Ön Onaysız Kredi Veren
Ön Onaysız Kredi Veren

Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar Listesi |2023

Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar

Bu makalemizde sizlerle Ön Onaysız kredi veren bankalar ile ilgili araştırmamızı paylaşıyoruz. Bu kredi ile ilgili sorularınızı da yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Kimi bankalar kredi vermeden önce ön onay denilen işlem sırasını önemli görürler. Bankaların izlemiş oldukları politikalar bu durumdan ötürü değişiklik gösterebilmektedir. SMS ve İnternet üzerinden kredi başvurusu alınırken de ön onay alınmaktadır. Kredi almak için ön onay gerekmeyen bankalarla işlem yapmanız işinizi kolaylıkla halletmenize yarar sağlayacaktır.

Sanal başvuru veya SMS ile kredi başvurusu yapıldığında T.C. Kimlik Numarası ile başvuru yapılmaktadır. Böylelikle kredi tutarı sorguladığınız banka sizin kredi notunuzu öğrenerek size dönüş sağlar. Ön onay dediğimiz bu işlem bazen hüsranla sonuçlanabilmektedir. Kredi notunuz ortalamanın altında ise bankalar kredi çekmeniz için size onay vermeyecektir. İhtiyacınız olan krediye erişebilmek için ön onaysız şekilde kesin onaylı kredi veren bankaları yazımızda size aktaracağız.

Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar

Şubeye gitmeden ön onay almayı beklemeden bazı bankalardan kredi kullanma imkanına sahipsiniz. Ancak bu bankaların sayısı kısıtlıdır. Bankaları izlemiş olduğu politikaları tek tek takip etmek yerine hepsini bir araya getirdik. İnternetten veya SMS ile başvuru yaparken ön onaya gerek kalmadan kredilerini kullandıran bankalar aşağıdaki gibidir;

Enpara Kredi

QNB Finansbank’ın dijital bankacılığı olan Enpara.com ön onaysız kredi veren bankaların başında gelmektedir. Enpara.com’un internet sitesi veya mobil uygulaması bu işlemi yapmak için başvuru kabul eden yerlerdir. Bankanın kendi müşterisi olmayanlar kurye ile gönderilen evrakların imzalanması sonucu kredi alabilir. Bankanın kendi müşterileri ise anında krediden yararlanabilmektedir.
Enpara.com üzerinden 30.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlar için % 2,89 faiz oranı ile kredi verilmektedir. Enpara.com’dan 15.000 TL kredi çekildiğinde;

 • 12 ay vadeli olarak kredi ödemesi için aylık 1549TL,
 • 24 ay vadeli olarak kredi ödemesi için aylık 930TL,
 • 36 ay vadeli olarak kredi ödemesi için aylık 735 TL olarak ödenmektedir.

Yapı Kredi Hızlı Kredi

Yapı Kredi ön onaysız kredi kullanımı için Hızlı Kredi işlemini kullandırmaktadır. Banka 25.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyacı için 36 aya varan taksit imkanı ile kredi kullanmak isteyenlere destek olmaktadır. Yapı Kredi’nin internet veya mobil bankacılığı üzerinden Hızlı Kredi ürününe başvuru yapılabilmektedir.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Çiftçiler İçin Kredi Veren Bankalar

Hızlı Kredi kullanmak isteyenler için faiz oranı % 2,94’tür. 15.000 TL ihtiyaç kredisi çektikten sonra;

 • 12 ay vadeli olarak kredi ödemesi için aylık 1554 TL,
 • 24 ay vadeli olarak kredi ödemesi için aylık 936 TL,
 • 36 ay vadeli olarak kredi ödemesi için aylık 742 TL ödeme yapmak gerekmektedir.

İş Bankası Anında Kredi

İş Bankası müşterileri için Anında Kredi ile ön onaysız kredi imkanı sağlamaktadır. Anında Kredi almak isteyenler 25.000 TL’ye kadar kredi kullanabilme imkanına sahiptir. Anında Kredi kullanmak isteyenler için faiz oranı % 2,60 olarak belirlenmiştir. Ancak İş Bankası’nın prosedürlerine göre kişinin kredi notu faizin belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır.
İş Bankası’ndan Anında Kredi almak isteyen müşteriler 15.000 TL ihtiyaç kredisi kullandıklarında;

 • 12 ay vadeli olarak kredi ödemesi için aylık 1517 TL,
 • 24 ay vadeli olarak kredi ödemesi için aylık 897 TL,
 • 36 ay vadeli olarak kredi ödemesi için aylık 699 TL ödeme yapmalıdır.

Akbank Direkt Kredi

Akbank Direkt Kredi ile ön onaysız kredi kolaylığı sağlamaktadır. Akbank’ın kendi müşterisi hafta sonu dahi olsa kredi imkanından yararlanabilmektedir. Banka 20.000 TL’ye kadarki nakit ihtiyacı için % 3,23 faiz oranı ile kredi vermektedir. Akbank’ın kredi için uyguladığı faiz oranı yüksektir. Ancak ihtiyaç kredisi için hayat sigortası yaptırmaya gerek yoktur.

10.000 TL’lik kredi için;

 • 12 ay vadeli olarak kredi ödemesi için aylık 1057 TL,
 • 24 ay vadeli olarak kredi ödemesi için aylık 645 TL,
 • 36 ay vadeli olarak kredi ödemesi için aylık 514 TL taksit ödemesi yapmak gerekmektedir.

Banka Müşterisi Olmadan Ön Onaysız Kredi Kullanılabilir Mi?

Ön onaysız kredi veren bankalara başvuru yapıldığında bankanın kendi müşterisi olmaya gerek yoktur. Kredi başvurusundan sonra gereken evrakların imzası için şubeye gidilmeli veya banka kurye aracılığıyla bu imzaları kredi kullanacak olan kişiden alabilmektedir. Böylelikle kısa süre içerisinde ön onaya gerek kalmadan kredi başvurusu yapılabilmektedir. Kredi notu ortalamada veya üzerinde olduğu zaman bankalar düşük faiz ve uzun vade seçenekleri ile kredi verebilmektedir. Bankaların internet şubesi veya mobil uygulaması üzerinden bu başvurular herkese açık şekilde yapılabilmektedir.