Torku Hisse Senedi Borsada Var mı? |2023

Torku

Borsada Torku var mı? Torku hisse senedi nasıl alınır? Torku nedir? Hangi Amaçla Kurulmuştur? Kimindir? tarzında soruların cevaplarını hep beraber öğreneceğiz. Öncelikle Torku Nedir? sorusu ile başlayalım.

Torku’nun geniş ürün ağını duymayanımız yoktur. Torku markası, 2007 yılında Konya Şeker Kooperatifi tarafından ortaya çıkmıştır. Torku, Konya Şeker tarafından üretimi ve satışı yapılan ürünler için oluşturulan bir markadır. Konya şeker = Torku diyebiliriz. Merkezi Konya ilinin Meram ilçesinde bulunmaktadır. Torku’nun kelime anlamı; ipek gibi saf, temiz, sağlam, ipeksi gibi kelimeleri ifade eder.

Torku hisse konusundan bahsetmeden önce biraz daha isterseniz şirketi yakından tanıyalım. Ürün yelpazesinden bahsedecek olursak;

 • Şeker,
 • Şekerleme,
 • Çikolata,
 • Unlu mamüller,
 • Dondurulmuş ürünler,
 • Modern seracılık ürünleri,
 • Süt ve süt ürünleri,
 • Et ve et ürünleri,
 • Bitkisel yağlar

gibi ürünleri tek çatı altında toplamıştır toku markası. Bu ürünlerin hepsi %100 yerli ve milli’dir bunu da ek bilgi olarak yazalım.

Torku Hangi Amaçla Kurulmuştur?

Çiftçilerin yaşamış olduğu sorunlar torku markasının çıkmasına ön ayak olmuştur. Bu sorunlar için çiftçiler konya şeker kooperatifi altında toplanmış ve çözüm yollarını birbirlerine destek olarak gidermişleridir. Konya şeker’in arkasında 900 bin sayısına ulaşan çiftçi bulunmaktadır. Bu denli güçlü olan birlikten torku kurulmuştur.

Torku üretici ortaklarının refahını artırmak ve tüketicilere %100 doğal ürünler sunmak amacıyla kurulmuştur. Aynı zamanda hem üreticiler hem tüketiciler arasında ki dengeyi sağlamaktadır. Konya Şeker’de 30 Haziran 2019 tarihi itibarıyla 3.078 çalışan bulunmaktadır.

Torku Kimindir?

Torku hisse konusunu işlemeden son olarak ele alacağımız bir diğer önemli hususta torku kimindir? Ortakları var mıdır? gibi sorulara cevaplar aramak olacaktır.

Torku, Konya Şeker Kooperatifine bağlı marka olduğu için yönetim grubu kooperatiftir. Bu kooperatif konya şeker fabrikasına bağlıdır. Bu fabrikada Anadolu Birlik Holding bünyesinde bulunmaktadır. Anadolu Birlik Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk‘tur. Bu bilgilerden yola çıkarak asıl konumuza dönelim. “Torku hisse

Borsada Torku Hisse var mı?

Torku kimindir? konusunda bahsettiğimiz üzere Anadolu Birlik Holding’in Torku ve Konya şeker üzerinde yetkileri vardır. Torku hisse borsada yoktur.  Burada yanlış anlaşılmaların önüne geçmek için hemen bahsedelim Torku hisse borsada işlem görmemektedir.

Torku Hisse Senedi Nasıl Alınır?

Torku hisse borsada yoktur. Bu yüzden Torku hisse senedi alamazsınız. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz üzere hisse para giriş-çıkışı ve aracı kurum alımlarını ücretsiz inceleyebilirsiniz.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Forfaiting Nedir? Forfaiter Nedir? |2023

Torku Borsada var mı? konulu makalemizin sonuna geldik. Aklınıza takılan her konuda yorumlar aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz 100 Bin TL ile borsada risk almadan işlem yapabileceğiniz Demo Hesap Açmak İçin Tıklayın

Hoşunuza gidebilecek diğer makalelerimiz

Borsada Tusaş Hisse Varmı? Tusaş Nedir | 2021

5 yorumlar

 1. Burada dikkatten kaçan bilgi aktarımı olduğunu düşünüyorum.Torku’nun üst kuruluşu(ABH) Anadolu Birlik Holding’dir.(AGHOL)Anadolu Gurubu ile ilgisi yok.ABH ile AGHOL ikiside ayrı ayrı şirketler ve çalışma alanları olan holdingler.Kasıt yoksa üstteki açıklamayı büyük hata olarak görüyorum.

 2. Merhaba Adnan Bey. Bir yanlışlık olmuştur. Hızlıca incelenecek. Saygılarımızla

 3. İlginize teşekkür eder iyi günler dilerim.

 4. Merhaba acaba ABH yada Torkunun hisseleri satılıyormu yardımcı olursanız sevinirim

 5. Maalesef şu an ikisi de borsada işlem görmüyor