Borsada Getir Hisse Var mı? |2023

Getir Şirketi

Pandemi insanların paket sipariş verme sayısını ve tutarını arttıran bir iş kolu yarattı. Bu ortamda en fazla talep edilen şeylerden biri de insalara paket siparişi getiren firma olan “GETİR” şirketi oldu. Bu kadar talep olunca insanlar da gelecek vaat eden şirketlerden biri olarak sormaya başladı: Borsada Getir hisse var mı? hisse senedi nasıl alınır? tarzında soruların cevaplarını hep beraber öğreneceğiz. Makalenin devamına geçmeden önce şunu söyleyelim. Getir hissesi Borsa İstanbul’da işlem görmemektedir. AMA getir firmasının yatırım fonu Getir Girişim Sermayesi Yatırım Fonuna ortak olarak Getir şirketinden kar elde edebilirsiniz. 2026 yılına kadar sürecek bu fon sayesinde kar elde edebilirsiniz. 7 yılın sonunda şirket, paylarını yüzde 3 bileşik yıllık getiri ile geri almayı da taahhüt ediyor

Yazımıza bu şirketin olağan işleyişini tanıtarak başlayacağız. Öncelikle firmayı tanıtmakla başlayalım. Nedir? sorusu ile başlayalım.

Getir Nedir?

İnternetin hızlı gelişimi ile yeni yeni uygulamalar ortaya çıkmaktadır. Bu uygulamalardan adını son zamanlarda sıkça duyduğumuz getir’ den bahsedecek olursak, ihtiyaç duyduğunuz market alışverişlerini kapınıza teslim eden uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Getir Yemek servisini de açmış bulunmaktadır. Getir yemek binlerce yemek çeşiti arasından canınız ne çekerse en kısa sürede kapınıza kadar teslim etmeyi amaçlayarak kurulmuştur. Getir Market ve Getir Yemek yanında Getir su servisi de açılmıştır.

 

Hangi Şehirlerde Hizmet Veriyor?

Türkiye’de İstanbul Merkezli firma, Türkiye üzerinde 100 nokta ile büyük şehirler başta olmak üzere 10 şehre hizmet vermektedir. 2021’in başlarında bu şehir sayısını 19’a yükseltmiştir. 1500’den fazla ürünle, dakikalar içinde, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Kocaeli, Bodrum, Sakarya, Tekirdağ, Eskişehir, Yalova, Antalya, Adana, Mersin, Düzce, Bolu, Kayseri, Aydın, Denizli ve Kırklareli’de hizmet vermeye devam etmektedir. Bu şehirlerin yanında 27 Ocak 2021 tarihli olarak Londra’da hizmet vermeye başlamışlardır.

Kimlere Hizmet Veriyor?

Şirket ihtiyaç duyduğunuz market alışverişlerini en kısa sürede uygun fiyatlarla kapınıza kadar teslim etmek amacıyla kurulmuştur. Market alışverişi, Su siparişi, Yemek siparişi vermek isteyen 19 ilde herkese hizmet vermektedir. Ayrıca 2021 yılı itibari ile Londra’da da hizmete başlamıştır.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Yemek Sepeti Hisse Senedi Borsada Var mı? |2023

Mayıs Ayı itibari ile Getir şirketi marka değerini daha da yükseltti. Hızlı bir büyüme politikası izlemesi şirket değerini arttıryor. Getir’in olduğu ülkeler. Hangi ülkelerde hizmet ediyor?

 • Türkiye.
 • Birleşik Krallık kısaca İngiltere
 • Hollanda
 • Almanya ve Fransa’da da hizmet vermeye başladı.

Neden Bu Uygulama Tercih Ediliyor?

Bu soruya yanıt verirsek şirketin potansiyeli hakkında da ön bilgi sahibi olabiliriz.

Neden bu uygulamayı tercih edeceğimizin nedenleri şu şekildedir.

 • Dakikalar İçinde Teslimat
 • Canlı Sipariş Takibi
 • Dijital ve Kapıda Ödeme
 • Gece Gündüz Servis

Şirketi kısmen tanıdıktan ve potansiyelinden bahsettikten sonra hisse konusuna da göz atalım.

Konuyu fazla dağıtmadan Getir hisse konusundan önce birde şirketin ortakları ve sahibinden bahsedelim.

Şirket kimin?

Getir hisse konusu hakkında yazmadan son olarak bilgi vereceğimiz bir diğer önemli hususta GETİR kimindir? Ortakları var mıdır? gibi sorulardır. BiTaksi ve Getir kurucusu olarak karşımıza çıkan isim Nazım Salur isimli İşadamıdır. Aynı zamanda Serkan Borançılı ve Tuncay Tütek Getir’in kurucu Ortaklarındandır.

Borsada Getir Hisse Var Mı?

Kısa sürede adını tüm Türkiye’ye duyuran şirket yatırımcıların ilgi odağı haline gelmiştir. Durum böyle olunca yatırımcılar Getir hisse senedi var mı? getir borsada var mı? tarzında sıkça soru sormaktadırlar. Kapıya teslim uygulaması halka arz edilmediği için Borsada Getir Var Mı? sorusunun cevabı Hayır’dır. Borsada Getir Hisse yoktur. Borsa işlem kodu bulunmamaktadır. Fakat Yatırım fonu bulunmaktadır. Getir yatırım fonu hakkında detaylı bilgileri makalemizin devamında bulabilirsiniz.

Getir Hisse Senedi Nasıl Alınır?

Şirketin Halka arz edilmediğini daha önceden bahsetmiştik. Halka arz edilmediği için getir hissesi borsada yoktur. Haliyle Getir hisse senedi nasıl alınır? gibi sorulara şuanlık getir hisse senedi alamazsınız cevabı veriliyor. İlerleyen günlerde halka arz durumu olursa bu makalemizi güncelleyeceğiz. (Kısa sürede halka arz olacağını düşünüyoruz.)

Getir Girişim Sermayesi Yatırım Fonu

Getir Firmasının daha fazla büyümek için kurduğu bu fon, girişim sermayesi yatırımı olarak sadece Getir Perakende Lojistik A.Ş.’ye yatırım yapacaktır. Yatırımdan çıkış yapıldığında fon tasfiye olup paralar yatırımcılara dağıtılacaktır.. Bu yatırım fonuna minimum yatırım miktarı ise 100.000 TL’dir. Yatırım fonu satışını Akbank ve İşbank üzerinden yapabilirsiniz. Fon 5 +2 yıl sürece enflasyon + yüzde 3 getiriyi taahhüt etmektedir.

Paylarınızı satmak için Borsa İstanbul Nitelikli Yatırımcı İşlem Pazarı’nda satış işlemi yapabilirsiniz. İsterseniz paylarınızı Merkezi Kayıt Kuruluşu üzerinden de devredebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz

Bu makale ilginizi çekebilir:   Girişimcilik ve Girişimcilikte Olmazsa Olmaz Noktalar |2023

 

Ayrıca Fon kuruluşunda belirtilenlere göre Getir Perakende Lojistik Anonim Şirketi fon son tarihi gelmeden  halka arz olur ise veya şirketin sahipliği el değiştirir ise Fonu aynı fiyattan satma hakkına da sahiptir. Eğer 7 yıl içinde kimseye satılmaz ise fon içindeki Şirket paylarını yüzde 3 bileşik yıllık getiri ile geri almayı da taahhüt ediyor

Bunun için atılması gereken adımlar sırası ile şu şekilde olmalıdır:

 • Türkiye İş Bankası Anonim Şirketi  veya Akbank T.A.Ş’ de adınıza bir fon saklama hesabı açmak.
 • Re-pie Portföy Yönetimi A.Ş. ile Getir Fonu yatırımcı sözleşmesi imzalamak.
 • Yatırım miktarını Türkiye İş Bankası A.Ş. veya Akbank T.A.Ş’ deki hesabınıza yatırmak.
 • Re-pie Portföy Yönetimi A.Ş.’ ye fon alım talimatı vermek.
 • Fon paylarınızın bankadaki hesabınıza geçmesi ve günlük fiyat takibi.

Fon satın alanlar aldıkları fonun değerinin ne kadar değiştiğini linkten kontrol edebilir. 

30 Eylül 2020 | FON PAY DEĞERİ : 1.9258 TL

10 Mart 2021 | FON PAY DEĞERİ : 2.887268 TL

1 Temmuz 2021 | FON PAY DEĞERİ : 14.82195 TL

getir hisse ve girişim sermayesi yatirim fonu işleyişi
getir hisse ve girişim sermayesi yatirim fonu işleyişi

Hisse alıp satmak konusunda kendinizi geliştirmek ve denemek isterseniz aşağıya ücretsiz demo olarak üye olabileceğiniz bir yer bırakıyorum.

Bu şekilde hisse senedi olmasa da yatırım fonu üzerinden kar elde edebilirsiniz.

Ücretsiz 100 Bin TL ile borsada risk almadan işlem yapabileceğiniz Demo Hesap Açmak İçin Tıklayın

Borsada Getir var mı? Getir hisse senedi nasıl alınır? sorularının cevaplarını ve Getir şirketi hakkında bilgiler verdik. Aklınıza takılan sorularda bizlere yorumlar kısmından ulaşabilirsiniz. Fikir ve önerilerinizi yazmanız bizler için çok önemlidir.

İlgilenebileceğini düşündüğümüz diğer makalelerimize göz atabilirsiniz.

 

2 yorumlar

 1. Yılbaşında 100 bin Tl yatırıp fona girseydim şu anda ne kadar kazanıyor oluyordum tahmini

 2. 400 bin TL civarı olurdu.