ReddCoin (RDD) Altcoin Nedir? |2023

ReddCoin (RDD) Nedir?

Reddcoin piyasadaki kısaltması ile RDD 2014 yılında piyasaya çıkmış sosyal medyalarda kullanılmayı amaçlayan dijital bir paradır. Reddcoin
projesi çıkış amacı olarak sosyal medya araçları olan Twitch, Snapchat, Facebook gibi platformlar üzerinden ticaret yapabilmeyi, bağış ya da bahşiş verebilmeyi esas almıştır. Bu amaçla yola çıkılarak tasarlanan proje şuan sosyal medya üzerinden ticaret yapmaya, bağış ve bahşiş vermeye olanak sağlamaktadır.

Kripto Paraların Amacı Nedir?

Kripto paralar güvenli para kazanmak için şifreleme yöntemini kullanan, herhangi bir merkezi olmayan dijital para birimleridir. Dolar, Euro gibi bir merkez tarafından desteklenmekte olan para birimlerinin alternatifi olarak da bilinmektedirler. Günümüz piyasasında birçok Kripto para çeşidi bulunmaktadır. Her bir Kripto para birimlerinin geçmişlerini içeren kamu defterleri bulunmaktadır.

Kripto para ile herhangi bir işlem yapmak istediğimizde, Kripto para birimlerine ait olan bir ağ ile elimizde bulunan Kripto para birimini başka birine aktarıyoruz. Yapılan bu işlemden sonra Kripto para biriminin ağı işlemi doğrulamak amacıyla harcanan ve harcanmayan Kripto paraları hesaplar ve sonucu hesap defterlerine işler. Bu sayede güvenli ve doğru bir şekilde amacımızı gerçekleştirmiş oluruz.

Kripto Paralar Neden Hayatta Kalacak? Makalemizi okumak için tıklayınız

Kısaca Kripto paralar parasal değeri olan ve sayfalarca kodlardan oluşan bir elektrik akımına benzer. Devletlerin Kripto paralar üzerinde herhangi bir yetkisi veya söz hakkı bulunmamaktadır. Kripto para birimlerinin her hangi bir merkezi havuzu olmadığından dolayı devlet Kripto paralar için herhangi bir yetkiye sahip değillerdir. Kripto paralar üzerinden herhangi bir saldırı olmasına karşın bununda önlemleri alınmıştır. Saldırganlar en fazla kendi yapmış oldukları para işlemlerini geri alabilir ya da diğer para işlemlerine blok koyabilir.

Bunlarda sisteme bakıldığında büyük sorunlar yaşatmaları olanaksız görülmektedir. Kripto paralar üzerinden devletlerin haciz uygulaması da olanaksız görülmektedir. Piyasada bulunan bütün Kripto paralar anonim olarak görülür. Kripto paraların ilk örneği bilindiği üzere Bitcoin dir. Buradan Tekrar Reddcoin’e geçersek:

Coin bütün Kripto paralar ile aynı cüzdan özelliğini taşımakta ve aynı işleyişe sahip olmaktadır. Reddcoin ile ticaret yapmak isteyenler ilk önce Reddcoin hesabı açarak daha sonrasında bu hesabı sosyal medya hesaplarıyla bağlayarak sosyal medya üzerinden alış veriş yapabilmektedirler. RDD’nin en büyük avantajlarından bir tanesi şuan sosyal medya alanına yönelik çalışmalar yapan herhangi buna benzer bir rakibinin olmamasıdır. (Facebook para birimi yolda!)

Bu makale ilginizi çekebilir:   Konşimento, Ardiye ve Ordino Nedir? | 2023

Reddcoin Twitter hesabına göz atmak için tıklayabilirsiniz: https://twitter.com/reddcoin

Ayrıca REDD ile ilgili gelişmeleri sitesinden takip etmek için tıklayın. REDD

RDD’nin sadece sosyal ağlara yönelik çalışmalar yapması da onun en avantajlı yanlarından bir tanesidir. RDD’nin in en çok işlem gördüğü piyasalar ise %87,46 lik oranla Bitrex ve %12.18 lik oranla Upbit borsalarıdır. Reddcoin sosyal medya kullanıcıları için sosyal medya araçları üzerinden örneğin bir reklam geliri alma veya bağış yapma gibi avantajları sunmaktadır.

ReddCoin Fiyat Hareketleri

Bittrex üzerinden güncel fiyata bakma için tıklayınız. Reddcoin in dolaşımda ki arz miktarı 28.808.713.174 adet son 24 saatlik hacmi 226.428 Tl ve güncel piyasa değeri ise 193.249.377 TL dir. Güncel Redd Coin değeri ise 0,006724 TL dir. RDD tamamen sosyal medyayı hedef almış ve sosyal medya üzerine kurulmuş bir Kripto para birimidir. Diğer sosyal medya sitelerinin kendi platformlarında kullanılmasını amaçlayarak oluşturdukları para birimlerinin aksine, Reddcoin bütün sosyal medya platformlarında kullanılabilir olmayı hedeflemiş ve bu hedefini başarı ile gerçekleştirmiştir.

Yazan: Yunus Akcan