Kadınların Kullanması Gereken Telefon Uygulamaları | 2020

Kadınların Kullanması Gereken Telefon Uygulamaları

Akıllı telefonlar ve tabletler hayatımızın merkezi haline gelmişken hayatı kolay hale getirmek bizim elimizdedir. Gündelik hayatın karmaşasında bazı hatırlatmalara ihtiyacımız olduğu gibi bizi destekleyici mekanizmalara da ihtiyaç duyabiliriz. Kadınların erkeklerden çok başka dünyası olduğu için her geçen gün kadınlara özel uygulamalar geliştirilmekte, kadınların ihtiyaçlarına cevap verilmektedir.

Mobil cihazlar için geliştirilen uygulamalar arasında kadınlara hitap eden uygulamaları araştırıp sizler için derledik. Önemli durumları unutmanızı engelleyecek, size daha sağlıklı, daha fit ve daha güzel bir hayat tarzı sunması bakımından tavsiyeler sunduk. Birbirinden farklı uygulamaları merak ediyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Pudra

Pudra, kadınlara özel Instagram benzeri bir uygulamadır. Kadınların kendi aralarında eğlenceli paylaşımlar yapabildiği bir sosyal medyadır. Pudra’nın Instagram’dan tek farkı direkt mesaj özelliğinin olmamasıdır. Kadınların kullanırken oldukça rahat edebileceği bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Pudra, kadınlara alışveriş imkanı sunmaktadır. Uygulama kullanıcıları zaman zaman %70’e varan indirim imkanlarından yararlanabilmektedir. Kadınlar, sanal mağaza oluşturarak ek gelir elde edip keyifli vakit geçirebilmektedir. Pudra uygulaması, kampanya ve hediye çeki avantajları ile kullanıcılarına iyi imkanlar da sunabilmektedir.

Check Yourself!

Kadınlar, meme kanseri riski ile karşı karşıya olduklarından düzenli kontrol yapmaları gerekmektedir. Check Yourself! uygulaması aylık hatırlatmalar yaparak kadınların kendi kendilerine yapacakları olan kontrolleri hatırlatmaktadır. Check Yourself! uygulaması iOS ve Android işletim sistemleri üzerinden indirilebilir. Önce sağlığınızı düşünüyorsanız bu uygulamayı bir an önce telefonunuza indirmenizi tavsiye ederiz.

L’Oreal Makeup Genius

Makyajsız olmaz diyenlerden misiniz? L’Oreal Makeup Genius tam size uygun bir uygulamadır. Makyaj uygulamaları arasında kadınların en çok tercih ettiği L’Oreal Makeup Genius uygulaması oldukça basit bir kullanışa sahiptir.

L’Oreal Makeup Genius uygulamasını akıllı cihazınıza indirdikten sonra makyaj ürünlerini yüzünüzde ücretsiz şekilde deneyebilirsiniz. Kozmetik mağazalarında insanların kullandığı tester ürünleriyle deneme yapmak yerine mobil uygulama üzerinden gerçeğe yakın biçimde size uygun makyaj ürünlerini deneyebilirsiniz.

Estetik Nedir? Kadınların hayat kalitesini yükseltecek estetik ameliyatlarına yönelik makalemizi okumak için tıklayınız

Beautiful Me

Saç rengini değiştirmek isteyip de cesaret edemeyenlere hitaben Beautiful Me uygulaması geliştirilmiştir. Saç rengini değiştirdikten sonra pişman olmamak için uygulama üzerinde bunu yapabilirsiniz. Ayrıca isterseniz size uygun ten rengi aralığını da oluşturabilir, bronzlaşmak veya açıcılarla ten renginizi açabilirsiniz.

Beautiful Me kullanmak kadınların oldukça hoşuna gitmektedir. Saç ve makyaj önerilerine açıksanız farklı önerileri görebilir, uygulama üzerinde kendi fotoğrafınızda deneyebilirsiniz. Kuaföre ve solaryuma gidip pişman olarak dönme devri sona erdi!

MyPill

Kadınların Kullanması Gereken Telefon Uygulamalardan bir diğeri, kadınların doğum kontrol takibi yapabildikleri Mypill programıdır. Doğum kontrol hapı kullanırken unutkanlık mı yaşıyorsunuz? O zaman MyPill uygulamasını indirmenin tam da zamanı! Basit ve pratik kullanım biçimi olan MyPill uygulaması tam da sizin isteklerinize hitaben oluşturulmuş olan bir uygulamadır. Yapmanız gereken yalnızca Android veya iOS işletim sistemine sahip olan akıllı telefonunuza MyPill uygulamasını indirmektir.

MyPill uygulamasını indirdikten sonra yapmanız gerekense kullandığınız hapların gün bilgisini uygulamaya işlemektir. Böylelikle hatırlatmalar sayesinde haplarınızı almayı unutmazsınız. Ayrıca adet döngünüzü de takip etmek kolaylaşacaktır.

PepApp

Kadınların telefonunda yer alan bir uygulama da adet takvimi takibi de üzerinedir. Adet döngüsünü takip etmek kimi zaman büyük bir sorun haline gelebilmektedir. Gündelik hayatın yorgunluğunda kimi zaman unutkan olup adet zamanına hazırlıksız yakalanabilirsiniz. Özellikle ergenliğe yeni girmiş olan kadınlarda bu sorun daha çok sorun olabilmektedir. PepApp uygulaması tam da bu sorunları ortadan kaldırmayı amaçlayan bir uygulamadır.

PepApp sayesinde adet takvimi oluşturup adet zamanınızın geldiğini hatırlarsınız. Önemli günlerinizde ped, tampon, ağrı kesici ve çikolata gibi ihtiyaçlarınızı yanınıza almanızı hatırlatmaya yarayan bir uygulama olarak da görebilirsiniz.

Formda Kal Türkiye

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan Formda Kal Türkiye uygulaması, 7’den 70’e herkese hitap etmektedir. Sağlıklı bir yaşam için gerekli olan bilgiler uygulama içerisinde yer almaktadır. Sağlıklı ve düzenli bir yaşam tarzı oluşturmak isteyen kadınların vazgeçilmez uygulamalarından biridir.

Formda Kal Türkiye uygulamasında yer alan özellikler şunlardır; tükettiğiniz besinin kalori miktarı, aldığınız kalorileri yakmak için yapmanız gereken egzersiz hareketlerini, kilo vermek için yapmanız gerekenleri, günlük adım sayınızı, vücut değerlerinizi vb. durumları göstermektedir.

Workout For Women

Pandemi başlangıcından beri yarı hareketli olan hayatınız tamamen hareketliliğini yitirmiş olabilir. Ancak sağlığı korumanın ve fit görünmenin ana unsuru düzenli spor yapmaktır. Kendinize özel ayırabileceğiniz bir alanda kısa süre ayırarak spor yapmak istemez misiniz? Workout For Women uygulamasını telefonunuza indirerek bunu başarabilirsiniz.

Workout For Women uygulaması iOS ve Android işletim sistemlerine yüklenmektedir. Kadınların biyolojik yapısına uygun egzersiz hareketleri spor yapmaya teşvik etmektedir. Sağlıklı bir hayat ve görünüşe ulaşmak için Workout For Women uygulamasını akıllı telefonunuza bir an önce indirin.

Aqualert

Su içme konusunda problem mi yaşıyorsunuz? O zaman Aqualert uygulamasını indirmenin tam zamanı! Sağlığınızı korumak ve zinde kalabilmek için su tüketmeye ihtiyacımız vardır. Ancak su tüketimi iş ve ev meşgaleleri arasında unutulup gidebilir. Aqualert sayesinde size su içmenizi hatırlatacak biri olacaktır.

Google Fit uygulamasını kullanıyorsanız Aqualert ile senkronize edebilirsiniz. Böylelikle sağlıklı ve hareketli hayatınızda su içmeyi ihmal etmemiş olursunuz. Uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra su içme alışkanlığı edineceğinize emin olabilirsiniz.

Diyetkolik

Kadınların Kullanması Gereken Telefon Uygulamalardan bir diğeri de artan kilolarla mücadele yöntemi olan diyet için eşsiz bir uygulama bulunmaktadır; Diyetkolik. Pes etmeden kendinize sorumluluk aşılamak için oldukça uygun bir uygulamadır. Gün içerisinde tükettiğiniz yiyeceklerin kalori hesabını yapmak istemez misiniz? Diyetkolik aracılığıyla kolaylıkla kalori analizinizi yapabilirsiniz.

iOS ve Android ile uyumlu olan Diyetkolik, basit ve lezzetli yemeklerin tariflerini kullanıcılarına sunmaktadır. Bu uygulama, diyet yaparken düşük kalorili ancak doyurucu besinler tercih etmek isteyenler için eşsiz bir fırsattır.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir