Lc Waikiki Hisse Senedi Borsada Var mı? |2023

Lc Waikiki

Borsada Lc Waikiki var mı? Lc Waikiki hisse senedi nasıl alınır? Lc Waikiki nedir? Hangi Amaçla Kurulmuştur? Kimindir? tarzında soruların cevaplarını hep beraber öğreneceğiz. Öncelikle Lc Waikiki Nedir? sorusu ile başlayalım.

1988 yılında Fransa da George Amoual tarafından kurulmuştur. Lc Waikiki, Türkiye ve diğer ülkelerde sıkça adını duyuran ve tercih edilen bir giyim markasıdır. LCW kısaltmasıyla da karşımıza çıkan Lc Waikiki 47 ülkede 1047 mağazası bulunmaktadır. Bu sayı her geçen yıl beykoz/” title=”Beykoz “>Beykoz artmaktadır. Genel kültür olarak ismini Hawaii adasında ki Waikiki plajı ile Fransızca Arkadaşlar anlamına gelen Les Copains kelimelerinin baş harflerinden alır.

Lc Waikiki hisse konusundan bahsetmeden önce biraz daha isterseniz şirketi yakından tanıyalım. Ürün yelpazesinden bahsedecek olursak;

 • Kadın Giyim
 • Erkek Giyim
 • Çocuk Giyim
 • Bebek Giyim
 • LCW Home Ev

Lc Waikiki Hangi Amaçla Kurulmuştur?

Fransa’nın Paris kentinde kurulan LC Waikiki ilk olarak toptan t-shirt ve sweatshirt satışı yapmak amacı ile kurulmuştur. Zamanla tasarımları çok beğenilmiş ve talep artmıştır. Bu talebin sonucu hızla büyümeye başlayan LCW zamanla perakende satışı içinde pek çok mağaza ve şube açmıştır. Son verilere göre LCW Türkiye de ki ilk 500 şirketin arasında 24. sırada yer almaktadır. Capital dergisi yaptığı bir araştırmada LC Waikiki’nin piyasa değerini 9.448.397.048 lira olarak belirledi. Bu denli büyük şirketin Borsada var olup olmadığı, LC Waikiki hisse senedinin nasıl alınacağı, küçük yatırımcılar tarafından sıklıkla aranmaya başlandı.

Lc Waikiki Kimindir?

Lc Waikiki hisse konusunu işlemeden son olarak ele alacağımız bir diğer önemli hususta Lc Waikiki kimindir? Ortakları var mıdır? gibi sorulara cevaplar aramak olacaktır.

Lc Waikiki kurucusu George Amouyal olduğunu bahsetmiştik. G. Amouyal 1997 senesinde LCW tüm dünyada ki haklarını Türkiye lisansörü olan Taha grubuna bağlı Tema Tekstil’e satmıştır. Günümüzde kurtkoy/” title=”Kurtköy “>Kurtköy en çok söz hakkına sahip kişi ve Lc Waikiki kimindir sorusunun cevabı “Vahap KÜÇÜK” tür

Lc Waikiki Hissedarları Ortaklık Yapısı

LCW’de günümüzdeki Hissedarlar Aşağıda belirtilmiştir. Görüldüğü üzere Amouyal satıştan sonrada şirketin yaklaşık %7 sine sahip bir ortak konumuna geçmiştir.

 • Küçük Ailesi %47,34
 • Dizdar Ailesi %35,42
 • Kısacık Ailesi % 7,18
 • Amouyal Ailesi % 6,48
 • Diğer % 3,58
Bu makale ilginizi çekebilir:   Maslow Piramidi Nedir? İhtiyaçlar Hiyerarşisi |2023

Türkiye’de ki LC Waikiki Yurt İçi İştirakleri

 • Taha Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 • Zirve Mimarlık İnşaat San.Ltd.Ş

Daha fazla konuyu dağıtmadan hemen toparlayacak olursak asıl konumuz olan LC Waikiki hisse, LC Waikiki borsada var mı? sorularına geçelim.

Borsada Lc Waikiki var mı?

LC Waikiki kimindir? konusunda bahsettiğimiz üzere Taha Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Zirve Mimarlık üzerinde yetkileri vardır.  Türkiye’de ilk 500 şirket arasında 24. sırada bulunuşu, 1100’e yakın LC Waikiki Mağazası, 2500’e yakın LC Waikiki çalışanın olduğunu düşünürsek, bu denli büyük bir şirketin LC Waikiki hisse senedi var mı? LC Waikiki borsada var mı? tarzı sorular gündemde oluyor.

Borsada LC Waikiki yoktur. Borsada LC Waikiki olmadığı için LC Waikiki hisse senedi de yoktur ve borsada işlem görmemektedir. LC Waikiki hisse borsa işlem kodu da bulunmamaktadır. LCW sadece isim kısaltmasıdır.

LC Waikiki hisse senedi nasıl alınır?

Borsada LC Waikiki hisse yoktur. LC Waikiki halka arz edilmediği için hisse olarak satın alınamaz. Ancak Kulislerde LCW’nin yatırım piyasalarına gireceği haberleri sıkça konuşulmaya beyoglu/” title=”Beyoğlu “>Beyoğlu

başlandığını buradan söyleyebiliriz. İlerleyen günlerde veya yıllarda LC Waikiki hissesi halka arz olursa bu makaleyi güncelleyerek sizlere haber vereceğiz.

Sizlere LC Waikiki hisse borsada var mı? konusunu detaylıca anlatmaya çalıştık umarım aklınızda sorular kalmamıştır. Sormak istedikleriniz var ise bizlere yorumlar aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makalelerimize göz atabilirsiniz.

Borsada “Getir Hisse” senedi var mı?

Borsada Roketsan Hisse Var mı?