Yemek Sepeti Hisse Senedi Borsada Var mı? |2023

YemekSepeti

Borsada Yemek Sepeti var mı? Yemek Sepeti hisse senedi nasıl alınır? Yemek Sepeti nedir? Hangi Amaçla Kurulmuştur? Kimindir? tarzında soruların cevaplarını hep beraber öğreneceğiz. Öncelikle Yemek Sepeti Nedir? sorusu ile başlayalım.

Yemeksepeti.com  yemek sektöründeki ismini duymayanımız yoktur. Yemek sepeti nedir? Uzun yıllardır yemek sektöründe sipariş vermek isteyen müşteriler ile yemek sektöründe faaliyet gösteren işletmeleri buluşturan online bir platformdur. Milyonlarca üyesine ve Türkiye’nin dört bir yanında binlerce işletmeye hizmet sağlamaktadır. Yemeksepeti.com gıda sektöründe faaliyet gösteren birçok işletmenin cirosunu yükseltmek için kullandığı bir platformdur.

Yemeksepeti üye iş yeri olmak ve üye iş yeri olmanın avantajları hakkında bilgi almak isterseniz diğer makalemize göz atabilirsiniz. Yemeksepeti üye iş yeri olmak

Yemek Sepeti Hangi Amaçla Kurulmuştur?

Yemeksepeti.com 2001 yılında çevrimiçi yemek siparişini veren müşteri ve siparişi alan satıcı üye yerlerinin memnuniyetini arttırmak amacı ile kurulmuştur. Günümüzde 20 milyonu geçkin üyesi bulunmaktadır. Günlük olarak 600 bin sipariş almaktadırlar.  2019 yılı itibarıyla piyasa değerinin 1,6-1,7 milyar dolar olduğu açıklanmıştır. Pandemi döneminde 2020 yılı için bu rakamın bir hayli arttığını düşünmekteyiz. Veriler açıklanmamıştır.

Bu yüzdendir ki bu denli büyük bir kuruluşun Borsada var olup olmadığı, yemek sepeti hisse senedinin nasıl alınacağı, küçük yatırımcılar tarafından sıklıkla aranmaya başlandı.

Yemek Sepeti Kimindir?

2001 yılında çevrimiçi yemek siparişi olarak kurulan yemeksepeti ilk “Nevzat AYDIN” liderliğinde Melih Ödemiş, Gökhan Akan ve Cem Nufusi tarafından kurulmuştur. Mayıs 2015’te “Delivery Hero” şirketine satılmıştır.

Yemek Sepetinin sahibi Delivery Hero isimli dünyaca ünlü yemek şirketidir.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Ziraat Taksitli Nakit Avans Para Çekme |2023

Yemek sepeti kimindir? sorsunun cevabını verdikten sonra asıl konumuz olan Yemek sepeti hisse, yemek sepeti borsada var mı? Yemek sepeti halka arz edildi mi? sorularının cevaplarını verelim.

Borsada Yemek Sepeti var mı?

Yemek Sepeti kimindir? konusunda bahsettiğimiz üzere Delivery Hero oldukça büyük bir şirkettir. Bu şirket Türkiye’de bulunmadığı için ( faaliyetlerini yemeksepeti.com üzerinden yürütmektedir.) ve ismini Türkiye’de çok fazla duyurmadığı için genellikle yatırımcılar tarafından yemeksepeti.com olarak bilinmektedir. Yemek sepeti yukarıda da bahsettiğimiz üzere geçen yıllar piyasa değerini 1.7 milyar dolara kadar çıkartmıştır. Bu denli büyük bir şirketin borsada var olup olmadığı yatırımcılar tarafından aranmaktadır.

Borsada Yemek Sepeti yoktur. Borsada yemek sepeti olmadığı için yemek sepeti hisse senedi de yoktur ve borsada işlem görmemektedir. Yemek Sepeti hisse borsa işlem kodu da bulunmamaktadır. Yemeksepeti.com sadece web sitesi ismidir.

Yemek Sepeti hisse senedi nasıl alınır?

Borsada Yemek Sepeti hisse yoktur. Yemek Sepeti halka arz edilmediği için hisse olarak satın alınamaz. Ancak bazı haber kaynaklarında yemeksepeti’nin yatırım piyasalarına gireceği sıkça haber edilmeye başlandı. İlerleyen dönemlerde Yemek sepeti hissesi halka arz olursa bu makaleyi güncelleyerek sizlere haber vereceğiz.

Sizlere Yemek Sepeti hisse borsada var mı? konusunu detaylıca anlatmaya çalıştık umarım aklınızda sorular kalmamıştır. Sormak istedikleriniz var ise bizlere yorumlar aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makalelerimize göz atabilirsiniz.

Lc Waikiki Hisse Senedi Borsada Var mı?

Torku Borsada Var Mı?

Tusaş Hisse Senedi Borsada Var mı?