yok ederek eski görüntüye kavuşmayı sağlamaktadır. Tekrardan bu işlemlerle uğraşmak istemeyenler için 1-2 yıl içerisinde çene dolgusu ameliyat etkisinin yok olacağını söylemek gerekir.

Cilt Sarkmasının Önüne Geçer Mi?

Jawline cilt sarkması şikayeti olanlar için de çözüm sağlamaktadır. Ağzın köşesinden inen çizgiler ile çene etrafında yer alan çentiklere çene dolgusu işlemi uygulanır ve cilt sarkmaları ortadan kaldırılır.

Çene dolgusu işlemi üçgen biçimde bir yüz ifadesi elde etmeye yaramaktadır. Bu nedenle daha genç ve sarkıklar olmaksızın bir yüze sahip olmak çene operasyonu ile mümkündür. Çene bölgesindeki oluk da doldurulduğunda çene dolgusu sayesinde çekici bir yüze sahip olmak olasıdır.

Çene Dolgusu Sonrasında Yüzde Meydana Gelen Değişimler

Jawline yüze dolgu yapılarak gerçekleştirilen bir estetik operasyonudur. Kalıtım, yaşam tarzı ve yaş faktörleri ile beraber yüz şeklinden mustarip olanlar için eşsiz bir görünüm ortaya çıkarmaktadır. Çenede yer alan zayıf görünüm dolgu yapılarak ortadan kaldırılır. Böylece çene ucu netleşip belirgin bir hal alır.

Çene dolgusu öncesi ve sonrası
Çene dolgusu öncesi ve sonrası

Çene dolgusu işlemi için “V” işlemi veya üçgen yüz işlemi de denilmektedir. Jewline dolgusu yapılan yüzlerde oval görüntü geride bırakılarak keskin ve belirgin yüz şekli ortaya konur. Dolgu, her gencin hayalini kurduğu yüz şeklini sunabilen bir estetik işlemidir.

Bir yorum

  1. reklam zannettim tıklatım size kazanç olsun diye ama değilmiş.