Multinet Kart Nedir
Multinet Kart Nedir

Multinet Nedir? Multinet kart Nerede Geçer? | 2019

MultiNet Nedir?

MultiNet Kart, kurumsal firmaların çalışanlarına kolaylık sunduğu ön yüklemeli bir yemek kartıdır. Şirketi 1999 yılında kurulmuştur. Gift Card, Petronet, Otelnet, Multicar ile büyümekte olan MultiNet 2010 yılında Fransız şirket olan Groupe Up’a satılmıştır. Yemek kartı, gün geçtikçe müşterilerinin harcamalarını kolaylaştırmak için gelişmeye devam etmektedir. Kartın geçerli olduğu her işyerinde kolaylıkla harcama imkanı sunulmaktadır. MultiNet kartı ile yalnızca kafe ve restoranlarda değil aynı zamanda anlaşmalı pastahane ve marketlerde de kullanılabilmektedir. Bundan dolayı kart kullanıcısı olan kişiler diledikleri yerde harcama yapabilmektedir. Tavuk Dönerci açmak ve fast-food işyerinde satışları artırmak makalemizi okumanızı öneririz

Kartın kullanıldığı alanları görmek için MultiPay’e ücretsiz üye olunmaktadır. MultiPay akıllı tavsiyelerin bulunduğu bir sistemdir. TATLIPARA adındaki uygulama MultiPay kullanıcılarına sağlanan bir ayrıcalıktır. Akıllı sistem üzerinde TATLIPARA kazandıran Harcama Noktaları bulunmaktadır. Bu ön ödemeli yemek kartı hem kazandıran hem de kolaylıklar sağlayan bir karttır.

Multinet Nerede Geçer?

 • Bu kart öncelikle firmaların çalışanlarına karta üye istedikleri yerde istedikleri yemeği yiyebilme imkanını sağlamaktadır. Bu konuda Türkiye’nin dört bir yanında anlaşmalı olan binlerce yemek firması, Fast-food zinciri iş yerinde kart ile yemek yiyebilirsiniz.
 • Bunun haricinde kartınız ile anlaşmalı birçok alışveriş marketinden de alışveriş yapabilirsiniz.
 • Konaklama için de kullanılabilir.
 • Akaryakıt bayilerinde de kullanılabilir.

Kart için İstanbulda anlaşmalı olan yerler için örnek işletmeler

İstanbul Kadıköy: Cafe Nero, Midpoint Moda, Dodo Cafe

Multinet Geçen Marketler

İstanbul Şişli: Alaturka Kebap, Ahlat Gıda, Akat Cafe Pastane, Aden Otel, Akben Turizm diye devam etmektedir. En güncel listeye ise aşağıdaki link üzerinde İl, İlçe ve Mahalle tercihi yaparak ulaşabilirsiniz.

Kart Kullanım Noktaları

MultiNet Kart’ın Sağladığı Avantajlar

 • Ön ödemeli nakit ödeme ile kıyaslandığı vakit %100 vergi avantajı sağlamaktadır. Bundan dolayı yemek maliyetleri azalmaktadır.

 • Bir firmanın çalışanlarına yemek gideri için tek faturalı yönetim sağlanmaktadır.

 • Kart kullanıcısı için bakiye ve harcama takibi imkanı bulunmaktadır. Dileyen kişiler günlük harcama limiti belirleyebilmektedir.

 • Çalışanlar, online sistem üzerinden anlık olarak bakiye aktarımını görebilir. Çalışanların böylelikle fazladan işlem yapmasına gerek yoktur.

 • MultiNet kartın kayıp veya çalıntı olması durumunda yeni karta bakiye aktarımı yapılabilmektedir.

 • Çalışanların kartı yanlarında olmasa bile MultiPay sistemi üzerinden kare kod ile ödeme yapma imkanı bulunmaktadır.

 • Türkiye’nin 81 ilinde üye işyeri bulunmaktadır. Bundan dolayı kartını kullananlar oldukça avantaj sağlamaktadır.

 • Bakiyenin azalması durumunda kart kullanıcıları kendi kredi kartından bakiye yüklemesi yapabilmektedir.

 • Sürekli olarak düzenlenen avantajlar sayesinde kart kullanıcıları birçok fırsattan yararlanmaktadır.

 • Kartta bulunan bakiyeyi öğrenmek için MultiPay uygulaması veya multinet.com.tr online işlem menüsünden kolaylıkla öğrenilme fırsatı bulunmaktadır.

 • Kart şifresi değişimi, firma yetkilisinin şifre değişikliği talebini müşteri hizmetlerine iletmesinin ardından gerçekleşmektedir.

MultiNet Kart Nasıl Verimli Kullanılır?

Bu ön ödemeli yemek kartı, çalışanların kullandığı ve firmaların aylık yemek ödeneği şeklinde kullanım kolaylığı sağlayan bir karttır. Türkiye çapında geniş hizmet ağı bulunmaktadır. Şirketlere vergi konusunda avantajlar sunan kart, yemek gideri noktasında oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Kartın kullanımını kolaylaştırmak için MultiPay uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulama üzerinde kampanya imkanı sağlayan bir restoran seçilir ve “Bugün Buradayım” denilerek TATLIPARA kazanılır. Her 1 TATLIPARA 1 TL bakiye anlamına gelmektedir. Kart üyesi olan her işyerinde bu bakiyeler kullanılabilmektedir.

Kampanya imkanı sağlayan üye işyerleri 10 TL ve üzeri harcamalarda ilk harcama için %5, ikinci harcama için %10 ve üçüncü harcama için %15 TATLIPARA kazanma imkanı sunmaktadır. Kimi restoranlar bu kampanyaları %10, %15 ve %20 olarak yapabilmektedir.

Keşif kampanyaları da oldukça uygun kampanyalardan biridir. Birbirinden farklı 5 farklı kampanya noktasında TATLIPARA kazanıldığında sistem otomatik olarak 15 TL TATLIPARA hediye etmektedir. Bu kampanyalar aracılığı ile bir ay içerisinde yapılan harcamalar o kadar avantaj sağlamaktadır.

MultiNet Kartı Başvurusu Yapma

MultiNet kartını talep etmek demek yemek kartı sistemine yeni bir çalışanı eklemek demektir. Kart hesabında yer alan “Çalışanlar” sayfasından bu işlem kolaylıkla yapılabilmektedir. Yeni çalışan kişinin bilgileri sisteme girildikten sonra kayıt butonuna basılmalıdır. Aksi takdirde kayıt işlemi başarısız olacaktır.

Multinet Kart Nasıl İptal Edilir?

MultiNet kartı iptali ise çalışan personelin işten çıkma sürecidir. MultiNet sistemi üzerinde yer alan “Çalışanlar” sayfasında bulunmaktadır. Ayarlar penceresinde yer alan butona basıp “Çalışanı İşten Çıkart” seçeneği işaretlenmelidir. Ekrana yansıyacak olan onay penceresini işaretlediğiniz takdirde kart iptali gerçekleşecektir.

Hakkında: Yatirim Kredi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir